• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
kabel? pa kupis zicu utikac i deri...di je problem?

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ak ti tak veliš, nisam znal:icon_toilet:
wm_01.38.03.01c.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Bez veze sistem ali opet se skemija nekaj.
Nemres to izbaciti i spojiti direkt?

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jedno pitanje: dal je ko od vas več imo ili upotrebio ovakav disk za brušenje.Dobio sam dva komada pa me zanima iz kojeg materiala je ovaj nanos na disku.Probo sam brusit i drvo i pomalo i željezo-ide.
image uploading site
photos upload
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Da, mi nekaj slično koristimo za brušenje fiberglasa.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Da Scotch brite to ti je ono kaj žena ima na spužvici za suđe. Uglavnom koristi se više za poliranje čelika dok drvo, neko mekše, skida jako dobro.
Odlično npr. za kit jer se ne štopa. Nije baš jeftino i ne traje dugo.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da, ali je odlicno za skidanje boje sa metalnih povrsina jer skida boju a metal samo gladi za razliku od sajbe sa smirglom ili brusnih sajbi,,,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas isprobana i prvi utisci prava stvar.Za skidanje rđe,stare zapeknute farbe tamo gde čelična žičana četka na najza....noj rđi i farbi proklizi ova bez problema vrlo brzo skine sve do zdravog železa.Bolje skida i od ploča sa naljepljenim šmirglima za železo.Šteta što nisam več prije to probo jer te ploče imam več od prošlog leta a nisam znao namjenu mislio sam da su za kakvu plastiku brusit a sad vidim da če bit potrebno još nabavit.Da još napišem ne potroši se tak brzo tako da se može dosta uradit sa jednom.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Sa mislite o stalku za brusilici, brat hoce da kupi, ali zelio bi savjet nekoga strucnog. Po meni nije nekako sigurno ali opet?

JZST39j.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ti stalki su slabašno uradjeni i savijaju se tak da je vrlo težko nešto tačno odrezat.Ništ bolji nisu ni oni jeftini koji imaju vlastit motor-kineska roba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Za doma je OK. Pogledaj samo da je ovaj okretni dio čim jači i da se ne klima.
Naravno da je bolja prava tarna pila, no pitanje je treba li ti i možeš li si ju priuštiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Za po doma je mirna ruka i dobro oko preciznije od ove igračke.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,669
Onaj sivi nosač je vjerojatno PVC, i sve to je jako nježno i klimavo a snaga je vjerojatno 300 - 400 W.
Uprkos svemu tomu može poslužiti za sitna rezanja uz veću pažnju i pažljivo rukovanje (bez silovanja i duže neprekidne upotrebe).:(happy):
 
E

el pibe

Guest
Još nisam do sada imao prilike vidjeti da je neko kučište ručnog alata napravljeno iz PVC-a.Najzastupljenija plastika za električne alate je PA6.To mi zvuči kao da netko tvrdi da je radilica motora izrađena od bukovine:(happy):
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Sa mislite o stalku za brusilici, brat hoce da kupi, ali zelio bi savjet nekoga strucnog. Po meni nije nekako sigurno ali opet?

Imam ja doma takav stalak. Sve je metalno i nema lufta al je jako teško uštimat da reže 100 posto kut od recimo 45 stupnjeva. Uvijek negdi malo ode malo ukrivo. za korištenje za po doma ok ali za nešta ozbiljnije nije. To je moje iskustvo a ti sam odluči.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Odlucio je ipak da ne kupi ovaj stalak, jer ipak nije precizno i sigurno. Pa ce rezati rucno, nadam se da ce mu uspjeti. Hvala svima na odgovorima. lp.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Ak ne reže u centl, već u milimetar, onda mi stalka ni ne treba. U milimetar mogu i iz ruke. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh