• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,669
Ovaj lijevi (inače lokalni naziv "pržuner"), s tim da je ovaj dio malo duži da možeš staviti dvije matice, a onaj dio koji ide u blok dug koliko ima mjesta. :(emo):
 
E

el pibe

Guest
Ovaj vijak sa dvostrukim navojem iliti "brezon"je jako dobra stvar koristi se u autoindustriji za pričvrščivanje felgi u tromble,grane i stvari gdje treba biti jaka čvrstoča.Obično dolazi u izvedbi da sa jedne strane ima klasičan navoj koji se uvrne u statični dio a sa druge strane ima fini navoj 1.25 ili 1.5 i tu dolazi matica kojom se prilikom zatezanja postižu dobri rezultati koju klasični navoj ne može postići nikada.Ja sam lani dao po narudžbi praviti brezone kod tokara za reduktore traktora.Još ako se ide na varijantu da na taj navoj dolazi izdužena (visoka)matica finog navoja onda se može reći da je nešto pošteno stegnuto.Naravno i izbor pravog materijala za vijke igra veliku ulogu.A to je već tema za njih(tokare)oni znaju.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ovo su sa klasičnim navojem m8, 10, 12, i 16, to koristimo kod "sljepih" rupa na prirubnicama, sad za čvrstoču neznam, moram pogledato na kutiji kaj piše za oznaku.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
To su Din 938 ili 939, ovisno o odnosu duljne navoja. Znam jer ih mi koristimo mjesečno bar 100 kila. E sad, naši su od inoxa A40 ili A70, a ti su prav zaprav slabiji, odnosno tu negde sa 8.8 običnim.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Na ovim je pisalo a 70 samo sam ne znal da je to oznaka jačine. De pa delaš Hodor kaj to koristite?
Može i na p.p. za sigurnost ;-)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Novi Feromont..firma de se sve zavaruje robotima:icon_rofl:, bar tak piše naš glavni kupac na svojim službenim stranicama
.:mur:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onda mi je se jasno ja sam v M.D. ju, isti dr... drugo pakovanje;-)
Paper svakakve gluposti zdrži,, a zbilja je nekaj čisto drugoga!
9cc68cda584674b9b8c4c9a0fb69fae9.jpg

Tak ti naši roboti variju [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Majstore, vidim ja tu i škropce....sorry, profesionalna deformacija...:eek::
Eh, koliko takvih slika dnevno okinem....:icon_eyes:. A krede trošim više nek prva 4 razreda osnovne škole.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa kaj su roboti nazadovali ?? 1974 Čelik u Kž je dobil robot Francuske firme Precismeca za varenje rolki komandna ploča je imala tranzistore i releje i fino je stroj radil .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Željko, nema tu kaj robot tražiti. Prespor je.:icon_super:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak imaš vremena viška napravi si par brezona takvih da je jedna strana npr. M10 a druga M12.Ponekad kad se poj..u navoji u kučištu dodju prav.
 
E

el pibe

Guest
Gledam var i svejedno ili je robot ili čovjek ali neko je bil prespor pa je prepalil cev:icon_rofl:Za takve "kvalitetne"varove su se plačale runde u mojoj firmi i ko je uspio nekaj tak lijepo zavariti moral je z jednom rukom nositi stari trafo varex i popevati na klješta od mase po radioni:cool2:Da se pohvalim i ja sam imao jednu gažu:mur:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma čovek je to varil,šteta kaj nisam slikal kaj je napravil jedan koji je isti dan dobil nogu v rit, harikiri totalni. Lojtru i nosače 5mm debele je na kotel zavaril s 3-8 strujim, hodor zna o kakvoj je lojtrici reč. Doslovce var, na var, pokraj vara, prek vara i škropci ko da je špric morta metal, užas, dečki na ađustaži su se skoro plakali dok su to morali počistiti, pobrusiti do živoga i kaj je tigaš išel sve popravljat kaj bu na nešt ličilo. Hodor to je samo jedna rupa od 3 koje je uspel jedan slični biser napraviti na jednoj zaklopki.
Abarth, to mi ne radimo, to dolazi standardno gotovo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A gdje se rade atesti jel ima gdje ili samo Zagreb ak se ne varam Savska 100 i neki broj ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jer mi je najbolji mali flex otišo u smrt -pregorio stator je pored makite nabavljen još maktekov mali flex.Sad je opet sve na broju tako da mogu imat na svakoj drugu šajbu i četku.Ova stara blekdekerova je bila odlična i mislim da i makita nije blizu onoj kvaliteti koja je nekad bila kod profi BD.Imam još nekih dve leti staru malu od BD ali je isto več na izdisaju i očekujem da krepa jer popravak se ne isplati.:icon_fU:
upload an image
jpg images
 
E

el pibe

Guest
Evo i ja sam neki dan bio u nabavi nove šraube.Kako se obradovala knaufu:eek::Sad su u tandemu mala i velika.
 

Prilozi

  • 151.jpg
    151.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 309
  • 152.jpg
    152.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 210

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Da li neko moze da slika svoj sto u radionici ili komplet radionicu posto bi ja trebao svoju da preuredim? Hvala
 
Na vrh