• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
evo rođo
 

Prilozi

  • WP_000960.jpg
    WP_000960.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 271
  • WP_000963.jpg
    WP_000963.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 174
  • WP_000961.jpg
    WP_000961.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 176
  • WP_000959.jpg
    WP_000959.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 159

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
105c15464399e7b5a19debcab9aeaf03.jpg

8dcabdbc5cdba87c9dd62cdcd61c0dc8.jpg

Realno, ovak nebi smjela izgledati! :) Kaj te zanima oko stola?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
abarth,

koji to model oštrača lanca za motornu pilu imaš? Kak si zadovoljan (dobre strane - mane)?
Cijena?
Trenutno tražim za sebe, a ova tvoja mi se ovako po sliki čini kvalitetna.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Imam ga dve leti,plačen je u akciji 85e i za sad je dobar.A bolje bi mogo bit rešen fiksator kad je zub na mestu za brušenje več sam popravljo jer su se navoji izlizali.Mogo bi se i malo manje grijat jer posle dva lanca več je motor dobro ugrijan a smeta mi i to-nije greška-jer obično mi donesu po dva lanca jedan od velike i jedan od male pile pa treba stalno šajbe menjat.U planu mi je ak če bit više tog brušenja drugima da nabavim još jednog,imam več ogledanog ali je puno $$.Inače i ovaj je sasvim solidan i vredi te pare.Neki kažu da je odma po lancu ak se brusi strojno ali nije tak,samo treba sa šajbom polako pipkat i minimalno se poznaje po dužini zuba.Ak kupuješ gledaj da je kpl iz aluminija i fiksator da nije na navoj več na elipsu.:drink:
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Abarth,

najljepše zahvaljujem na savjetima. Meni treba za moje male osobne potrebe (12 do 15 metara drva godišnje). Ciljam na one najjeftinije (oko 30 E). Teško da bum za te novce našel kpl iz Al.
Našel sam
http://www.lidl.de/de/florabest-ket...fromRecommendation=true&scenario=also_clicked
Nažalost imaju dostavu samo po Njemačkoj.
Pretpostavljam da je gornji dio plastični, ali mi se čini dobrim da ima ručku kojom se pritišće i ima led osvjetljenje. Motor je slab, ali ja nikad ne brusim više lanaca odjednom.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Taj od florabest, odličan aparat, kupio moj kolega. Ja osobno probao, izbrusio 3 lanca odjednom, motor se malo grije, ali ok.
Za te pare se isplati uzeti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
abarth,

koji to model oštrača lanca za motornu pilu imaš?
To je, po izgledu, Tecomec. Jedan od boljih strojeva na tržištu. Prodaje se i pod imenom OREGON.

Imam ga ja. Solidan stroj za potrebe po doma.Jedino treba kupiti deblju šajbu, a ta košta više od stroja.
Doraditi treba držač lanca, a ostalo je OK.
Strpi se i pričekaj dok opet bude u ponudi u našem LIDL-u.
I ja čekam njihov moment ključ...
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Kad ste već spomenuli LIDL, Jel valja kaj taj alat koji oni prodaju? Bilo je sad nešt u katalogu prošli tjedan.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Šajbe nisu baš tak skupe,tam gde ja kupujem su za mali oštrač-108x22,3x3,2 ili 4,5 po 2,84 eura a za večeg kao moj -145x22,3x3,2 ili 4,5mm 7,59 eura.Sa tim dvima dimenzijama se mogu naoštrit skoro svi lanci koji su najviše u upotrebi.Šajbe se i ne potroše tak brzo tak da ak u štartu nabavite obadve dimenzije imat čete ih za dugo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ, Pjero i abarth,
zahvaljujem. :icon_pray: :drink:
Kaj treba doraditi na držaču lanca? Brat ima Einhellov model BGSC 85 koji, barem prema sliki, ima jednaki prihvat lanca i kod njega dobro funkcionira.
Kak veliš: strpljen, spašen. Ostane mi čekati.
 
E

el pibe

Guest
Ako netko za svoje potrebe brusi lanac takve su sprave potpuno nepotrebne i čisto bacanje novaca.Takve naprave me podsjećaju ko na onu jeftinu muljažu kaj reklamirtaju na televiziji za oštrenje noževa.Imao sam i ja svakakvih sprava i to sam sve hitil u smeće.Ja tu ne vidim nikakvih prednosti i zakaj to nebi išlo sa rašpom pa nije lanac vidija ili ne znam kak tvrd materijaI da nebi primalo rašpu,ništa se ne dobiva na vremenu dok skineš poklopac,vodilicu i lanac i opet sve namontiraš dupli posao nizašta.Ja znam da moj lanac više ne bu brusil nikakav stroj.Jednom prilikom sam dao brusiti lanac strojno i nikad više.Bedaku se valjda nije dalo mijenjati odgovarajuću šajbu i dok je došel na nulu da je počeo brusiti samu oštricu zakopal se unutra da ja trebam dvadeset brušenja da bi toliko izbrusio(potrošio) lanac.Zato ja imam univerzalnu napravu koja ne košta ništa a radi bolje nego čudnovate naprave.I moreš je nositi u šumu sa sobom.I onaj kaj prvi put u ruke primi rašpu nema kaj fulati.Samo se ravna po "trokutu" malo jače se stegne lanac da je lanac stabilniji i da se ne njiše prilikom brušenja i nabrusiš ga u stotu.Evo kak to zgleda s time da je lanac već odavno bio zreo za mijenjanje ali još uvijek sam zadovoljan kako reže i bolje reže neg kad ga nabrusiju strojno.Nikakva to ni znanost.
 

Prilozi

  • 014.jpg
    014.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 265
  • 015.jpg
    015.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 282
  • 016.jpg
    016.jpg
    41 KB · Pregleda: 347
  • 017.jpg
    017.jpg
    25.4 KB · Pregleda: 242
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
Nebi se baš složil s tobom.
I ja turpijam lance, no kad se ošćrbi ili postane nejednak, onda ga pririktam z ovom spravom, tak da se opet more dva-tri put turpijati.
 
E

el pibe

Guest
Ak se ošćrbi onda je možda i dobro ali ne u mojem slučaju.Jer meni skrhati lanac dojde skoro na tu šansu kao kad bi zašel paliti motorku da opadnem na glavu i skoturam se niz brijeg.Nemoguća misija za mene da potegnem negdi po kamenu ili zaorem sabljom po podu.Kak sam se naučio da kod rukovanja pilom moram paziti da sebe ne zarežem isto tak pazim da ne šamaram okolo po svemu i svačemu sa vodilicom.Ionak sam u šumi od samog obaranja stabla tak da si napravim dobre uvijete. Ak i za kakve "fine"radove kad koristim motorku ide stari lanac.Ne sjećam se kad sam zadnji put negdi skrhal lanac.Zato se zove pila za drva a ne za zemlju,čavle i kamenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
Gle, dogodi se kad piliš nisko, koliko god pazil.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas bio na buvljaku pa vidim za male pare ovu brusilicu sa trakom i ode ona sa mnom kuči.Falio je šalter za uklop pa našo jednog i montiro,brusnu ploču sam zamenio za polirku,naštelo kolute od trake pa i očistio.Na kraju ispalo da je strojčič sasvim ok.Takvog na traku nisam imo i zbog tog sam ga uzeo.Je kinez ali ovu marku imam i neku bušilicu pa radi i radi.
image hosting 30 mb
photo uploading
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dali netko zna ,dali ima kakav mali strojček sa kojim se može nabrusiti borer,da ne sjebeš kut na boreru,pa nemoš vjerovat koja žnj klasa borera se prodaje,kupio sam jučer kao kvalitetniji borer 8,5 mm za metal,probušio 3 rupe na cijevi od vodovoda i amen.Ili uzeti ovu malu stolnu brusilicu sa pločom i vježbati brušenje
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na prvoj slici pozadi je strojček koji sam si sastavio najviše zbog brušenja borera.Ploča je ona lamelna sa šmirglima i super se nabrusi borer jer sasvim malo skida material tako da bi i početnik mogo da sasvim dobro naoštri borer.Vidio sam več neko plastično čudo za brušenje ali neznam dal valja nešto.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bila ti je u lidlu nedavno neka brusilica kaj ide na bušilicu i sam guraš u nju svrdla ko u kuminu i nabrusi sama! :) Mislim da je išla do fi 10 ili dođeš kod mene u školu ručnog brušenja do fi 70?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh