• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Već neko vrijeme ganjam ozbiljniji pneumatski odvijač za radionu, do sad ih se poderalo nekoliko jeftinih "no name". Prvo sam bacio oko na Chicago Pneumatic ali mi se učinio preskupim za performanse (prema specifikacijama), zatim sam slučajno, kod SKF dilera, naletio na ponudu BETA 1927P......taj mi se više svidio "po papirima" i naravno cijeni u odnosu na CP. U međuvremenu naleti povoljno polovni Ingersoll Rand 2135QPTiMAX
Želio bih čuti dojmove ako je noko koristio navedene, ovaj IR mi je onako tu i tamo, služi solidno, zanima me njegova izdržljivost, dali mogu da računam na njega neko vrijeme ili da računam da će da otkaže i da spremam novce za ovaj BETA...ili neki CP
http://www.ingersollrandproducts.co...ctools/1-2-drive/2135timax-series/2135qptimax
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Beta ti rebrandira nekoga.
ABAC je, da se ne zaletiš, kinez.
IR je proizvođač kompresora i mislim da je sigurno kvalitetan.
Ono zakaj se podari je slabo podmazivanje b odnosno suh zrak.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moguće da od suhog zraka. Ja imam neri prahistorijski i radi ko metak, svako malo mu na šaraf i na ulaz zraka kapnem malo ulja i radi ko crnac.
 
E

el pibe

Guest
Tko god radi ozbiljnije sa kompresorom bez kvalitetno odrađene pripreme zraka nebu se usrećio.Ja sam se ljetos uvjerio(opet)na teži način da bez pripremne grupe kvalitetnog farbanja nema.Crko odvajač vode i imao sam gadnu havariju.Mislio sam da će ići bez njega.Na kraju me fino koštalo morao sam sve raditi iz početka i naravno kupiti novi odvajač.Jer kompresor potegne sve što treba i ne treba.I za razne alate i priključke koji se montiraju na kompresor to je pogubno jer korodiraju i sve sitne čestice i nečistoče u kombinaciji sa komprimiranim zrakom naprave svoje prije ili poslije.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,669
Evo jedan ispravljač koji sam ja koristio za održavanje i nadopunjavanje akumulatora (preko noći dok je vozilo bilo standbay ) u jednom vozilu u kojemu je bio montiran hladnjak sa kompresorom na 12 V.

Znači samo za održavanje akumulatora (da se ne previše isprzni), dok je standbay. :wink:
 

Prilozi

  • DSC00697.jpg
    DSC00697.jpg
    42 KB · Pregleda: 114

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Jel to radio ili kupio ovakvu spravicu?
Klješta za opruge (federe).

Molio bih mjere ako netko ima ili skicu još bolje.
Hvala
 

Prilozi

  • alat-skidanje-montazu-opruga-amortizera-slika-53564050.jpg
    alat-skidanje-montazu-opruga-amortizera-slika-53564050.jpg
    9.6 KB · Pregleda: 206

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dužina nekih 60 cm i navojna šipka m16, na vrh zavariš maticu. Trebaš dvije kanđe sa gvintom i to ti je manje više to.
Donja mora biti slobodna a gornja na gvintu.
 
E

el pibe

Guest
Bio Sv. Nikola:eek::
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 120
  • 003.jpg
    003.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 117
  • 005.jpg
    005.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 191
  • 006.jpg
    006.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 108

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tomo, može tako ili složiš donji da se slobodno vrti a gornji na gvint, na vrh zavariš maticu kak sam i rekel i možeš tjerat sa pištoljom ili gedorom. Tak ima moj prijatelj od kojeg si ja znam posuditi.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Najte se igrati sa takvim alatima kaj nebu neko dobil po čubi ak mu se to zmakne.To vam govorim dobronamjerno.Jedan loš zavar i jedan otpali dio sa te sprave more biti poguban ko metak.Federi su grda stvar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ovo kaj je ovaj slovenac složil je opasno po život, još da je na svakoj od ove četiri cijevi stavil po dve kanđe nekak, ali ovo
1347536052.gif


Da ne zaboravim, kod stezanja opruga zračni pištolj niti blizu.



U kučnoj radinosti je najbolje složiti od auto dizalice nekog Zastavinog vozila (tak sam i sam imal nekad složeno).
Nekaj na principu ovakvog alata.

 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ovo kaj je ovaj slovenac složil je opasno po život, još da je na svakoj od ove četiri cijevi stavil po dve kanđe nekak, ali ovo
1347536052.gif


Da ne zaboravim, kod stezanja opruga zračni pištolj niti blizu.

Baš ga imam vremena na ruke stiskat, pištolj i po plinu ak je normalan auto za vuru i pol, zamenim amoritizere (ak nemoram pol auta raskopat da dojdem do nosača amortizera)
Da ne zaboravim koristimo Hazet alat ko ovaj sa slike.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kod zračnog nevidiš dali se šta mota, a nebi trebalo. Kad se smota previše lako pifka naje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Baš ga imam vremena na ruke stiskat, pištolj i po plinu ak je normalan auto za vuru i pol, zamenim amoritizere (ak nemoram pol auta raskopat da dojdem do nosača amortizera)
Da ne zaboravim koristimo Hazet alat ko ovaj sa slike.
Slažem se s tobom, zračni pištolj igra kod ovakvog alata koji pokopča oprugu i ne jebu ga trzaji koje proizvodi pištolj, ali kod onakvih samogradnji o kakvima se prije pisalo treba nježno i oprezno jer svaki trzaj može uzrokovati iskakanje alata s opruge.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kaj se isplati radit doma i imat glavu u torbi kaj na Jakusevcu nades za oko 150kn i miran si ja i kum uzeli tak i godinama se sluzimo i svi okolo kome treba!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
El pibe prava mašinca ova če ti dugooo služit.Ja sam moju samo razpakiro i stavio u stalažu,nekak mi je šteta upotrebljavat kak je lepa.:icon_rofl:
 
E

el pibe

Guest
Abarth ja se nadam da bu dobra.Imam i veliku Makitu ali nisam je puno koristio.Imam nekakvu Einhellovu koju sam kupio usput na nekoj montaži koljem je već skoro deset let.Rezal sam keramiku,crijep željeza je zrezala sve me je strah reći.Nemrem ju poderat jedino bi moral četkice zamijeniti počela je cvrčati ponekad.Nakraju je nadživila i B&D.Nekak sam se navikao na to čudo od Einhella.Nadjenuo sam joj i ime zovem je Baka.Već dugo čekam da ode u penziju pa da kupim nekaj novoga.Ali jednostavno se neda. No ipak odlučio sam kupiti novu pa nek čeka u ladici.Čudno za reći ali ak ova nova Makita zdrži kao (bakaEinhell) bit ću i više nego zadovoljan:icon_thumright:.A vjerujem da bude jer sam dužio Makitu u firmi dugo godina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Jel ta Nakita prizvedena u Rumunjskoj ili Kini?
Ja se nekak više pouzdajem u staru Iskru i plavi Bosch (imam ih ukupno 5 pB i 3 I).
 

Najnoviji postovi

Na vrh