• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
B&D je barem nekad bil vrh, a sad neznam. Stari ima dve bušilice, jednu staru sigurno 30g, i jednu nekih 10 i još guraju, a promješale su ljepila za stiropol, glet mase na tone, zbušile hrpu rupa... Ovou staru je stari zkoro bacil u smeće jer je mislil da je krepala, onda sam ju ja uzel i vidim da je zaštekal gornji lager nakon 30g, zamjenil, poćistil, stavil nove četkice i teraj dalje, radi ko iz dućana. Ja imam veliki flex od njih, isto star ko grčka i samo dere, zrezal je betona i železa da se nezna broja ali ne staje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Nema više takvih strojeva niti od Makite niti od Boscha.
Od kad je DeWalt kupil B&D, postali su budget (low cost) alati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Jesu vrhunski, ali nisu više tak trajni ko nekad.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
A kakvo je stanje s metabom?bio je mali flex za 500 kn negdje,pa da se ne zaletim.inače i zeleni bosch se proizvodi u njemačkoj,ali samo za njihovo tržište,stari je donio nedavno jednog
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Za 500kn biraš nekoliko modela Makite.
Nemam baš neko posebno mišljenje o Metabu.
To ti je ko Audi uz BMW-a ili Mercedesa.
Štel bi pripadati u tu ligu, ali ipak tam ne pripada.
 
Posljednje uređivanje:

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Zj ,dobro veliš ovo za Audi i potpuno se slažem ,ali to bi u nekoj drugoj temi pokrenulo lavinu različitih komentara:(rofl):
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ako kompariraš Metabo i zeleni Bosch, onda je moj glas definitivno za Metabo. Od njih imam samo mali flex i nepoderljiv je. Imam bušilicu od zelenog Boscha i imal sam od Black & Deckera ali im je vijek trajanja vrlo kratak. Plavi Bosch mi se od ovih navedenih marki pokazal kao najbolji, uzevši u obzir odnos cijene i kvalitete.

O Audiju, BMW-u i Mercedesu bi se itekak dalo raspravljati i pobijati navedeno u nekoj drugoj temi :(happy): .
 
E

el pibe

Guest
Eto moja iskustva plavi Bosch samo drži cijenu i ne bi više nikad nekaj kupil od njega.Od svih navadenih marki imam nekaj doma.Najzadovoljniji sam sa De Waltom i Makitom imam u planu zeti nekaj od Hitachija mislim da bi mogao biti dobar.U kvaliteti su svi od reda pali tak da više nebu alata kak su nekad delali da se razmemo.Ali samo nek bude zdravlja i posla onda bu valjda i penez pa bumo mogli kupovali i malo bolji alat:icon_thumright:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kaj se tice metaba, on je nekad bil kategorija iznad plavoga boscha. To bude svaki gastarbajter potvrdil. Nije bilo ozbiljno gradiliste, ak nije bilo metaba. E, sad i oni su se komercijalizirali, posebno kad su kupili elektra beckum. Ova nova generacija 900W+ mogu reci da je vrhunska(kod nas su pod markom wurtha).
U firmi koristimo 90% boscha, s tim da imamo vlastitu sluzbu odrzavanja, i to se dnevno servisira bar 5 strojeva. Ovi decki kaj bruse u dva dana naprave vise nego vecina nas u cijelom zivotu. Prosjecnom bravaru fleks traje 2 godine i pritom se promjeni 10tak pari cetkica. Naravno, bilo je i limuna pa su neki izgoreli za tjedan dana, al sve u svemu zadivljujuce. Mogu samo reci da dewalt tu nema kaj traziti.
Metabo iz 68e.:icon_anal:
xg9u86.jpg
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Imam Perles mali flex 800W i moram reći da plavog boscha pojede bez frke. Iste snage naravno. I materijal je kvalitetniji od bosch-evog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Ak si nacrtaš...
To je Iskra alat. OK, ali ipak ne u rangu Boscha ili Makite.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Da se i ja pohvalim, hehe
Imam brusilicu zeleni Bosch, mala fi 125mm, 1000w i 1000 kuna koštala.
vrijedi svake lipe, dosta je posla napravila, koristim ju više za rezanje: antivibraciska ručka, lagani start, elektronska regulacija broja okretaja, udobna, tiha. Svakome bi ju preporučio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ak si nacrtaš...
To je Iskra alat. OK, ali ipak ne u rangu Boscha ili Makite.

ZJ Perles je 70-tih bil ispred svih , mana mu jedino bila težina :(giggle):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Perles slo je u stečaju(bankrot),prije ukuco i svuda samo piše da je pri kraju i radnici na čekanju.
 
E

el pibe

Guest
Pitanje kaj ima netko iskustva sa Stanley Fatmax?Neki dan sam bio u željezari(opet):icon_lol:i vidim stigla serija od spomenutog proizvođača.Na prvi pogled sam mislil da je Dewalt jer se sve zažutilo.Malo sam razgledal,popričao sa trgovcima.Trgovci ga hvale,naravno to im je posao jer ga moraju prodati.Ali mene zanimaju mišljenja iz prakse znači netko tko je radio ili radi sa takvim alatom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Stanley je inače neka srednja klasa alata.
Pitanje je ima li ili bude li dijelova za tu marku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh