• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

E

el pibe

Guest
Dosta su dobri imam dosta toga od kutija za alat i sitnog alata ali za električni alat stvarno ne znam.Dijelovi bi trebali po nekim pravilima biti zagarantirani barem deset godina.Budem se raspital kod njih da saznam nešto više.Nisam stigao puno pričati ujutro jer sam žurio na montažu.Eto imaju dosta alata neki dan sam vidio da imaju B&D baterijsku bušilicu.Poznato mi kučište uzmem svoju staru oriđiđi "englezericu" isprobam baterija paše,radi:(y):uzimam i iskompletiram.Sad imam dvije baterije+novu akicu za sitnarije.Ali najveća sreća "stara" je opet danas vrtila na veliko.Mislil sam kupiti samo bateriju ali košta prek 400kn.Eto ovak za nekaj malo više s popustom napravil sam dobar deal kaj se nisam ni nadal.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
koju god si danas "kvalitetnu" marku kupil, platil si samo njeno ime, ali ne i kvalitetu, isto je i sa autima i sa svime, a nek me netko uvjeri da je drugačije
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Koji sam ja magarac bio ,mogao sam ukrasti cijelu pokretnu kamionsku radionicu od JNA,a imam dva podruma i u jedan bi taman stala,kada se sjetim što je u tom kompletu bilo ,suze krenu na oči,sve za sve.Što kaže zbalija ,ime je postalo potrošna roba,barem u većini hobi alata:icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ono što košta to i valja, u 99 posto slučajeva, u raspravu o kvaliteti neću ulaziti.
Da imam novaca, sav alat bi kupio onaj što košta, heh.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Valjda si htel napisati: ono kaj valja, to i košta.
Obrnuto nažalost dosta često ne drži vodu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako nema,vidi na drugoj slici sa desne strane.Pumpa je ali je kaput i zato malo ručno špricam emulziju,za tu brzinu rezanja je i ručno ok.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
za takve stvari samo tracna pila naravno ako ne podreziva,ovakva pila mi se ne dopada dugo joj treba
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
A nitko ne spominje dobri stari Hilti? Ovdje u Njemackoj kaj sam videl ozbiljnije firme se sluze njihovima alatom. Popularan je takodjer i Wurth, ali ja uopce nisam s njime odusevljen. Svakodnevno radim i sa Fein aku odvijacima i nisu Bog zna kaj.

Na bivsem poslu smo ravnopravno derali i Bosch i Makitu i nisam primjetil velike razlike u kvaliteti.
 
E

el pibe

Guest
Tračna pila nije baš neki izbor ali ni neka preciznost.Dobra za rezati kvrge prije tokarenja.Po meni najbolja kombinacija stolna kružna pila i gore ak se stavi umjesto rezne šajbe vidija list kružne pile za čelik.To je onda makina a preciznost da ne govorimo:(y):Hilti je odlična marka nema se tu kaj puno govoriti:eek::A mnoge mi marke ne spominjemo iz drvne industrije naprimjer Festool on i puno košta pa ga nebumo puno spominjali:=:)Pa sam se još sjetil još nekih starih dobrih proizvođača HolzHer,Elu,AEG.Ima i američana jake klase Milwaukee,Craftsman,Ridgid:icon_super:
 
E

el pibe

Guest
Meni to zgleda kak neki vrag za balansiranje:icon_eyes:Jer ne vidim amerikaner i pakne nekak mi to zgleda kak "polu drebang"sad kaj bi točno bilo ne bi znal.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tačno,to je strojčič za struganje diskova i bubnjeva od auta.Mislio sam namontirat glavu od malog struga ali konstrukcija gde je suport i koji ima sve pomake automatske mi ne omogučuje da bi sa nožom došo do glave.To je namjenski stroj i teže ga je preradit neg TVa.:icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Doboše možda, ali diskove ovaj stroj nemože potokariti da bi bili pravilno potokareni i da nebi tresli.
Uostalom, ko to danas i dela više kad novi disk (kinez) košta ko pravilno potokaren disk, a i tvornica se ogradila da se nakon jednih pločica više nema kaj tokariti.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj stroj je iz nekih 70tih godina a u upotrebi nije bil oko 30let tak da o preciznosti,ma za doboše od TVa bi još bio.:icon_lol:Diskovi se sad više ne struže jer su jeftiniji novi od sata struženja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh