• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Stolica nije nikad dosta,uvjek negde treba što podložit.Tak sam si iz odpada složil takvu na kotače da može komad klizit po njoj pa i za varenje okruglih komada da se lepo okreču.Nije još gotova jer treba još donji dio uradit na raztezanje da se može prilagodjavat višina.Vani pada sneg pa se tak malo u toploj radioni igram sa tim.:icon_jook:


image host
photo hosting sites
 
E

el pibe

Guest
To je prava stvar:icon_thumright:Imam ti rješenje ak ideš delati (teleskopski)da se more regulirati visina.Nabavi si ekscentar vijak za zatezanje onaj sistem kaj imaju na novijim biciklenima na zic štangi.Šelnu moreš sam napraviti ili ak ti se potrefiju mjere možda ti već i paše na postojeću cijev.Odkočiš ili zakočiš odmah i naštimaš si visinu na milimetar.A drži i vraga.Ovak moraš ili bušiti rupe svakih par cm. ak ideš na štifte ili ak koristiš navoj da sa strane zablokiraš to oče prokliziti i sa vremenom se ova tanja unutarnja cijev ili šipka ovisi kaj si del sva zgrebe.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Super ideja ovo sa šelnom tak ču i napravit.Šelnu isto nije problem napravit,mali komad cevi približne debljine prerezat uzdužno i zavarit ili uha ili matice i sigurno če bit ok.:icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Cev sam malo zarezo i stavljena šelna od auspuha direkt paše,kad se stegne dobro stisne i bit če ok.Več neko vreme sam mislio da zamenim na iskrinoj bušilici običnu glavu i sad se potrefila jedna samozatezna za prave pare.Sad je iskra napredovala skoro u dewalta.:icon_rofl:

img host
free upload image
free image uploading
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Čuvaj tu Iskru, jer takvih više nikad nebu.
 
E

el pibe

Guest
Iskra ERO 1020W ak se ne varam?Takve su kod nas terale ekstrudere.Bogme su znale "pjevat"čitav dan.Ja sam s jednom potegnul dobru kilometražu varova dok nije došel LEISTER ekstruder u firmu.Ali još sam je znal podosta puta koristiti.Stvarno je profurala te žice kroz sebe:(handshake):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ova je još u super stanju jer najviše trebam manje i baterijske.Tako je kak si napiso ima 1020 vati i najviše mi treba kod velikih svrdla kao frezeri za drvo jer ima dosta okretaja i snage.Dobra je i za šrafanje-naprimjer šrafova za rogove za strehu,ne zaustavi se tak lako-bez dodatne ručke lomi ruku.:drink:
 
E

el pibe

Guest
O da abarth tu se slažem ta "zver" je u stanju i najjačeg muža sfrkati kak dečeca ak se ne pripremiš dobro:eek::
Pozabil sam komentirati dobro ti je ispala naprava.

"puknuti" ekstruderi su strojevi za varenje plastike.Bušilica služi za pogon puža koji uvlači u kučište grijača plastičnu žicu iz koluta a na drugu stranu kroz dizu izlazi rastaljena masa plastike.Parelelno uz masu konstantno puše zagrijani zrak koji predgrijava stijenku da bi se mogao var kvalitetno uhvatiti i sjediniti sa podlogom.Zamisli si princip pištolja za silikon masa stalno dolazi i teflonska diza na vrhu zaglađuje(profilira)izgled vara.To su starije izvedbe takvih alata ali još se i danas proizvode.Sada ti noviji alati imaju sve ugrađeno u sebi i koštaju oko dvadesetak tisuća kn.Ovakva starija izvedba sadrži bušilicu za pogon puža,puhalo zraka,crijevo za dovod zraka,grijač mase i zraka.Sve u svemu naprava koja teži oko desetak kilograma i nije ugodno kada radiš var u okruglom spremniku od cca promjera 4m.U visini 150cm.Nema stajanja i prekidanja najmanje 35min ovisi o veličini korijena vara kojeg treba popuniti.Gore neg da si zadužil garonju(šarac)u vojsci.Trening za ruke samo takav:icon_super:
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Nisam ja agresivan i ne volim se tući samo neki put kad mi je dosadno znam se malo odšetati po rukama čist da održim kondiciju:eek::
 
E

el pibe

Guest
Obično završe isto kak i oni kaj se petljaju di im nije mjesto i kaj ih nitko nije pital za niš:(hi):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
0000021319.s-4927483b6be44b91dbc772e2b1a70643.x-603x800.jpeg


El valja ova šta. Stara Iskrina mi ne radi pa trebam novu ili staru odnesti na popravak.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Kupiš ju,siliš da crkne u 3 godine,zamjeniš i poslije 3 godine čuvaš. Za te novce bolju nečeš naći.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,669
Ja imam takvu već sada više od tri godine. Ustvari dvije, sa prvom sam radio cca dvije i pol godine dok nije riknula. Onda sam je reklamirao (jer je imala garanciju tri godine). I dali su mi novu.:icon_kidra:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Tak smo i mi radili sa Einhelovim fleksima,isto kad bila pri kraju garancija stisnul si ga ko vraga kaj pocelo dimit iz njega i ajmo reklamacija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh