• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

E

el pibe

Guest
To se baš ne isplati za malo nekaj po doma hitati novce za "štucer".Ionak nemreš velike profile rezati jer šajba ne doseže i opet moraš okretati profil i narihtavati,predugo traje i greške se samo zbrajaju.A kak i ZJ veli ručno i ajmo.Vinklen v ruke,igla za crtanje,tanka rezna šajba i nema fulavanja nikakvog.Ja već nisam veliku fleksericu dugo zapalil sve rješavam sa malom.A ionak za "crno" je bolje da nije zrezano u stotu tak da ne treba dodatno brusiti fazu kad se švasa:(giggle):Druga igra je kad se dela sa inoxom e tu već treba lijepo pripasati.A ako baš netko fulava dva milimetra kod rezanja gerunga(kuteva),štucer mu nebu od neke velike pomoći a i bolje da se pusti bravarskih poslova.To nije vrjeđanje jednostavno je tak.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ma znam ja to sve, sa ocem sam napravio kamaru ograda, kapija, vrata i ostalog. Ovo se bratu svidjelo, pa eto napravio je.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Trofazni motor, osovina, remenice, malo željeza, malo smisla i imaš pravi cirkular za željezo!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ima li netko iskustva sa alatom "nironeX"
Dobio sam iz Njemačke male gedore sa bitovima (48 dijelova) i izgledaju mi solidno.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Malo igranja pa sam sastavio strojček za brušenje na kojeg pašu šajbe od flexa.Za finije stvari če bit bolji od onog na kamene,isprobao nabrusit svrdla i puno lepše se nabrusi neg na večem na kamen pa i ak je kamen za vidia.Motorčič je od malog cikulara za pločice koji sam rasturio a na njemu u 10 leta nisam odrezo nijednu pločicu takorekuč nov :icon_axe:
image hosting without registration
upload gambar
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovo nije alat ali mora bit u kučnoj radionici.Ovog starog AEG sam jednom našo u šumi neko bacio kao odpad a ja pokupio.Več tad sam ga probo i radi a danas posle dugo vremena sam ga opet malo upalio i malo očistio pa opet u stalažu pa nek stoji.Mesto u maloj radioni je dobio i ovaj noviji da malo svira kad sam u radionici da nije dosadno.:icon_kidra:
image hosting no sign up
uploading pictures
free upload pictures
post a picture
 
E

el pibe

Guest
Tak je kolega Abarth radionica nemre biti bez radija nikak.To mi je prvo,prije neg bilo kakav alat zemem radio već mora igrati:cool2:Ovaj tvoj stari "lampaš" je fora stvar:icon_super:A vidim da i "Joža" voli biti pored radija samo mudro gleda i posluša.
 
E

el pibe

Guest
Evo budem i ja predstavil jedan korisni alat za piljenje drva.Napravljen prije dvije godine.Tko god je pilil ili još uvijek pili drva sa motorkom zna da nije lijepo ovome kaj mora držati.Nije to moj izum ali ja sam napravio neke modifikacije.Koristan držač koji može imati još namjena.Ja sam ga napravil da se more preklopiti prilikom transporta i kad ga ne koristimo da ne zauzima puno mjesta.Jako dobra stvar još pogotovo ako su dvojica stvarno ide jako brzo nema stajanja.Makar ja sam i sam radio sa njime zato sam ga i prvenstveno napravil jer sam tražio neko efikasno rješenje kako možeš sam raditi.Doma je bilo puno drva za piliti a ja sam ko duh:s:
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    69 KB · Pregleda: 194
  • 004.jpg
    004.jpg
    63 KB · Pregleda: 191
  • 005.jpg
    005.jpg
    69 KB · Pregleda: 246
  • 006.jpg
    006.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 171

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala el pibe. Ovo mi izgleda super kad su dvojica i to prvenstveno za komade koje jedan lako digne. Puno vrijedi kaj piliš stoječki da nisi prignut. Dobro si se dosjetil napraviti preklopni, sad ge pospremiš negdje uz zid i ne smeta nikome (ničemu). Možeš ga čak objesiti na neki klin.
Ja bum vjerojatno sebi napravil tak da bum mogel naložiti jedno metar visine i oko 35 cm širine. Obično tanje komade vozim iz šume odrezane na 5 dužina za loženje, ili duže od 3 m ak su jako tanki. Znači kad drva složim, moram imati mogućnost odrezati 4 reza a da se složena drva ne rasiplju. Isto bum skemijal nekaj sklopivo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,669
Na ovoj maloj stolnoj brusilici (ili kako mi to nazivamo "žmarilijo") skinuo sam onaj grublji brus i namontirao četku uz pomoću dvije PVC prirubnice (da se četka ne previše raširuje i savija).

Služit će za čišćenje sitnih dijelova, vijaka i ostaloga što treba čišćenje.
 

Prilozi

  • DSC00603.jpg
    DSC00603.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 193
  • DSC00604.jpg
    DSC00604.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 147

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo, ja sam malo bacil ideju na papir. Skice nisu u 3D ali nadam se da su razumljive. U 3 samostojeća U okvira na slažem sitnija drva i odjednom režem širinu 35 cm i visinu 55 do 60 cm. Na taj način mogu složiti u okvire deblje granje do 3,5 ili čak 4 m duljine. Za sve mi treba jedna 6 metarska cijev 40x30x2. Na drugoj skici je prikaz krojenja cijevi.
 

Prilozi

  • Okvir za piljenje drva.jpg
    Okvir za piljenje drva.jpg
    22 KB · Pregleda: 163
  • Okvir za piljenje drva_1.jpg
    Okvir za piljenje drva_1.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 138

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
@brgud,ako hoćeš nešto manje(npr.šaraf)očistiti s tim,nije baš zgodno.imam par višenamjenskih samostojećih brusilica,i sve vrte od mene.da vidiš kad polirka povuče nož,zabije ga u 20 mm u blažujku koja je 3 m dalje.ako ne planiraš vraćati na staro,odsjeci gornji dio zaštitnog lima,lakše je i sigurnije
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, taj način rezanja. Samo sam ja do kraja pojednostavil, tak da je svaki element za sebe i drva su niže. Lakše za slagat oblice, ali se treba malo sagnuti kod piljenja. Čini mi se da ide puno brže nego jedan po jedan komad i pila si malo odmori dok se drva slože u poluokvire.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad se radi se i uništava alat ali ja sam u kratko vreme previše strojčeka skurio.Veliki cikular -skurio stator,sad je previjen jer je to bila najbolja varianta.Mali flex isto otišo stator-sad kupljena mala makita.Ručni cikular-razletio se kolektor statora,izgleda da je došlo do kratkog spoja i previše se iskrilo i rastopilo kolektor.Cikularčič sam uzeo od maktec koji rade stari program od makite samo druge farbe valjda če radit kako treba,garancija je isto tri leta kao makita.
imagur
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jedno pitanje za poznavaoce, stavil sam tu jer nisam našao sličnu temu.
Dali su bolji šarafi ovaj ljevi ili ovaj desni, nevezano sad na jačinu, recimo za pričvršćivanje donje kuke, nekih nosača koji trpe potezanje, navlačenje i slično?
ce54b25a0e044fdb7b0b3ee726e8c841.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znči sa duplim gvintom, baš sam si malo guglal u glavi, pošto nemam pametnijeg posla na poslu, pa reko da pitam jer to dosta koristimo di se spajaju prirubnice i slično. Onda bu si trebalo lagano napraviti zalihu različitih veličina, nedaj Bože da zatrebalo a neimalo se! [emoji23] [emoji23]
 
Na vrh