• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Ovaj na videu mi izgleda ko da je izrađen u Kini...
Koristimo to na poslu, ali ne takve igračke.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Bilo je koliko sam video u Rumi neki ruski taj pojacivac sile ,ili reduktorski kljuc ali nisam pitao uopste posto je.Ali dobra naprava za zapecene vijke i velikim silama stegnute.Skoro sam muke mucio sa kombijem Ivekom da poskidam gume da sam ceo dan izgubio zbog par vijaka koje ni na 1m polugu nemozes mrdnuti. Jednu maticu sam morao uzduz i zaseci jer druge nije bilo. Svaki alat vredi bez daljneg ali treba i imati novaca za sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Takav alat treba koristiti s oprezom. Naročito kod otpuštanja zapečenih i hrđavih vijaka
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Frend ima u svakom kamionu po jedan, on to zove ruski ključ. Kupil je od lincosa za ne velike pare i veli da je to izum stoljeća.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Za kotače odpuštati da, naročito kod kamiona.
U klasičnoj mehanici ja ne nalazim svrhu takvog alata, današnji akumulatorski pištolji za otpuštanje su mnogo jači nego zračni, a nisu ni preskupi, mada opet velim. Ja begam od toga jer nema osječaja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Frend ima u svakom kamionu po jedan, on to zove ruski ključ. Kupil je od lincosa za ne velike pare i veli da je to izum stoljeća.
Kod Lincosa sam kupil dizalicu (prije nego je službeno počel raditi u Cirkovljanu) i još radi žirafa za bočne reduktore i sl a i ide po selu kome treba .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Jednoga je, veli, uspel podrobiti. Al veli da se preporodil od kad nemora strepiti jel bude ga vozač zval noću negdje u nekoj pripizdini, a ušljivi kotač nejde dole. Ipak je to 50 kotača na gruntu.:(smirk):, a niti ima para dok kamion stoji. Ja isto ne vidim primjenu negdje drugdje, osim možda pečenku okretati..:pig:...lijepo polako
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Bilo je koliko sam video u Rumi neki ruski taj pojacivac sile ,ili reduktorski kljuc ali nisam pitao uopste posto je.Ali dobra naprava za zapecene vijke i velikim silama stegnute.Skoro sam muke mucio sa kombijem Ivekom da poskidam gume da sam ceo dan izgubio zbog par vijaka koje ni na 1m polugu nemozes mrdnuti. Jednu maticu sam morao uzduz i zaseci jer druge nije bilo. Svaki alat vredi bez daljneg ali treba i imati novaca za sve.

Autogeno. Zagrijati. Odvrnuti

kad pukne tek tad si heb'o ježa u ledja...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sve to znam al autogeno mi se vise nenabavlja ponovo jer sam ga se davno resio. Niko to nece da plati u tome je stvar. a vrlo retko se bas takvi problemi pojave. Imam neki gorionik na butan pa pomogne dosta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
cca 350 kuna košta novi u Lincosu, naravno + pdv
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Da, al s njim zagriješ do manžete poluosovine dok matica ili vijak popusti! probaj HHO generator...mislim, ako imaš vremena za izradu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Evo jedan planetarni prijenosnik koji sam kupio neki dan,
radi se o njemačkom PLARADu alatu.

Izlaz je od 1", moram nabaviti redukciju za gedore 3/4" pošto takve gedore imam pa da isprobam.

Model je PLARAD XVR 300 omjer redukcije 1:13.

Slika nije moja s neta je ali se radi o istom alatu (osim što je ovo XVR 15 koji je malo manji model).

 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
U bivšoj firmi sam uspel podrobiti jednog "rusa". neki jeftinjak al su nam ga zamenili. To bi svaki kamion trebal imati. Korisna sprava. Ak gazda prijevoznik ne misli trošiti pare na takve spravice, onda mora imati šofere od 130-140 kil i svakome dati dvaipol metarnu petfrtaljku, pa da vidiš kaj je mrak a kaj je kmica.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Mene je majstor vučil: Mali, dukni na štangu, pa dok ide. Kad zaškriple dva-tri put, gotovo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Black & Decker alati.
Često čujem da ljudi spominju boje alata i prema tome zaključuju kojoj kategoriji spada alat. Tvornica je koristila razne boje svojih alata, najčešće prema određenom vremenskom razdoblju, Tako je bilo narančastih, plavih, crnih, crvenih, zelenih alata. Jedino je ugljeno siva boja bila profesionalni alat i to samo do 1992 godine, kada je B&D kupio DeWalt i tada je DeWalt postao proizvođač profi alata, a B&D isključivo hoby alata. U tom prelaznom razdoblju DeWalt proizvodio neke ranije B&D profi alate međutim sad u žutoj boji.

amoladora-dewalt-dw816-alemana-10826-MLA20035446745_012014-F.jpg


$_86.JPG


BTW, ako netko ima viška ovakav kabel, zainteresiran sam.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za točno takvu kupio prošlog leta kabal- 14eura,skup ali brusilica je iznad klase-skoro pa da neuništiva.Par kilometara od mene je servis a nekad i glavna proizvodnja strojčeka BD.:drink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Gle fakat, Grosuplje...:(giggle):
Je postoji još tvornica?
Več par godina je kabel zakitan za kučište i za sad funkcionira. Nije mi uopće jasan smisao tog priključka. Malo mi puno dati 14 eura, s obzirom u kakvom je generalnom stanju. To je četvrt cijene male Makite npr.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sve još stoji-samo na pola je razprodato servisima za razne usluge.Ono što jim je ostalo je malo skladišta i servis.U ona dobra vremena prije 20 i više leta je tam radilo više mojih poznanika i dalo se je jeftinije doč do dobrih strojčeka.Za cenu tog kabla se može u bau bau kupit celu brusilicu ali je-i ga taj utikač-bolje da ga ne bi bilo.:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh