• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma koja Njemacka....:icon_rofl:
Nemrem prezaliti kaj vise nema Aeg- a, mislim ima, ali to je kinez danas.
Dok je deda radil u Svabiji svi smo se opskrbili manje-vise aeg-om. Jedna busilica vrta jos od 68-e. Troje cetkice, kolektor nije diran, a na glavi lufta ni za p...... Dlaku:(handshake):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Htjedoh reći da mu je AEG preporuka. Vrhunski alat.
Gde si do toga došel?

Ja sad imam samo dvije Makite.
3 Einhella su ispustila dušu, ali su se i nadelala. Svaki je razbil sigurno više od kubika betona...
I taman mi fali jedan da pokrije rupu između male i velike Makite.
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Da ju raskopaš videl bi nutra bambusove pikse i komadiče riže ostale od gableca čike Kineza dok ju je slagao....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemaš brige, kinez je sigurno, zatiraj ju malo jače i došel bu ti do izražaja onaj nepogrešivi miris reparirane plastike po kojoj smrdiju sve kinesne šit mašine! Nemoj me krivo svatiti i ja sam pokuril dosta tih hiltija, bušilica i fleksi i svaki se otplatil ali najbolje mi dignu tlak dok crkne v pol posla. a to mi se z boschom, starom iskrom, deckerom i sl nikad nije dogodilo ili su kvar vecinom bile četkice nakon 10-15 godina brutalnog silovanja!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
čudi me da ti se ne pokvare dok stoje na polici..... :p:

Ha,ha,ha, nije u tome fora, nego je fora da smo na 25godina starome boschu dvaput mjenjali cetkice, kaje 10min posla a kinez dok krepa on izgori doslovce cjeli.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Super onda mogu rec da su i kinezi napravili nekaj kvalitetno,jer ova se nadelala i nastemala u 4god,jos sam ju i posudival,i jos radi ko i prvi dan,a onaj miris kaj kawasaki spominje mi je poznat al ova ga ne ispusta dok kod dvije druge smrde uzas kad ih opteretim.
Sve u svemu za kucne potrebe je isplativa barem meni.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma gle za po kuci nekaj zastemsti i sl su najisplativiji jer ne stemas svaki dan tak da se retko kome isplati uzimati za 3-4000 kn hiltija. Mi trenutacno imamo neksnega kineza vec 3godinu za 500kn z baumaxa i starome se splatil vec na prvoj fasadi, a od onda se namesal svega i svacega.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ovo mi je vrlo dragi stroj, jedan od najisplativijih:(inlove):
Dok sam zivio u Zagrebu u stanu, par puta sam gazdarici montirao neke sitnice. Nakon toga nije bilo tjedna da me nije angazirala negdje neku rupu izbusiti:(giggle):. Ne bi covjek rekao koliko je takav alat trazena roba u onim krletkama. tamo malo tko posjeduje busilicu, a ako posjeduje, male koristi u onom betonu.:icon_hang:
986ps4.jpg
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Moj susjed ima ovu metabo 2godine dosta se narezala i radi još, veli da je zadovoljan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Htjedoh reći da mu je AEG preporuka. Vrhunski alat.
Gde si do toga došel?
Predpostavljam da mene pitaš, kompenziral sam ju za pepeke davno i nije mi žal ni kune.
Uzel sam ju kao neispravnu (otišel prekidač) i posložil.
Kad je došla vidli su joj se mama i tata i ostala familija na pločici, sad više ne.
Naradila se prije nego je moja postala i zato izgleda tak jadno i ofucano, a kakvu torturu je kod mene prošla čudno da još radi.
Još uvjek vjerujem da se ne srami stati uz bok mnogima novima.

Mene muči kod Kineza to kaj se ona pokvari na polici (barem sam ja takva iskustva imal) ili kad ju najbolje trebaš ona ispusti dušu.

Meni nos visi na onakvu brusilicu s potenciometrom kakvu ti imaš, moja je ista (možda mrvicu jača) ali ja bi rado da mogu malo broj okretaja mjenjati.
Inače imaš alat :(inlove)::(inlove):

Evo slike te moje nefaljene, a našel sam i jednu gde je bila u spominjanoj torturi.
Borer je 25, a 36 je največi kaj je probala :(whew): Sila boga ne moli .....



 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
E pa vi ste prešli iz štemarica na torno bušilice to je velika razlika u joulima.Ove veče hobi kina imaju od 2 do 4 joula udarac a to je za bušenje skoro previše-uništi svrdlo.Ja sam ovu novu uzeo samo zbog štemanja betona i kamena kod manjeg izkopa.Ova koju sam uzeo ima po prospektu 4 joula a na guglu 2,9 joula udara ali za mene dosta jer i stara je bila tamo negde.Te male imam i ja samo to je samo za bušenje i možda ona malo veča zbog malih okretaja za mešalicu za ljepivo.Inače ove sa SDS-plus prihvatom profi idu do nekih 9 joula.
free photo hostingOvu donju na sliki trebam samo za mešalicu jer za štemanje je nikakva.Još jedna za MUHU,malo za šalu.
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
@outlanderzg takvu rezacicu Metabo imam ja. Jako sam zadovoljan s njom. Imam.je tri godine i nema problema. Dovoljno je jaka za sve moje potrebe. Makar i Makita sigurno nije losija, ali je malo slabija tak da je moj odabir Metabo. Jedina mana joj je velika startna struja tak da automatske B osigurace voli izbaciti prilikom starta.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Izgleda da bude Metabo jer Makita više nije na akciji i sad košta skoro duplo :(

@Turopolec koje rezne ploče koristiš. Vidio sam da postoje neke za hladni rez, bez iskrenja. Ima netko s tim iskustva?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ako mislis na ovo:
865.jpg

Te sajbe ti nejdu na obicnu rezacicu jer zahtjevaju 1300o/min, dakle nekih 3puta manje. A i ta sajba kosta vise nego cijela rezacica. No ako koga interesira mislim da zna gdje su na akciji 70%.
Edit: kod Metaba, ako je stroj proizveden u Njemackoj pise na njemu "made in Germany",, ako je proizveden negdje drugdje, citaj Kina, onda pise "made by Metabo".
Za Makitu sam skoro ziher da je Kina.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh