• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nudim poslovnu priliku ,važi za sve..Dajem dva dobra stara za jedan novi nevaljali insize?
ponuda je za komparator bez držala.
Ovaj desni je kak i moje gume na autu.... a lijevi me ne interesira.
Prepuštam ovu odličnu ponudu nekom drugom

ako trebaš alat, stroj i sl. onda Češka!
Jupiiii, imam Češke frezere
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovaj desni je kak i moje gume na autu.... a lijevi me ne interesira.
Prepuštam ovu odličnu ponudu nekom drugom.
Lako je kad imaš gdje posuditi..mogao si imati svoje..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ja kad bum sebi kupoval kupil bum digitalnog mada mu ništ ne vjerujem. Dotle bu za moje potrebe i ovaj kaj imam poslužil.
Ionak ga rijetko koristim.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Kak nema pa u trgovini, 22 km dalje! :hahah:
Imam digitalni šubler, ali ........ samo ovaj "drveni"!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Da se ja nebi ponavljal zbog čega digitalac..... naravno da sam u problemu zbog toga ali izmjerim analognim pa za svaki slučaj provjerim digitalnim, ili obrnuto
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
21
Mjerni alat ima svoje klase točnosti, i odatle potiče cijena... S druge strane problem polovnih mjernih alata (subler, mikrometar...) je baždarenje. Ovisno o korištenju, ručni mjerni alati se moraju baždariti svake godine (ili češće, ovisno o upotrebi) i imaju svoj rok trajanja... Kad to sve uzmeš u obzir plus ljudski faktor ne trebaju čuditi loša mjerenja...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Ne moraju za privatno, doma, što druge briga čime mjerim.
Posao je druga priča.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ovaj aparat dugo nije radil, a najvjerojatnije nikad više nebu varil, možda opet za silu.
Odlučil sam mu osvježiti vanjski izgled i zamjeniti kablove i ispuhati prašinu i paučinu iz njega.
Za mene on ima sentimentalnu vrijednost.





 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Danas sam iskoristil ovaj kišni dan i napravil si vozilicu za aparat.
Sutra kad se farba posuši samo ju napunim

Brzo si napravio. Jel ono na srednjoj polici kao valjčić jedan radi lakšeg izvlačenja aparata?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Pa ima još nekih sitnih stvari koje se mogu odradit, ali to se može i na šarafe napravit🙂 Od kutnog je rađeno pa se može lagano odradit sa šarafima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Brzo si napravio. Jel ono na srednjoj polici kao valjčić jedan radi lakšeg izvlačenja aparata?
Ne, to je samo prečka koja služi (pošto je ta srednja polica ukoso) da zapnu nogice u nju da aparat ne klizi.
Limove sam imal več od prije skrojene samo sam pokupil neko otpadno kutno i sve skupa del u hrpu, i pofarbal temeljnom i završnom na brzaka.
Boja je takva kakvu sam doma imal.

Hočemo bacati kritike ili ne?
Pa ima još nekih sitnih stvari koje se mogu odradit, ali to se može i na šarafe napravit🙂 Od kutnog je rađeno pa se može lagano odradit sa šarafima.
Bilo bi mi drago čuti kaj bi još mogel ili sam trebal napraviti.
Ono omatanje kablova i nosače za njih zaboravite, to bu na boci kak je i na co2 več godinama.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Da, na držač za kablove sam mislio. I na držač klješta sam isto mislio , onako kao što ima Kriger na stolu za zavarivanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Dole pe onaj starac kojeg sam jučer izvana pofarbal i one kablove zamjenil, on bu tu više ko uteg, a kablovi na njemu budu namotani. Ne vjerujem da mi bu ikad više trebal, ali ko što rekoh, uspomena....
U sredini bu onaj tig, a kablovi od njega budu na boci kak sam i rekel.
Skroz gore, maska i da se imaju kam sitnice odložiti.
Tak sam si ja to zamislil, najbitnije mi je da je na kotačima.

@vlč.puknuti pucaj, slušam pozorno
 
Na vrh