• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,104
7 redova, 2 baterije, 3 rezne šajbe.

Još 53 reda..

A i ja se budala sam nagovoriti da sa svojim alatom idem pomoći 😂😂😂... Ali ajde. Dok je pod garancijom dobro je.

Nije loša. Ima snage.

Brzo odlazi 4 ah baterija ali to je za očekivati.


Ne mogu se na prekidač naviknuti. Nekad mi ostane raditi da ga ne moram držati, nekad ga moram držati. Koja je kombinacija tipki ili kako?

Neće mi zaključati glavu kod mijenjanja sajbi. Moram svaki puta ključem i namucim se svaki puta da uglavi osovinu da mogu zamijeniti...koja je fora s tim?

IMG_20230720_193248.jpg
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
233
Ne bih htio biti Parksideov odvjetnik, ali po mojem samoukom znanju korištenja električnih alata, rekao bih da nije namjenjena da se njome ispili cijeli vinograd. Moje prvo korištenje je bilo kad je na grobu pukao čošak betona pa sam obrusio par milimetara površine da unutra stane ljepilo. A struje nigdje na vidiku. Da sam trebao ispiliti cijeli spomenik, nebi išlo :) Čitao sam opise, neki više hvale zelenu, neki crnu. Meni se kod ove crne sviđa tanka glava. Zelene imaju kvrgu koja mi je baš zasmetala par puta. Prekidači na zelenim alatima koji rade na guranje su tako tako. Meni jedan bolje prima ravno, drugi na desno, teći na lijevo i tako, to zna dodatno povezati čovjeka s alatom na dubljoj razini. Rezne šajbe iz Lidla, one tanke dobro režu, ali se brzo troše, zato ih valjda ima 100 u kutiji. Ovo što te muči sa zaključavanjem ne znam, na mojoj zelenoj to radi kako je zamišljeno, stisneš i u jednom položaju se zacvika.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,104
@DGimt

Ja ni jedan alat ne kupujem da ga štedim. Ili će raditi ili neće.

Ako neće ima 3 godine garancije.

Alat na koji ja moram paziti hoću potrošiti 5 ili 555 sajbi kod mene nema šta raditi. Ja na sebe i svoje zdravlje pazim. A alat je tu da štedi moje ruke, leđa i mene samog.

Uzeo sam ju zato što znam da lidl ima dobru garanciju. I potrošiti ću tih 30-40-50 sajbi da vidim kakva je... Ako se pokvari ide odmah natrag i novci u ruke. Ili nova pa ćemo tu novu isto pokidati ako treba.

Crnu reklamiraju kao performance alat. Ako ne može 3-4 sajbe dnevno 10 dana raditi onda nije performance.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
233
Ali nisu svi alati iste klase. Po tome po ispada da je jedino potrebno kupiti najjeftiniju brusilicu jer će raditi kao i najskuplja. Meni je svejedno, za moje amaterske potrebe Parkside je idealan, ali sam vidio komentara gdje ljudi kupe alat koji je na polici kraj kroasana i kompota i koriste ga za obrt 0-24 pa su nezadovoljni kad se razleti.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,104
Nisam ja nikada rekao da ću pljuvati po parksideu ako se razleti... Hoću ako se razleti nakon 10-15 sajbi. Ali svjestan sam ja da za 70 eura ne mogu očekivati istu kvalitetu kao bosch ili makita.

Ali opet. S druge strane. Ako imaju zeleni hobi i crni malo jači hobi.

Onda bi trebala izdržati 20 - 30 dana u godini da radi bez da moraš paziti na nju.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Opet s druge strane koliko je tih poderanih alata došlo od normalnog korisnika a koliko od obrtnika koji radi cijeli dan s njom? Kod nas kad su neki takvi alati bauštelci u redu stoje da ih kupe, mora da krepa alat hoće neće kad je cijena mala i samo deri.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Obrtnik koji po današnjim cijenama takvih usluga radi sa Lidl alatom nije obrtnik nego… Dođu mi trojica penzioner sa kombijem pred 3 tjedna čistit bunar. Imaju pumpu muljaču, kombi, neku dizalicu kojom se spuštaju u bunar, minivaš kojim ga operu… Uglavnom za 3 sata posla 550€. Jedan kolega radi sa nekim kompanjonom mehaniku na “zapadnim” traktorima. Za dan i pol do dva dana posla uzimaju 1500-2000€. I onda ako tak netko dođe sa Lidl alatom zaš da tu nekaj ne štima..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Imam i ja svoje mišljenje o tome ali tako je kako je, htjeli mi to priznati ili ne. Naravno da se slažem da to nije alat za imati firmu ali ima x ekipe koja tako radi, znam iz prve ruke, kum mi radi u ovlaštenom servisu jedne popularne jeftinije marke na ovim prostorima i svašta mi je napričao za te "majstore".
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
182
Jbt kakvih kretena u nas ima. Najbolji primjer je jedna ogromna Hilti stemalica dosta starije proizvodnje cila od aluminija, sesterokutni prihvat, upalila se neka crvena lampica i nesto nece da radi dobro. Sta sad? A normalno idemo cvikat i prispajat zice dok se ne popravi. Upalila se lampica za potrosene cetkice koje su bile 20-30 kn, a on je napravio oko 1000 kn stete i bacio je na otpad. Koliko alata vidim na otpadu to je zalosno sta ljudi rade s profi alatima. Za neke je najbolje cekic i spica pa lagano tuckaj.
Parkside je ok marka ali imaju sektu iza sebe, to se ne moze mirit niti s jednom markom, nedaj boze rec da je makita ili bosch bolji alat, odma drvlje i kamenje da ti bezveze bacas pare na te skupe marke, moga si za te pare kupit 3 parkside alata...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Obrtnik koji po današnjim cijenama takvih usluga radi sa Lidl alatom nije obrtnik nego… Dođu mi trojica penzioner sa kombijem pred 3 tjedna čistit bunar. Imaju pumpu muljaču, kombi, neku dizalicu kojom se spuštaju u bunar, minivaš kojim ga operu… Uglavnom za 3 sata posla 550€. Jedan kolega radi sa nekim kompanjonom mehaniku na “zapadnim” traktorima. Za dan i pol do dva dana posla uzimaju 1500-2000€. I onda ako tak netko dođe sa Lidl alatom zaš da tu nekaj ne štima..
Da se malo ubacim hehe. Sve je točno što si napisao. Jedino ovo sa bunarom tu si platio složenost posla, jbg......
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Parkside alat ljudi uzimaju što je 3 godine garancija i u te 3 god.ako vraćaš alat u Lidlu ne prave problem.
Tako da to ne može bit loša kupovina po meni.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,104
Kad smo kod parkside alata... Ako se brusilica pokaže ok. Uzeo bi još crnu bušilicu s udarom, udarni odvijač i zelenu pumpu za vodu
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,104
Ajmo parksajdaši.

Šta kažete na postavke baterije? Koliko se vidi razlika između performance, balanced i eko?


I jel na svim modovima punjač puni samo na 92% ili?

Znam da je to zbog dugovječnosti baterije kao..


Screenshot_2023-07-21-16-20-07-528_com.lidlhome.smart.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je sad pitanje svih pitanja..da li sam odgovoran jer nisam dobro podesio postavke punjenja...nabiju to osječaj krivnje i u svom tom jadu kupiš novu beteriju i tako u krug..kupuj.kupuj.kupuj.



Pa majku mu ako postoji savršena postavka punjenja zašto nije namještena ta opcija i bok?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,995
Ti kao da si pao s Marsa! :unsure: :hahah:
Pa danas se sve radi da traje dok to pokriva garancija + još koji dan!
 

Najnoviji postovi

Na vrh