• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Neces falit ni sa jednon ni drugon, gledaj koja ima blizi i bolji servis i pitaj imaju li neke dijelove tu ili bar u HR ili cekas po par tjedana da dodje iz ko zna od kud. Mislim da makita ima rasireniji servis al to ovisi o tvojoj lokaciji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Naučio sam sa motorkama, trimerima i kosilicama itd, da ne želim štediti na alatu. A i ako ima za novu kuhinju ima i za bušilicu
Ucjenjuješ ženu da izmuzeš dobar komad alata...xd
Ja bi ti preporucio da uzmeš najam i udri nežali.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
469
Uskoro krećem u renovaciju prizemlja ob kuće i od alata trebam kupiti neku "hiltovku". Izbor sam suzio na Dewalt D25841K 6.1J, 5.9kg 480e, i Makita HR4003, 8J, 6.4kg, 560e. Imali li tko iskustva s ovim sds max alatima... Koristiti će se za skidanje pločica, glazure, štemanje zidova itd
Ne znam za cijenu ali ispred njih svih plavi Bosch. 5-40 ako treba može i bušiti i stemati. Godinama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Imam stariju sestru, M 4001C oko 15g. Nikakvih problema do sad, ali se pazi.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Jedino na šta se možeš pripremit, a to je danas kod svih su plastični klipovi i klipnjače koji znaju puknit ali rijetko. Al racunaj da plastika kad pukne neće usrat ostatak zupčanika pa bar nešto poztivno
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
469


Evo za usporedbu. Koliko vidim cijene su iste, Bosch jači motor i jači udarac alata
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Makitu sam našao jeftinije od boscha još oko 500 kn, a i bosch je teži. Pogledat ću još jednom... Inače Makita je jača od dewalta ali dewalt je jeftiniji 600 kn, lakši i ima kofer. Nekako mi intuicija ide prema dewaltu, ne znam zašto... Moj stari je prije imao hilti TE55 sa 6kg i 6J udarcem, pa sve druge ravnam po njoj. Ona je bila dobra mjera za sve radit
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
469
Možda je Bosch teži ali je i jači. To osjetiš kad dođeš na pravi materijal, kvalitetan beton. Tih 500 kn razlike je zanemarivo u kvaliteti stroja. Osim ako su financije bas na knap knapova. Kao sto si i sam rekao, ne kupuješ stroj za jedan posao nego moguće i za cijeli život. Povratni udarac na ručku, prekidači, potenciometri na njima, sklopke za prebacivanje sa štemanja na Busenje…. Sve je kod boscha bolje. Kažem zato jer imam i Bosch i Makitu i milwaukee i parkside i imao i dewalt. Osobno sve imam i sa svima radim pa kažem iz iskustva. Naravno da svatko bira sto mu najviše pase i to poštujem. Na kraju u tvojim će rukama raditi sve sto treba

Makitu sam našao jeftinije od boscha još oko 500 kn, a i bosch je teži. Pogledat ću još jednom... Inače Makita je jača od dewalta ali dewalt je jeftiniji 600 kn, lakši i ima kofer. Nekako mi intuicija ide prema dewaltu, ne znam zašto... Moj stari je prije imao hilti TE55 sa 6kg i 6J udarcem, pa sve druge ravnam po njoj. Ona je bila dobra mjera za sve radit
Jedini strojevi na kojima mi je klip ili klipnjača pucala su Hilti. I to bas na t55 i kasnije t75 🤷🏻‍♂️
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
469
Ja sam cijeli život u instalacijama, pokojni otac zdravlje ostavio na štemericama. Još imam njegovu makitu koja je stara skoro 35-6 godina. Ali ona ima samo busenje, nije sds nego šesterobridni prihvat. Nema kvačilo. Kad zacvika trga ili ruke ili kabel. Svakako nešto puca☺️
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,243
Ja sam cijeli život u instalacijama, pokojni otac zdravlje ostavio na štemericama. Još imam njegovu makitu koja je stara skoro 35-6 godina. Ali ona ima samo busenje, nije sds nego šesterobridni prihvat. Nema kvačilo. Kad zacvika trga ili ruke ili kabel. Svakako nešto puca☺️
A moj stari vodoinstalater je ovim DUSS-om "tukao" 40-tak godina
Screenshot_20230815_225304_Photos.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,494
Jel valja šta ovaj parkside 20v usisavač što je u lidlu na akciji?

Imam 12v bosch usisavač plavi i super mi je. Ali mi ga je žena otuđila...

Imal ga ko? Kao se pokazao za piljevinu i tako radionicko okruženje?

A lampa ona 20v jel čemu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Lampa nije Bog zna kaj...
Usisavač sam imal, stariji tip, solidno vleče.
Kupi, probaj, pa vrati ak ti se ne sviđa.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,494
Naravno da su kod mene u lidlu dobili samo par komada i to se još jučer prodalo...

A bitno da su ostalog dobili po paletu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh