• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
@Propali Poljoprivrednik

Ma ne da mi se na bočnoj frezi. Brate mili ima 17 nipli.

Imam 3 mazalice. 1pressol i 2 kramp. Sve one standardne. To su dvorucne?

Kramp sa jeftinim divinolom koji koristim za zglobove na frezi i gluposti tipa ležajevi valjka, imam 7 nipli na vibro kultivatoru na osovinama radnih tijela itd. Brate mili u te zglobove na frezi ide pola kile masti..

Pressol sa onom fancy glavom što se zakači. U njoj mi je renolit. S njim podmazujem traktor, i ležajeve koji čak nešto i rade.

Kramp s renolitom i pressol običnom glavom jer mi ta velika što se lijepo kaci i otkaci ne stane na 1 niplu na traktoru i 1 niplu na frezi
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ako jednom rukom moraš držati mazalicu, a drugom drukati onda je dvoručna, ako držiš i drukaš jednom rukom, onda je jednoručna.

O da, znam tvoje muke. Borio sam se dugo a dvoručnom pa jednoručnom, onda gledao tako neke jeftilene pa sam probao od kolege @NEWHOLLAND Milwaukee i nije bilo puno dvojbe, otišao u Intercars i kupio, sad prst u uvo, samo Shell Gadus S3 V460D II za primjenu u rudarenju i trpaj đe god ide.

P.S. Profiland ti ima dobre cijene na Milwaukee, a vidi si u Livani u Agritech Šarić imaju Granitove aku mazalice cca. 200+€, ali svi koji su uzeli su stvarno zadovoljni.

Bolje jesnom uložiti kako treba nego 5 puta pa onda kako treba.

Kako kaže ona stara: „Ženo j*bem ti majku! Kako si zavezala onu vreću? 10 puta sam je morao vezati do mlina!“
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Onda su dvoručne. Ajde baš pogledam tu granitovu kad budem išao na tu stranu.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Nezgodno mi ležati pod traktorom i pumpati nogom. A i veliko i nezgrapno. Mali opg treba male stvari. To je za ove velike...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Ako parkside ne napravi aku mazalicu do proljeća kupujem milwaukee/makita ili taj granit što je kolega preporučio...

Ili nastavim mazati ko što sam do sada mazao 😂
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Evo mala recenzija parkside performance aku šprice.

Sama šprica se čini poprilično kvalitetno i dobar i velik otvor za punjenje. 6 bara pritiska. Ne znam jel 6 bara ali bolje radi od stare villager i od one sa super goldija. U biti čini se poprilično robusnije od villager što sam imao.

Nakon potrošenih 48 litara modrog ulja skinula je 4ah bateriju sa 90 na 75%. Znači s jednom baterijom se imaš šta umoriti dok oprskas.

Sad lose stvari.

Jeble ih tipke male za palit gasit i za promjenu snage. Skoro pa nemoguće u hodu odraditi jer ne možeš pogoditi.

Trebali su staviti lijepi veliki pali gasi prekidač i potenciometar za snagu. Al ajd.


Palica je kriminal. Sama od sebe se hoće zaključati. Ali isti je navoj ko na villageru tako da ću prebaciti sa stare neispravne. Dizne dobro rade i dovoljan broj ih se dobije. Ali isto pašu sa villagera.

Teleskopska metalna palica je toliko kvalitetna da je procurila na šavu u roku 3 minute.

Evo. Ako koga šta zanima nek pita.
Screenshot_2023-12-19-13-59-19-571_com.lidlhome.smart.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Pa na svakoj nađeš nešto što ne valja. Ovo za štap metalni se može pod garanciju, ali mi se ne da.

Sto se tiče ostalog to je moje subjektivno mišljenje. Možda sam se u 5 godina toliko navikao na villager da mi ovo sada ne paše.

Moja preporuka je ukoliko imate baterije od parkside uzeti ovu bez razmišljanja.

Ukoliko nemate. Ne isplati ih se kupovati samo zbog nje onda bolje villager. Ova mi se čini kvalitetnija. Ali je skuplja ako uračunaš bateriju i punjač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh