• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Idealno za učenje.

S obzirom na buđžet koji je spominjan i na, barem papirnate, mogućnosti aparata, ovaj mi se čini best buy. Za kvalitetu ne znam, ali vjerojatno kao kod svih jeftinih, treba doza sreće da se ne naleti na smeće. Tu je onaj sa 7 godina jamstva u prednosti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,458
Kakav aparat onda izabrat u srednjem rangu ako ne kineski. Eu proizvodi su preskupi top proizvodi, svi drugi su kineski. Jel ima sredine uopce?
@zoran89 Uzmi rel do 200€ i prst u uho. Takav aparat je dovoljan za moje potrebe, a stalno varim nesto, od krpanja kosilice do ozbiljnijih stvari.

E sad posto mi je zelja i co2, gledam malo aparate pa ovi za 700-800€ su ok ali bez ikakve opreme. Boca, manometar, kolica i eto jos 500.
Uzeo bi ovog ako netko ima komentara?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,032
Koja bedastoća u opisu:
"Žica za MIG(Co2) zavarivanje 0.8 5kg u kolutu – 1 komad"

Koliki ti je limitator?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,032
1. Provjeri koliki ti je limitator da ne budeš možda trebao dvofazni MAG aparat, ako pređeš na 1mm žicu ili punjenu
2. Ono "I" u MIG znači inertni plin, a to je jedino argon, a CO2 je ono "A" u MAG - aktivni plin
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,458
Ma nemam nikakvih problema s el. instalacijom. a ima stvarno velikih potrosaca.
Nego vise me zanima jel varstroj u rangu najjeftinijih kineza ili vrijedi te novce.
Sviđa mi se jer se dobije sve, a ne da kupujem dio po dio
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,579
I ja danas na nešto naletjelkoliko bi to koštalo
 

Prilozi

  • 20231227_212941.jpg
    20231227_212941.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 31
  • 20231227_212954.jpg
    20231227_212954.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 30
  • 20231227_213000.jpg
    20231227_213000.jpg
    56 KB · Pregleda: 28
  • 20231227_213437.jpg
    20231227_213437.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 31

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
752
Ma neće limitator tako brzo izbiti, mi varili kod mene starim trafo aparatom na monofaznoj 7,36 kW, nije izbacivalo iako je po 15-20 sekundi vuklo preko 30 A iz utičnice. Ali zato kad uključim dvije rerne, bojler, klime i kuhalo za vodu, uredno izbaci.
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Dali netko ima iskustva s ovim dupli puls aparatom.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,970

Ja bi najradije otišao po ovoga;)
To je zvijer.. Samo ak bude stajal u kutu radione, eventualno po betonu malo naprijed.. 🤭
Gore ti paše varstroj dodavač žice D12 ili D14.. Ovi originalni se nisu baš proslavili, a i nije bilo dijelova za njih..
Sklopka za grubu regulaciju struje je cca 200x200mm veličine, za finu regulaciju je ko obična grebenasta, samo je duga isto kojih 200mm.
I to je jedino kaj na tome izvoru može zajebavat 😉
Ostalo hrpa bakra na jezgri i aluminija na diodnom mostu, te jedan sklopnik 😀
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,140

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
225
Screenshot_20231228_073804_Samsung Internet.jpg Ovakav aparat je kod mene napravio brdo posla i još radi.
Kupljen rabljen za siću kn prije 15+ godina.
Za sve finije poslove imam gdje posuditi TIG Fronius.
Početnik kao ti ne treba bolji aparat od ovoga, a kad naučiš zavarivati bit će ti dovoljan za sve okolokućne poslove.
Spusti cijenu ovome na 50€ kupi kutiju 2.5 rutilnih i deri dok se ne uigraš.
Nemoj bacati novac nepotrebno na kineske igračke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,814
Kod takvog Varstroja često rade problem spojevi na aluminijskom primarnom namotu.
Dobra strana: može raditi na dvije faze i dati prilično jake struje uz pristojnu intermitenciju.

Bantam TBH140 (@puknuti je postavil sliku) je najbolji mali trafo aparat koji se ikad mogel kupiti. Istina, uglavnom za 2,5mm elektrode, ali je lako prenosiv.

Uzalud vam trud, čovjek je odlučil kupiti elektroničkog....
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
225
Kod mojeg Varstroja nema nikakvih problema.
Aparat nema nikakvih lampica,žmigalica, ledica, displeya i ostalih sranja na koje se pale teoretski stručnjaci.
Ovo je hard core aparat.
Od radova na njemu samo farbanje kučišta i stavio sam duže kablove.
Korišten bez milosti kroz sve ove godine, a ni prijašnji vlasnik ga nije štedio.
Iako znam dobro zavarivati nikada mi nije palo na pamet da bi ga zamijenio sa kineskim elektroničkim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Za takvog, samo malko slabijeg Varstroja sam i ja pričal.
Moj tata ga kupil novog i se sa njim naviril tolko kolko večina vas savjetnika skupa nije vara sa elektrodom povukla.
Radi i dan danas bez greške, a 3.25 vuče isto bez problema. Jedino kad su bili takvi extremni radovi smo skidali zaštitni lim i dobil je odozgo ventilator da ga hladi.
Za 2.5 nikad nije bilo takvih potreba.

Ostavljen je meni u amanet i odavno nisam radil sa njim. Razmišljal sam kaj s njim i kad je uletel onaj Stahlwerk uglazbil sam ga u ista kolica pa nek se voza.....

Na Stahlwerku nisam ni kablove probal ukopčati pa neznam jel i radi, a kamoli kak vari. A prekratko ga imam da bi mogel reči kak dugo bu išel. Tek je bocu argona pocical dok se igramo i učimo sa tigom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh