• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
@zoran89 prvo bi ti morao negdje drugdje naučiti trošiti elektrodu, a onda za početak si kupiti obični, najobičniji recimo Einhel s ventilatorom i polako nadograđivati svoje prvo znanje. Obični transformator s regulacijom amperaže...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Kupi najjeftiniji za REL.
Za ovaj me ispravljački most došao skoro skuplje, nego aparat. Sad mi je glavni za elektrode 2,5, a te najčešće i koristim.
IMG_20231227_090049.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vidim žustra rasprava oko švasaparata, neki dan tražio nešto u Makita dućanu u Zaboku i naletim na interesantni univerzalni švas-aparat:


Dojmio mi se jer može sve, evo i službena stranica, ima i PDF s tehničkim karakteristikama:


Telwin je jedan srednje dobre marke koliko sam shvatio od bravara koji rade u našoj firmi, uglavnom samo to koriste..... i nešto Kempi...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A da ipak ne kupujete kinesko smeće? Popravljam IGBT-ove non stop s kolegom i fala nebi više.... Pa to se kupuje jenput, na rate recimo 800 € i 12 rata mislim da 70€ mjesecno se more izdvojiti...

I Proinstal je kinesko sranje u njihovoj šasiji ili samo gore naljepnica, moj kolega bu ih tak ubil, kupil 5 komada i stalno vraća jer se kvare, i moj je kod njega, kod mene ne radi display, ne mogu ništa birati, već je kod frajera nekoliko tjedana... od toga isto niš...

I sam sam kupovao jeftino, kinesko, popravljao, bacao, poklanjao... nikad više. Ako nemam za nekaj barem polu-kvalitetno radije ne kupujem, znate onu poslovicu: "Nisam toliko bogat da bi jeftino kupovao"

I ne, ne mislim ovdje na nikakve profesionalne zvjerke niti sam profesionalac, dapače u ovom fahu amater koji nema baš ni vremena za to.... ali nemam ni vremena za smeće i sve što se oko toga izrodi, a mislim na gubitak vremena i reklamacije u garantnom roku, pa vozi sim pa vozi tam, pa ne vari dobro, pa misliš da si bedast, pa proba profi varioc koji bi najradije bacil dinamit na to itd...
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: H&S

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
A da se vratimo na početak,ionak se vrtimo u krug.
Ma neeee, mi prvo napišemo 2-3 romana i onda donesemo odluku da idemo učiti pisati slova i abecedu.
Off
mislim da ima danas več i mobitela s kojim se može vršiti zavarivanje prek' vifi i blutud aplikacija, bez žica i tipkica, a displej je taman veličine ciglice 🤕🤓😅😂🤣😈

Al ga mi znamo zastraniti, čovjek napiše da nezna var potegnuti, da prvo mora naučiti pa onda 3 put na leto koristiti, a mi mu sugeriramo svemirske stanice... Ono jeftino samo som dva ojera...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Vidim žustra rasprava oko švasaparata, neki dan tražio nešto u Makita dućanu u Zaboku i naletim na interesantni univerzalni švas-aparat:


Dojmio mi se jer može sve, evo i službena stranica, ima i PDF s tehničkim karakteristikama:


Telwin je jedan srednje dobre marke koliko sam shvatio od bravara koji rade u našoj firmi, uglavnom samo to koriste..... i nešto Kempi...

Ja bih možda riskirao " par eura više" i uzeo ovoga Telwin aparat za zavarivanje MIG/MAG inverter TECHNOMIG 215 220A dual synergic 816053

Najviše radi 15kg koluta...
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
419
Ovo je (po meni) neki optimum za početnika. Nema naprednih funkcija (puls npr), jednostavan zaslon, razumna cijena:

Ovo ti je isti aparat s priborom, ali kupi samo ono kaj ti treba:

Kad budeš išel nekam oko ZG-a, najavi se, navrati u Sv. Ivan Zelinu, pa porazgovaraj su dućanu. Čovjek ti bude pomogel ispravno odabrati.
Ima boce s plinom, regulatore tlaka, žicu...

Ja bi odabral kabel za masu duljine 3m, a kabel za elektrode i pištolj za CO2 duljine po 4m.
Dobro te savjetuje ZJ, sad misliš da ti je dovoljan aparatić, inverter , manje amperaže, kratkih kablova, jeftiniji......cijena mu je reda veličine 150-200 eur.

S vremenom budeš sve bolje i sve više vario i taj jeftini aparat kad ga jače stisneš ti bude prdnul.
I onda budeš došao do zaključka da opet budeš moral kupiti jači i bolji aparat........
I sad kad zbrojiš 2 i 2 , kupovina jeftinijeg i lošijeg aparata je uvijek skuplja opcija , na kraju priče....

Nemam ja sa sobom šta riješiti kad se kužim u to mara u krivi.


Ja sam htjeo kupiti jeftini aparat na elektrodu da mogu 3 stvari godišnje povariti.


Sad kupujem svemirski brod sa 14 kratica, punjenju žicu i co2 bocu 😭
A jbg poslušaj iskusnije od sebe

Ma neeee, mi prvo napišemo 2-3 romana i onda donesemo odluku da idemo učiti pisati slova i abecedu.
Off
mislim da ima danas več i mobitela s kojim se može vršiti zavarivanje prek' vifi i blutud aplikacija, bez žica i tipkica, a displej je taman veličine ciglice 🤕🤓😅😂🤣😈

Al ga mi znamo zastraniti, čovjek napiše da nezna var potegnuti, da prvo mora naučiti pa onda 3 put na leto koristiti, a mi mu sugeriramo svemirske stanice... Ono jeftino samo som dva ojera...
A ne, pogrešno razmišljanje. Kad se izverzira, bude naš Zoran89, pravi majstor varioc, budete vidjeli
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Ako 3 put godišnje treba rastopiti elektrodu, ne bude baš jako brzo postao rutinirani zavarivač, ali neka proba, želim mu svu sreću ovoga svijeta u tome i neka me u najkračem vremenu demantira 🥂
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
419
A sa boljim aparatom se sigurno nebude zajebal, dok sa jeftinim aparatom mu bude preslab, pa mu bude špricalo , pa ga bude nafrljil na max amperažu i onda bude prdnul....

Ako 3 put godišnje treba rastopiti elektrodu, ne bude baš jako brzo postao rutinirani zavarivač, ali neka proba, želim mu svu sreću ovoga svijeta u tome i neka me u najkračem vremenu demantira 🥂
Pa kad suseda vidi kak sused vari, odma bude i kod nje posla u fušu :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh