• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
ma znam i ja da bi dremel bilo najbolje. čak sam prije 2-3 godine gleda prezentaciju dremela u jednom centru. ali mi je pre skup za ono koliko mi triba + sve moraš dodatno kupovati (sajlu...itd).
a triba mi za slično kao i tebi nešto pobrusti,poravnati,zagladiti itd. sve di se nemože dohvatiti s ničim drugim. samo šta pretpostavljam da će mi možda tribati 10 puta godišnje. pa zato gledan nešto ovako "hoby" do 400kuna
tako znate razliku između ova dva ili pedložiti nešto drugo u tom rangu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Ako netko treba, ili možda zna nekoga tko bi se mogao poslužiti s time, dao bi vrlo povoljno! Meni ne treba, nemam kako koristiti..
Kolko penez za ovoga štelajučeg? To je od 31-37?
Meni bu garant nekad zatrebal.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Abarth, kolektorski mogu imati do 20000 o/min a ovaj misliš pod invertni da je asinkroni ili? Ako je onda ti treba kondenzator da bi se pokrenuo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da za kolektorskog znam da ide u visoke obrtaje pa i na netu je puno od tog za nač.A za tog invertnog baš i nema puno napisanog jer taj nema četki,izgleda ko asinhroni ali je drugčiji način rada,noviji strojevi za pranje imaju takve a i ja ga prvi put vidim takvog.Jedino što nađem je najviše reklame za najtiši rad tih motora.Na nek način nek bi radio kao trofazni bez kondenzatora ali ja još neznam kak.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,669
# Marko355 izmjeri koliki je promjer onog najmanjeg u mm ?:icon_pray:
 
E

el pibe

Guest
ma znam i ja da bi dremel bilo najbolje. čak sam prije 2-3 godine gleda prezentaciju dremela u jednom centru. ali mi je pre skup za ono koliko mi triba + sve moraš dodatno kupovati (sajlu...itd).
a triba mi za slično kao i tebi nešto pobrusti,poravnati,zagladiti itd. sve di se nemože dohvatiti s ničim drugim. samo šta pretpostavljam da će mi možda tribati 10 puta godišnje. pa zato gledan nešto ovako "hoby" do 400kuna
tako znate razliku između ova dva ili pedložiti nešto drugo u tom rangu

doture probaj saznati čim više informacija tamo di misliš kupiti.Ja imam ponešto einhela i zadovoljan sam.Znači imam nešto "sivog" to sam imao cijeli komplet ostala je samo flekserica i ta se neda već preko desetak godina četkice pri kraju ali lageri ko novi nigdi lufta,iznenađujuće.Imam električnu lančanu pilu ona je plave boje isto je imam preko osam godina.Zadnje sam kupio u dvanaestom mjesecu"crveni"einhel to je ona vibraciona brusilica sa onim trokutom.Sad koje su razlike u boji ne bi znao jedino kaj znam da sve ovo kaj imam od einhela mi se više nego isplatilo i opravdalo je cijenu.Predložio sam DREMEL jer ja sam ga ubrao na akciji sa sajlom i koferom punih raznih nastavaka i bilo je nekih 700kn koliko se sjećam.Još sam nadopunio i kupio nekih nastavaka tako da sad imam dobar komplet.Vidi još neke modele i usporedi cijene.Ali kako veliš ne radiš puno ja mislim da će einhel biti dobar i zadovoljavati a sad boja mislim da ne igra neku ulogu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da za kolektorskog znam da ide u visoke obrtaje pa i na netu je puno od tog za nač.A za tog invertnog baš i nema puno napisanog jer taj nema četki,izgleda ko asinhroni ali je drugčiji način rada,noviji strojevi za pranje imaju takve a i ja ga prvi put vidim takvog.Jedino što nađem je najviše reklame za najtiši rad tih motora.Na nek način nek bi radio kao trofazni bez kondenzatora ali ja još neznam kak.
ove dvije crvene su vjerojatno tahometar
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da to je senzor za okretaje to imaju obadva motora i to bi bilo najbolje vezat preko tempomata ko na avtu da održava željene okretaje.Jak zagonski tok a posle smanjen zbog prevelikih obrt. i kod opterečenja opet pojačana voltaža.Taj invertni ima isto visoke obrtaje ali ne ide mi u tikvu vezava i voltaža za rad nit ovo tri faze indukcije.
481236158351a.jpg
[/url][/IMG]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Trebaš pretvarač frekvencije s 1-faznim ulazom. To je trofazni motor i nemreš ga spojiti direktno na mrežu, jer bi za 50 Hz trebal napon od 35V. Ali onda bi bil 150W snage.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Onda ništ od ovog motora jer pamet od vešmašine nemam,a tak je lepi i pripravan po obliki.Šta bi bilo da ga direkt vežem na 380 -zazujio ko reaktivac i pustio dim pa možda još spalio koju pancerku:(giggle):
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Odloži ga dok ne nabaviš frekventni pretvarač.Ako ga spojiš na 380 gotovo je s njim .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda može neki toroidni trafo doći u obzir ali onda nema baš smisla

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Da li neko moze da mi objasni kako se gleda koji je konus na burgiji tj. kako se gleda da li je mk1, mk2
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mislim da ti je mk1 negdje oko 13mm,mk2oko 20mm na kraju konusa,najvecem obimu kod borera odnosno unutarnja rupa na prihvatu[hilzni] tako smo je mi zvali,no proslo je dosta vode otkad sam ja burgijo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh