• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Aha, to je onda za vitla i slične stvari? Slučajno naletel na to pa da pitam kaj je to za nastavke.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mislim da je moj kardan,koji koristim na malčeru, za silokombajn !? Pa probaj nabaviti glavu od njega.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Gledam sad malo ostale, one preko 3000 kn rijetko imaju 3Ah tako da sumnjam u ove kineske. Mozda zajedno.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Svaka koja ima litijumsku bateriju je bolja i od renomirane marke sa ni-cd baterijom.Ova boscheva je dobra jer ima i menjač pa i dve li baterije.Imam ovakvu stariji model bez menjača i za šrafanje je dobra ali za bušenje baš nije-premalo okretaja.Sa napunjenom baterijom dosta uradi (1,5ah) a najbolje je da nema samopraznenja kao kod ni cd tako da uvek radi kad je uzmeš u ruke,jedino ak si ju do kraja izpraznio pa ostavio.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Te stare Makite je nepoderive. Istina, ima samo jednu sporu brzinu, pa nije prikladna za bušenje, već samo za šarafljenje.

Energetski 7,2Vx3Ah = 14,4Vx1,5Ah

Zavisi za kaj ti bušilica treba. Ja nekak nisam fan zelenog Boscha. Ili plavi ili Makita.
Bilo ti je nedavno u Lidlu takvih bušilica s 18V LiIon baterijom. Vjerujem da je bolja od zelenog Boscha.

Nikaj ne fali NiCd ili NiMh baterijama. Jedino imaju malo veće samopražnjenje i baterije su teže.
Imam Makitu s NiCd baterijama 7-mu godinu i još su baterije kao nove.
Jedino treba paziti da ne ostanu ispražnjene, jer onda propadnu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel i ti imaš kovčeg za makitu ?

ps. naj mi nabijati cjenu za holandovu makitu , bolje baci koju kritiku
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Imam dvije busilice ..METABO i AEG..
AEG je sila od masine...Izmijesala je najmanje 5 tona ljepla plus sto se cesto koristila za busenje betona dok sam radio gradevinu....silna masina

METABO me isto dugo sluzi do danas.Danas nesto busim kad u njoj puce da mi ispade iz ruku.Odma izbi osigurac.Rastavim je nigdje nist pregorelo ni pocrnlo.
Morat ce ic kod majstora
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jel i ti imaš kovčeg za makitu ?

ps. naj mi nabijati cjenu za holandovu makitu , bolje baci koju kritiku
Kakvu cijenu,pa ti samo fektaš,đabalana...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Naravno da imam. Pun mi je kufer svega, i posla i alata :D:

Pretekel si me u ponudi, pa ti moram nabijati cijenu :D
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Svaka koja ima litijumsku bateriju je bolja i od renomirane marke sa ni-cd baterijom.Ova boscheva je dobra jer ima i menjač pa i dve li baterije.Imam ovakvu stariji model bez menjača i za šrafanje je dobra ali za bušenje baš nije-premalo okretaja.Sa napunjenom baterijom dosta uradi (1,5ah) a najbolje je da nema samopraznenja kao kod ni cd tako da uvek radi kad je uzmeš u ruke,jedino ak si ju do kraja izpraznio pa ostavio.

Kolega abarth,kuliko je meni poznato litijevu moreš koristiti do 50% kapaciteta,ni-cd skoro do kraja,oćem reći brže se puni i prazni.Imam doma tu makitinu aku bušilicu z dve baterije 94g.,za bušiti je prespora al za šrajfiti jaka za 7.2 v.
Pred nekih pet let sam ju probal vužgati nakon par let nekorištenja,nije ni mrdnula te sam mislil da su prazne baterije,no iz par pokušaja je proradila pa sam skužil da zeza prekidač.
Bil sam ju rastepel jer mi vrag ni dal mira,nesam nikaj primetil sumnjivog ili su moje moždane vijuge preveć vijugave zbog tuduma.Del sam ju skupa al je opet zezala i ve tak stoji makar je malo nucana,mortik se skupa 5-10 vur.
Ako se zmislim bum pogledal drugi tjeden al je još živa.:icon_pray:
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
803
Vidim da raspravljate o akumulatorskim bušilicama pa da i ja jedno svoje iskustvo napišem. Prošlo ljeto sam trebal pošarafiti preko 100 kvadrata limenog krova na svinjce i kokošinjce. Postojeće aku bušilice su bile ili preslabe ili na izdisaju.Sa klasičnom električnom bi sigurno bilo šarafa kaj su prešli preko lima. Odlučim se da budem kupil novu. One kaj nekaj vrede bile su 1000-1500 kn. I tak dok sam pregledaval vidim bušilicu električnu sa kuplungom kakav imaju aku bušilice. Kabel na njoj dugačak 10 metara i košta 300 kn. Kupim i pošarafim lim na krovu.Dalje ju koristim za šarafljenje u drvo i oduševljen sam jer nemoram razmišljatim o punjenju. Delam tam gdje imam struje jer i sav drugi alat mi je na struju.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pitanje je bilo za boschevu bušilicu sa dve litijumske baterije a ne o makiti.Ja samo znam da Ni-cd nikad više jer ne valja-kad trebaš ne radi.To da je ni-cd baterija stara 7 let i ko nova za moje iskustvo ne važi,dosta prije su završile u kanti i to baterije od makite.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
A gle, svatko zna svoje. Napisal sam iskustvo koje imam, no uvijek su bile korištene u režimu puno-prazno i nikad s dopunjavanjem.
Dok god ova radi, ne mislim ju mijenjati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh