• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma ja imam ove obične gedore iz Lidla za 300kn 70kom alata pa je to rizik s tim rokat, još ako negdje nešto zapekne ima da puknu k'o staklo... Ovako kupim udarne i onda peglam šta 'oću bez rizika da puknu ili da se razlokaju gedore. Ako budem d*kao s ovim običnima opet ću kupovat te žnj gedore i više će me izać tako kupovat stalno nego da kupim 17, 19, 21, 24, 27, 30, 36 udarne i miran sam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam ove iz lidla non-stop pod pištoljem i samo sa njima radim a nema nikakvih tragova trošenja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Prvo nemoj si te jeftine pištolje kupovat jer preslabi su uglavnom za večinu toga ako se na traktoru radi.

Bolja opcija je kupit nešto ovakvo. http://www.lincos.hr/zracni-pistolj-1-2/1-2-pneumatski-pistolj-1356nm-atw-sc1281t

Obrati pažnju na broj okretaja pištolja,10 000 je poželjno i to je vec ozbiljni alat, isto tako nezgodno ej ako ti je preslab kompresor.

Najbitnije od svega ne treba ti nikakav prijelaz jer matice vece od 32 sto je maks, nece taj manji pistolj koji gledaš moci otpustit.

Imam par setova gedora a za pištolj koristim lincosove vec jako dugo i nikakvog traga na njima nema tako da za te hobi radove nema potrebe za setom udarnih jer najčešće trebaš baš onu koje nema.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Za hobi radove na traktorika udarnog pištolja ni netreba. Tam gde treba nemre, za stezanje nije pouzdan, treba zraka ka u priči ......To je za vulkanizere.
Akumulatorski ili električni je ok za hobi radove a košta kak i pnematski.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
1300 Nm??? 1/2"? Čemu to? Za trganje šarafa i Za nikad drugo.
Za šarafe iznad M24 ima smisla, a takvih je (osim na felgama) vrlo malo.

Udarni pištolj je, bez sumnje, dobar alat. No, u nepromišljenoj primjeni može napraviti puno više štete nego koristi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja mislim da bi bilo najbolje da uvedu osposobljavanje za upravljanje zračnim pištoljem ...fino platiš položiš i imaš .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina ZJ, moj ima 3 jačine protoka zraka i jedanput sam zaboravil stavit na 2 i puknul šaraf na felgi ko šiba. sva sreča kaj je ostal virit van iz doboša pa smo navarili maticu i nekak steška uzeli van. Ugl, ja prakticiram slabije stezanje sa pištoljem i onda još malo sa rukom svaki šaraf ako treba dotegnem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Kawač, pa tak bi i vulkanizeri trebali raditi (BTW, u Sloveniji su i radili svaki put kad sam tak mijenjal gume).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je jedan vuljkanizer kad je dotego pištoljem na lagano uzel kilo ključ i svaki šaraf dotego na određenu kilažu.
Malo sam ostal paf,al to je vjerojatno najispravnije...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Kolega Oficir, ti očito imaš bolje vulkanizere nego mi ostali.
Pohvali ga i plati mu piće u moje ime, jer tak se ispravno radi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam,to mi je samo jedan tako napravio,al nejdem kod njega stalno jer mi nije usput,dva puta mi je mijenjao gume i felge i oba puta je koristio kilo ključ.
Dok drugi udaraju sa pištoljima ko sivonje,tak da se ja nahebem kad naruke moram otpustit.

Primjetio sam da i moj mehaničar često koristi kilo ključ,pa čak i sviječice i grijače i neke matice oko kompresora klime i alternatora priteže kiloključem...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Najvaznije je da je dovoljno jak za odšarafljivanje a to mora bit bar 1000NM, moj ima 1100, ne znam za vas ali ja sam se dosta našarafio i jako je bitna sila kad treba odtegnut vijak iako to nekome izgleda puno,svi navode silu odtezenja a sila stezanja je ipak obično 40ak % manja plus na pištolju štelaš u 3 stupnja silu.

Imam par pištolja ali uglavnom koristim ovaj najmanji hazetov jer je malo čudovište sa minimalnom potrošnjom zraka a svuda može i ima jedva preko kilu.

http://www.hazet.de/produktkatalog/product_info.php?products_id=896188987

Oko 150ak eura je i može se zavuc svud.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja imam nekog švabu prahistorijskoga kojeg mi je ujo davnih dana dal i na nekih 8+ bara kolko nadruka kompresor još se nije dogodilo da nije otpustil ili odtrgnul maticu proć. Ipak oni i služe prvenstveno za otpuštanje.
e66f8bd013d391edacf2948c33f375c7.jpg

d66b6d8485d6d305b9de0ecbf2d62ba9.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Mislim da je CP, takva imam dva mala (plus par komada koje sam uništil, za dijelove) i jednog velikog ali jako rijetko ih koristim jer mislim da me to samo usporava.

Aluminijske felge bi se trebale stezati kilo ključem, tak moj vulkanizer odavno radi. Uz napomenu da dojdete nakon par sto pređenih km na dotezanje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pitanje za majstore. Koji lager u sebi ima kuglicu 7mm promjera. Susedu sam slagal neki kineski hilti, normalno celoga je rasturil, a otišle četkice, i sad fali jedna kuglica koja drži svrdlo. Stavil sam od 6,5mm i ne propada, ali original, je ipak original.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Odgovor na tvoje pitanje je jako težak, jer ne moraju dva ista lagera različitih proizvođača imati isti promjer kuglica.

Kuglica ima za kupiti u Trgoagenciji.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam to, ali pitam čisto da ako netko može dati neku smjernicu koji promjer lagera tražiti. Budem rastepel bicikle iza na smetnjaku, možda se kaj nađe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Nevalja ti od bicikla. Kuglice su im premekane.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Misliš da bi ju podrobilo? Ta kuglica samo drži svrdlo da van ne padne, mislim da niti kinez nije stavil nešt ekstra kvalitete.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Nebi ju podrobilo, već ju rastuće. Prava od lagera (i originalna) je tvrda, a ove kuglice od bicikla su ko žvakaće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh