• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Ja sam Husky jedva nasao, a trazio sam skoro 2 godine... Mozda i stvar navike, ali je meni oregon za preporuku... Husky mi je vise za kaljke...
Ja imam 4 lanca vazda spremna, pa mi ostrenje na licu mjesta ne igra neku ulogu, na kraju radnog dana naostrim sva 4 i tako do kraja sezone....

@Driver

Sto se tice "teske" ruke, iste me muke muce... A fale oba kofera, nekako mi mannesmann "ljepse" djeluje...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kako nisi mogao naći Husky šablon? Otiđi do prvog dilera Husqvarne, ako nemaju na stanju mogu ti naručiti taj dio.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ja danas u Pevecu uzeo stolni ostrac lanca za 229kn uzeo od pinca stari lanac i malo se praksao. Jako lako za raditi i lanac se naostri u cca 10minuta, vjerojatno kad se ustelim bude i brze islo. Fino to poravna sve i naostri jos sam danas skocio do Stihl dilera i kupio si onal limic za ravnanje onih cistaca i turpijicu 4mm, sad jedino mozda za naci onaj limic sto ide preko turpije i onda sam bez brige za ostrenje.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Kako nisi mogao naći Husky šablon? Otiđi do prvog dilera Husqvarne, ako nemaju na stanju mogu ti naručiti taj dio.

Drugar, jedva ga nasao u Podgorici... U BiH me vozali kao budalu, kao i za Stihl mjerku...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Hvala Muhi i ostalima,
probal bum usavršiti punjenje letvicom. Jel možda bitno kak je okrenuta mazalica kad se šipka vraća unutra?
Muha, ako ima kakav trik, lijepo prosim savjet.
Nemam neki posebni trik. Gledam da čim manje zraka ostane kod punjenja, puno manje nego kod ovog kaj na videu puni.
A možda je to i do mazalice, imam dobru staru Fadip Bečej mazalicu.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Iwanho onaj ventilić imaju one što u kompletu imaju i glavu na zrak. Bolje je otpuštati zrak na ventiliću ili crijevu nego odvijati glavu jer se ispusti čitav zrak. Jedino ja zavijem crijevo da ga ne mogu odviti rukom.
Na videu se koristi cijev a meni je bolje crijevo jer ga mogu bolje zavući.
Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Ja danas u Pevecu uzeo stolni ostrac lanca za 229kn uzeo od pinca stari lanac i malo se praksao. Jako lako za raditi i lanac se naostri u cca 10minuta, vjerojatno kad se ustelim bude i brze islo. Fino to poravna sve i naostri jos sam danas skocio do Stihl dilera i kupio si onal limic za ravnanje onih cistaca i turpijicu 4mm, sad jedino mozda za naci onaj limic sto ide preko turpije i onda sam bez brige za ostrenje.

Koji model?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Hvala lijepa. :drink:
Ja sam također kupil Einhellov kompresor.
Gledal sam i ovaj oštrač, ali mi se činilo da ima puno lufta na osovinici pa sam odustal, barem za sad. Možda bi bilo dobro osovinicu odmah piksirati?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Pa ne znam kod mene je bez lufta.
Birao sam na polici kutiju koja je najmanje zguzvana i di je onaj okrugli "selotep" fino zaljepljen.
Lagano za sastavit, jedino ide na rub stola jer je ruckica za podesavanje kuteva s donje strane, a svejedno mora i zbog lanca biti tako da visi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Ja sam probal na dvije izložene: u Bauhausu i u Einhellovom servisu-trgovini. Obje su imale luft. Drago mi je da tvoja nema. Nek te dobro služi.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Jel ima tko iskustva sa KS Tools gedorama? Mi kupili takve, za sad su još čitave, zbilja ih forsiramo di možemo da isprobamo kvalitetu i dobro su se pokazale

ks_too10.jpg

imam ih više od godinu dana i ništa nisam još strgao a koristim ih tjedno 3-5 puta masu auta rastavio sastavio
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ja sam probal na dvije izložene: u Bauhausu i u Einhellovom servisu-trgovini. Obje su imale luft. Drago mi je da tvoja nema. Nek te dobro služi.

Hmm... Danas sam malo bolje pogledao i ima lufta na osovini ali samo lijevo desno, al' jako malo, al' to tako mora bit da može feder vraćati nazad bez problema, ionako spuštaš vertikalno tako da nema nekakve veze, mada se može i piksirati ako ti baš smeta luft. Kažem ja sam radio već s njim i nema veze taj luft kod oštrenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
To bi trebal biti dobar alat, obzirom gdje ga koriste:
landing-bg.jpg

A gdje si ih kupil? Tko prodaje KST alate?
Imam ovakav ključ 4 u 1 ključ, i stvarno je dobar.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nemam naviku reklamirati nekoga, ali ovo me baš ugodno iznenadilo. Trebao sam izbušiti rupu fi 44, pa sam naletio na ovo. I zaključio da mi je jeftinije nego da mi netko buši uslužno. Ima na njuškalu oglas, koga zanima nek škicne. uploadfromtaptalk1461874178858.jpg uploadfromtaptalk1461874205579.jpg

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Nije to nikaj novoga. Imam takve "Lochsäge" od 27 do 41 mm, i rade čuda.
Važno je samo da se sporo vrti i stalno pliva u ulju ili emulziji.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Al ovo je bilo 250 kn, nikakva cijena, sve postarina, jedna kruna i glava. A reze sve. Na 190-220 o/min, podmazivanje normalno, ali sam odusevljen s kvalitetom reza. Ove imaju do 210 mm, na ovu glavu. Do 32 mm manja glava, od 32 do 210 na vecu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Meni se Mannesmann alati ne sviđaju. Ipak bi dal prednost KS Tools alatima.
 
Na vrh