• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam prije 7-8 godina kupio dva kompleta Mannesmann-ovih kljuceva, okasto-vilaste i vilaste. Okasto-vilaste sam sve polomio nakon godinu dana, a vilasti su citavi, nikakvih problema. A imam i set odvijaca i kljesta, samo to koristim za finije stvari, a imam i male izmjenjive odvijace/imbuse/torakse i super su.
Sad mi je susjed ponudio Bahco, okasto-vilasti 6-32 300 kn, gedore, zglobna i klasicna racna 200 kn i jos par kljesta i odvijaca, ali nisam pitao za cijenu. Kasnije gledam, komplet kljuceva takvih po 600 kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Bahco je vrhunski švedski alat. Koristimo ga na poslu ravnopravno uz Stahlwille.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam SW set veliki kofer,sve u svemu ok al sam odma kod prvog korištenja sam strgal produžetak debeli i gedore imaju dosta lufta kad se nasade na produžetke.
Taj set inače košta 1200kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Kaj budemo mi za uvijek kupovali novi i novi alat, kaj mlađe generacije ne misle početi delati. Cijeli život ja stalno kupujem nekakav alat i nikad ga nema dosta, a žena me zato stalno gleda poprijeko, mogle bi to biti možda haljine, frizure itd.. :icon_winkle:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
taj sav alat u tim koferima ne vrijedi ništa , najviše volim alat (namjenski) koji si sma napravim ,...možda sam preveliki profić da bi se naguraval s vama amaterima
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Takvoga te volim, da si znaš i možeš sam nekog vraga napraviti, makar i posla najti.
Samo kaj je meni dosta nezgodno uzeti sa zida garaže cijelu ploču sa alatom i nositi po svijetu, pa radije nosim nekakvu kutiju :)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Ma bar si buš posle imel na kaj kaputa obesiti dok te spopadne vručina. I nije ti snagator on koji kusture instalira po hrbtima, nek oni koji to držiju :biggrin:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
ZJ,
gde si nabavil taj 4u1 ključ?

Postoje li i druge kombinacije? Npr. uz ovaj bi super došla još kombinacija 22-24-27-30. Voziš po dva od svake vrste sa sobom i osigural si prek 90% potreba.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Uz traktor netreba nesto mnogo alata...bilo sta da se desi covjek je nemocan na njivi.
Osnovna 3 do 4 kljuca,sarafciger,koju rezervnu selnu i par sarafa sa maticama
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Nekad sam u autu vozil kutiju s alatom. Sad je bitniji mobitel. Još malo pa bu tak i s traktorima.
Vrsani, za bilo koji matični vijak su potrebna 2 ključa. S ključevima kakve ima ZJ ih trebaš 4x manje.
Nije se lako dogovoriti oko minimalnog alata. Nekome je i jedan ključ previše, a nekome bi dobro došel cijeli komplet.
Ja sam samo htel naglasiti korisnost ključeva od ZJ-a.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Bilo sta da ode na traktoru u njivi nemozese trenutno popravit a kljucevi su uglavnom ako bi nesto popustilo pa pritegnut.
Ivanho,nije bilo nista vezano za tebe,vec opcenito u vezi potrebnog alata
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Iznenadil bi se koliko je taj praktičan. Znaš gde i kaj delam, pa nemreš nositi hrpu toga.
Naravno, nemre se svugdje primijeniti, ali puno put more.

Iwanho, ima ih u Lager Commerce-u u ZGbu. Videl sam ga i u Bauhausu (samo tam rijetko kupujem, radi njihovih bolesnih cijena).
Moj je kupljen u Bremenu u Njemačkoj. Iz svakog grada gdje boravim, donesem neki suvernir: ključ, šregmas... a neki kupuju razglednice :icon_rofl:

Bilo sta da ode na traktoru u njivi nemozese trenutno popravit a kljucevi su uglavnom ako bi nesto popustilo pa pritegnut.
Zavisi kaj se na polju dela. Uz plug rijetko kaj treba, ali ak bereš kukuruzu npr... trebaš radionu :)
Mi smo u alatnoj kutiji na Štoreu imali:
- čekić
- sjekač, izbijače
- garnituru viljuškastih ključeva (6-32)
- nekoliko okastih ključeva (8-10, 13-17; 19-22)
- cjevasti ključ za kotače (22-24) sa šipkom
- kombinirke i papige, nekoliko šarafcigera
- nekoliko šarafa i matica M8, M10, M12

I to je sve stalo u kutiju veličine one na IMT-u.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e sad si osramotil štorea do kraja ..ako ovo pročita željkokž neam se živog .... pa nije to motorna pla da moraš nositi ključ za lanac
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ma nek čita.
Lijepo sam rekel da zavisi kakav posel delaš (ili priključak imaš).
To se uvijek vozilo, ali se nije često rabilo.
Od kad je uređen, noš niti kutija nije na njemu :D:
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nekad su ljudi i kombaje popravljali po njivama,a sad se sve goni kuci ako se samo moze dokotrljat
Naveo si primjer kljuca za tockove....stace mi ako nemam dizalicu,a kad idem po dizalicu tad ponesem i kljuc

Prosle godine mi pukne rukavac na fergi...podbijem kajlom i dodem do kuce a da sam mijeno na njivi nahodo bi se posteno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
na njivi se nije nikad dalo ništa popraviti,ali ljudi nisu imali usađen "instikt>" za održavanjem (neki nemaju ni danas) ..jer krave i konji ma kak se ozljedili ili "pokvarili" imali su nagon da se vrate doma .

Dolaskom traktora ta se praksa nastavila ali nije funkcionirala , polako se upoznalo i taj traktor pa su moguči kvarovi prestignuti redovitim održavanjem ,
 
Na vrh