• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
ZJ, hvala.

ako ti ključi nisu preskupi, sigurno ih je dobro imati. Za svaki slučaj ako koji šraf popusti ili pukne šer vijak. Ja za sad imam sobom samo OV ključ 24 i doma napravljen ključ za odšrafiti maticu bolcna za premještanje pluga na uže ili šire. Taj je stalno zataknut na plugu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Viličaste i ovaj cjevasti (Unior) smo dobili s traktorom. Nekoliko ih je ostalo od Zetora, a nekaj smo sami pridodali.
Važno je imati i koji štel-ključ (za "forhaltati" ak se koji šaraf vrti).
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Po tome vi idete bez alata na njivu xD

Kod mene uvijek ima:
-Vilasto-okasti 13, 14, 17, 19, 24, x2
i ostalih od 6 do 32 po jedan komad,
-Male i velike kombinirke,
-Male i velike segercange,
-Papagajke,
-Mali i veliki čekić,
-Ravni i križni šarafcigera malih - velikih jedno 5 komada
-Kutija gedora set 90 kom.
-Neki korbač za mjerit gorivo,
-Cijev za zavrtanje - odvrtanje toplinga ujedno i poluga za odvrtanje
-I ovisi s kojim priključkom idem, idu i neki bitniji dijelovi samnom za samopomoć na njivi

I onda kad nekom komšiji u ataru stane mašina, dođe do mene pa mu ja idem pomoć i izgubim svoje vrijeme zbog njega što ništa ne nosi osim flaše vode pa mu još ja iz hladnjaka moram dat moje ladno pivo... Pa vas ja pitam jel bolje imat hrpu i "bespotrebnog" alata kao ja ili ništa pa ići pješke kući kad se nešto desi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
e sad si osramotil štorea do kraja ..ako ovo pročita željkokž


Puknuti ma volim ja Štorkića, :(inlove): Air box uvijek dobro dođe alat u traktoru (ne nosiš ga da je težak) a ako netreba još i bolje .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
izgleda vama treba sport bily torba a ne alat ..

prije koju godinu dolazi kombanj na ječam , to je tatin kolega i govori kak ga je netko zacpral jer ne može s njive da ga se ne šlepa ...gledam ja lančanici jašu po vrhu zuba , remeni se raspadaju , komadi su več ispolirali kaj su god dohvatili .

Pobere on to nije otišao 100 metri od njive i dere se daj donesi nož!? ..moral je odrezati remen jer ga je komad klepal po nozi

ovo je alat po ojoj mjeri , specijalan za specijalne potrebe , ne bi ga mjenjal za sve vaše gedore i sve te ljepe kutije .
6 kutni 8 i 10 , boja uniora dizaj by puknuti xd

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kak vidim ovde nisi čak ni gedorice potrošil,več si privario glavice od imbus šrafa.Upotrebljivo i skoro niš ne košta.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
I onda kad nekom komšiji u ataru stane mašina, dođe do mene pa mu ja idem pomoć i izgubim svoje vrijeme zbog njega što ništa ne nosi osim flaše vode pa mu još ja iz hladnjaka moram dat moje ladno pivo... Pa vas ja pitam jel bolje imat hrpu i "bespotrebnog" alata kao ja ili ništa pa ići pješke kući kad se nešto desi.

Po tome je bolje bez alata.
Ne mučiš se s popravkom i još dobiš hladnu pivicu. :icon_fU:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
A mislim, dobro je pošto se tako samo jednom desilo, al' ne nosim ja alat za druge već za sebe, uvijek je bilo da za nešto treba makar prišarafit vamo tamo, a najgore kad nemaš s čim. Al' eto da ne ružim komšu, odužio se sa vrećicom OS hibrida kad smo sijali kuruzu kraj njega.

Al' Joca je spreman i u hladnjaku uvijek ima 4 - 5 pivica(piksle), i makar 1,5L gemišteka :D Sok i voda tu i tamo, ako stane xD

Dakle, prvenstveno alat nosim zbog radi sebe, a ako treba drugom pomoći, Bože moj, ljudi smo, nismo životinje... Mada bi ti u slučaju nekih prije životinja pomogla nego on, al' to je drugi par opanaka.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Hahaha to je više za ove koji naiđu usput kao što su stari, ujak ili punac, a i netko tko bude na susjednoj njivi. Ja ako za dana popijem 2 piva dobro je, to je više da se opskrbim za svaki slučaj, a i inače kod nas svi manje više nose "opremu" pa svi nešto ponude xD

Jedan dan u sjetvi sam sa kolekogom prašio po čvarcima i luku xD Sijali njiva do njive pa se počastili, on sa hranom, ja sa pićem i k'o bog :D

A i svaki dan u sjetvi od 7 do 20h treba to i izdržat, puklo je 37ha u tjedan dana sa popratnim kvarovima na sijačici i 2 dana jače kiše.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
To bi trebal biti dobar alat, obzirom gdje ga koriste:
landing-bg.jpg

A gdje si ih kupil? Tko prodaje KST alate?
Imam ovakav ključ 4 u 1 ključ, i stvarno je dobar.

ovi ga drže a na netu imaš katalog pa skineš šifre i pošalješ upit a uvijek ima i nešto na akciji
http://www.advanta.hr/onama.php
http://www.autohrvatska.hr/novosti/izvrsne-cijene-ks-tools-alata
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ovo je ta brusilica o kojoj sam pričao: prvo sam kupio plavi Bosch malu fi 115 ,500w i malo se informiro po neto i saznao da je njena predana snaga 350 w.

Odem u trgovinu i zamjenim ju (koštala je 500 kuna) za ovu 1020 w i doplatim još 500kuna.
Vrijedi svake lipe: antivibracijska ručka, lagani start, podešavanje broja okretaja, pojačavanje struje kod opterečenja, udobnost i da 2010 godina je proizvodnja i Made in Germany piše na njoj, nema Kine nigdje da se spomene..
IS5mm8a.jpg
[/URL][/IMG]
r6FEMcV.jpg
[/URL][/IMG]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
bravo stari .. to je pravi stroj , kod mene je potrošila 4-5 para četkica ..i sad radi , od pada je puklo prednje kučište pa sam je morao u okove , sad je u mirovini za nedajbože
moja je možda starija , ču je uslikam ako ne zaboravim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
@ Puknuti
Sjeti me da slikam i ja jednu takvu koju sam dobil za dijelove.
Podrobil se mjenjač i ja sam izvadil prekidač, ostalo ti dam po cjeni po kojoj sam ja dobil, znači đabe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
muha moram te podsjetiti da slikaš jednu takvu koja si dobil za djelove

ja ju ne bi rado čuval , bolje da je kod tebe jer tak i ti i ja znamo točno gdje je

PS. da znate , baš mi je draga ta zelena , koliko put mi je u tom vjeku hitila u oko
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja sam odlučil da više ne čuvam ništ, samo važem.
Ali kad si ti u pitanju ..... kofer nemam.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Uh što bi meni ti colovni dobro došli,imam nešto ali nemam cijelu garnituru.
 
Na vrh