• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
cca 4 kune ti je metar pgp kabla. Bunt je 100 metri i nemaš brige sa spojevima.
Razvučeš, vjerujem da može vani i prezimiti bez večih oštećenja, napraviš posel i kasnije ga iskoristiš za nekakvu instalaciju ako bi negdje radil.
Ma za tih 400 kuna da ga i pokloniš nekome ili na kilu daš....
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jedno možda glupavo pitanje. Imam stare unior makaze za armaturu kojima su okrzane oštrice, pa me interesuje da li bi se to dalo pokrpiti kod kovača navarivanjem tvrđom elektrodom i termičkom obradom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako se ne varam noževi su bili izmjenjivi na takvim škarama (držala ih svakog dva vijka, a tu se i štelalo).
Ja bi radije dal napraviti nove jer se bojim da bi var promjenil strukturu materijala a i pitanje je kaj bi se dobilo kaljenjem radi dva različita materijala jer ko zna koji materijali su u postojećim noževima.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
I mislio sam da nema jeftinog rješenja, ali da ipak priupitam. :)

Sad mi i ne trebaju često pa obično posao završi brusilica, ali kad dođu na red dobiće nove noževe. Dosta su i trajale kakve sirovine su ih koristile. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Sad se sjetih, ako se ne varam ti noževi su bili s dvije oštrice, dali su se okretati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam koji je tip ali možda se može brusiti dok ne dođeš do oštrice punog profila pa preuredi ručke tak da se oštrice sretnu
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tko zna može ih navariti e-durom i za silu će biti dobro. Za 75m će poslužiti 2x2.5 a bolje bi bilo 2x4mm. Klijet ima priključak ili isto neki drugi kabel?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Velečasni uvijek ima dobre ideje. :)

Varijanta da se obruse noževi i spoje novim pločicama sa manjim rasponom rupa djeluje najbolja, a nema šta da se izgubi sem malo vremena.

I da, evo sličice. Kliješta su ovakva.

IMG_4342.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm..nisam mislio baš tak , jer tu ispod pločice je jedan mali " valjak " ..no ako si daš truda odradil buš to super i dalje budu škare ko prije .

ja sam dao ideju po crvenoj liniji , tad ne diraš ležište tog " valjka" samo doradiš ručke da više šire noževe

ako su jako sjebane onda moraš po zelenoj liniji i napraviti nove pločice prema tome koliko doradiš noževe ..ma snašel se buš , siguran sam

 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nisam ih ja nikako rasklapao, ali to bi vjerovatno bilo još lakše. Na ručkama se lako šarafima podesi da zatvore ranije za onaj ugao koji nastane brušenjem na crvenu. Taman ću ih srediti da mogu bez problema sjeckati tanju armaturu, mreže i slično.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zna li ko malo tačnije od čega je ovaj agregat,dal je od rampe za utovar ili nešt drugo ??

Kupio danas od crne brače za par eura.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
U subotu frajer nudio nekakvu ISKRINU staru gardu bušilice na staroj krami,kaže da je 1050w snage,cijena 700 kn dali ju se isplati uzeti ako je sve u funkciji,jer sumnjam da ju je prodao.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne znam tačno jer na nalepnicama su samo obrtaji 2100 i podaci Nm a na ventilima je neka oznaka 12vdc tak da sasvim moguče da je 12 voltni.
Ajkula-malo je to previše para za staru i malo mi čudna snaga da nije 1020 w jer takvu imam.Ak je dobro očuvana je to pravi stroj samo svejedno previše je ceni.
Ovu staru pravu AEG sam danas uzeo na buvljaku za 10eura-sad je več očiščena i glava je nova-radi bolje od ovih novih,samo zuji i skoro da se ne vidi iskrenje kod četki,pravi stroj još origi made germany.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ljep kopletič razvodnika , motora i ručne pumpe ....lako se to upotrijebi za neki pomočni alat na prikolici ili priključku
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Puknuti,slična je onoj na drugom oglasu,ali u puno boljem vanjskom stanju.Abarth kod nas su cijene veće jer većina robe je iz druge ruke i šverceri,uspio sam nabaviti Hazet račnu za 50 kuna,konačno nešto kvalitetnije i jako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh