• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pištolj za čavle sam imao i vratio za mjesec dana jer je crko, možda jer nisam imao regulator pritiska. Dobar je ali su prilično minijaturni čavli.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kakav pjesak ide i gdje ga ima za kupit?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Ja sam uz njega dobio dvije bocice tog "pjeska" ubiti su to kao metalne strugotine tj metalna prasina, ali je to prefino i treba nabavljati...

Uzmes obicni Dunavski (sitni) pijesak i prosijes ga, bitno je i da je suh.

Skida odlicno samo treba uvijek biti izmedju 6 - 7 bara i radi cuda za svoju cijenu.

Ako imas nesto delikatnije za raditi moze ona soda u granulama ili vim jer nije toliko abrazivno kao pijesak. Jedino sto bude bijelo nakon toga hehe
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To si možda dobio aluminijski pjesak, prilično je skup a mislim da ga prodaju oni što i pjeskarilice sa usisavačem po njuškalu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Kakav ti je to aluminijski pijesak?
Nisam se s tim susretal.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nešto kao aluminijska strugotina, koristi se za pjeskarenje slova na granitu i traje više od kvarca.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Več duže sam tražio malu tvorničko urađenu osovinicu i našo sam je.Hoču si uradit mali stroj na stalku za brušenje,četkanje i slično ali da je gonjen preko remena.Ak je direkt na motoru uvek motor smeta za rad a na osovini če bit luft okolo i nesmetano okrečeš stvari za obradu.Velike osovine je lako nač ali malu baš i ne (homemade se nađu ali ovakve ljevane nema).
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ja bih prije rekao da se tu radi o celicnoj sacmi koja se koristi za sacmarenje u industriji za ciscenje hrdje i boje s povrsina , dosta dugo se bavim pjeskarenjem ali jos nisam vidio aluminijsku sacmu i nevidim razloga za aluminijem koji je skupli od otpadnog celika !
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Heh, sigurno budem dobio po 'prstima' od administratora ili možda ne budem :icon_mrgreen:

Naime, zanima me koliko bi najviše mogao biti dugi produžni kabel za struju, a da kabel bude siguran?
Vidim postoji kabel od 20m, 25m, 30m, ali sve mi je to prekratko.

Jel se može 'složiti' duži kabel, ako može, do koje duljine, kako i najpovoljnije, trebam za u klet, a ne bi htel 'spajati' više njih u jednoga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega koji je radil klijet imal je kabel 150 metara jednofani 2,5 kvadrata koristil sem ga za varenje i nije se grijal neznam kaj veli struka ali ovaj je služil svrsi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije problem grijanje kabela, već pad napona.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A za kaj ga trebaš u kleti? Ako samo za svetla, radio i slične sitnice, mislim da ti je bolja opcija neki agregat za 1000-1500kn. 100-150m 3×2.5 licnu buš platil cca 100€, i uvijek buš imal brigu sa namatanjem, razmatanjem, štekerima....

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Kod kleti imam struju, ali nemam ispod kleti :(giggle):

Ispod kleti je livada, trebam za kosilicu, škare za živicu, mješalicu za beton, (trebam jednu škarpu dolje napraviti), aparat za zavarivanje. 'Lista' je poduža, samo me brine sigurnost.

A vlak ima 8 kotača, pravi, ovo drugo, sve je 'sranje'! :icon_mrgreen:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko metara ti treba biti taj produžni? Do 50m možeš kupiti bunt PPY 3x2.5, utikač i utičnicu, pospajaš i tjt.
Dydy, čeličnu sačmu imam na poslu u stroju za pjeskarenje kamena, a ovo je ručna pjeskarilica i čelična sačma je preteška a kvarc prelagan. Možda ti nađem i uzorak vreće pa ću slikati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad već spominjete kotače od vlaka, zna li netko zakaj se u vožnji vlakom čuje tupa-tapa- tupa- tapa....?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Ivanho, hoćeš pravi odgovor ili zajebanciju? Ako hoćeš pravi onda taj zvuk može imati dva odgovora, prvi bi bio da na spojevima šinja koje su spajane "po starom" šarafima uvijek ima mali razmak između njih, dok na pr kod nas na prugi Ludbreg-Varaždin toga nema jer su šinje međusobno varili kod zadnje rekonstrukcije pruge. Drugi odgovor bi bio zbog iznenadnog jakog kočenja i blokiranja kotača dolazi do trošenja samo jednog dijela kotača i tu onda može dolaziti do tog tuckanja. A sad Ti napiši zajebanciju.http://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/skype/P.gif
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Skoro isto ko vožnja po bivšim autoputevima koji su bili betonirani.Svaki spoj ploče tuptup.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad već spominjete kotače od vlaka, zna li netko zakaj se u vožnji vlakom čuje tupa-tapa- tupa- tapa....?
to nema veze s ničim opisanim , to ima veze s izračunom površine kruga
r na kvadrat x pi
gdje je r polumjer kruga u ovom slučaj kotač
pi je konstanta , 3.14
kvadrat je .....zapravo tapa taj kvadrat
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
O čemu se dela procijenite sami, a odgovor možete pročitati ovdje

Edit:

puknuti, napisal si odgovor dok sam ga ja pisal u drugoj temi. Hvala. :icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh