• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pa dobro si spojio , ne vidim problem ..da ti nije hladnjak dotaknuo priključnu žicu utičnice?

inače ne vidim na pločici kji element je skuren ?
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
tako sam i ja mislija :(rofl):

al po abartovoj slici se vidi da je drukčije
kad ovaj drugi dođe onda ću ga tako provati spojiti :(wasntme):

vidi se na drugoj slici da je ovaj kondenzator spržen i s druge strane na ploči se vidi da je izgoreno, midlim da je i otpa komadić nečega jer je "puklo" , ne sićam se sad jer sam to radija još prije misec dana, al sam tek sad pita jer mi nije jasno zašto je crklo
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Opet sam nabavio malo interesantne robe.Flex iskra star,malo iskri ali sam našo grešku mesingani nosač sa četkom se je malo zavrtio za 90stup. i četka naljega na previše lamela na kolektoru odjednom.Čudo od boša još neznam dal radi ili ne a morat če proradit.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Hamer još nije na redu probavanja a bit če narednih dana pa i ak je nešt u ku... isplati se ga sredit.Na ebayu ima delova puno ak ču nešt trebat.Danas popodne sam na strug sredio kolektor od iskre i sutra če morat proradit bez iskrenja jer sve ostalo je u ok stanju.
picture share
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Iskra je sastavljena i sad skoro da ne iskri tak da je sad dobra za u stalažu kod ostalih alu igračka.Dovuko sam si još posla mali knaker-(ima oko 60 kila) tak da če opet pjevat fleks sa četkom da ga doteram u pristojno stanje.Zna ko koliko stisnu takve spravice jer ja bi ga trebo za vadit kakav ležaj i slično.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Probat ču napravit da bude ko nov.Al se prašilo kad sam ga čistio,brusio.Izgleda da odljevak kad je bio vaden iz kalupa nije bio ništ čiščen od peska več odma kitovan i farban.Sloj kita i farbe i onda još peska koji ja ostao od kalupa za uljevanje sigurno par mm i dok to flex skine prašine u 3pm a onda još celoga obrusit sa lamelnim da liči na nešto_Ofarban je u temeljnu,još sa pravom i sastavljanje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pitali su rudaricu jel bolji dugi ili debeli ,?-
ha(odgovori ), može biti kvragu dugi , samo nek bu debeli
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ofarban,podmazan,sastavljen i naštelane klizne ploče da lepo klizi gore-dole.Mjesto če mu bit na panku samo nisam ga još fiksiro jer možda se još premislim pa mu nađem drugi plac.Malo ču se učit na strugu pa da mu napravim koji nastavak za prešanje nešto simpl ali da je univerzalno za više stvari.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Radijalka s magnetskim stalkom. Vrijedi, no to ti je za konstrukcije jer nema stol.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ofarban,podmazan,sastavljen i naštelane klizne ploče da lepo klizi gore-dole.Mjesto če mu bit na panku samo nisam ga još fiksiro jer možda se još premislim pa mu nađem drugi plac.Malo ču se učit na strugu pa da mu napravim koji nastavak za prešanje nešto simpl ali da je univerzalno za više stvari.
to nije za ležajeve , na to možeš štancati "beđeve" , kad krenu izbori
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Abarath vidim da se razumiješ u alate. Pa da te pitam vrijedil li ova bušilica išta;
http://www.olx.ba/artikal/21914784/busilica-stolna/
Meni treba za bušenje do 20 mm debljine i do 25 mm u promjeru. A u 90 % slučajeva bi to bilo mnogo tanje i mnogo manji promjeri.
reko sam ti tamo ,sad samo dodajem
ja bi je odmah uzeo za 100 eura ..ta bušilica ima prednost jer se može skinuti s stalka i raditi rukom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Imali smo sličnu radijalku u firmi. Na ručkama je imala dvije metrične cijevi i kad je zagrizla četvoricu je razbacala ali nije stala.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Bušilica ak je ispravna i elektromagnet u redu nekak vredi te pare.Samo to je namjenski stroj i jako malo upotrebljiv kod kuče i pitanje da li ti uopšte trebaš takvog.Nabaviš običnu jaku stolnu da ne trebaš ravne železne površine da bi mogao bušit sa onom na magnet.Kod ove magnetne o nekom preciznom bušenju mislim da nema šanse jer je pitanje koliko je sve razlokano i sjeb.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Več prije vremena sam kupio taj lomilac za ruke ali je bila sa slomljenim rukohvatom a danas našo isti model sa sjeb. motorom.Malo prerade i makina je u radnom stanju zuji ko pčelica.Ima dve brzine i origi glavu sa prihvatom do 16mm.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Bušilica ak je ispravna i elektromagnet u redu nekak vredi te pare.Samo to je namjenski stroj i jako malo upotrebljiv kod kuče i pitanje da li ti uopšte trebaš takvog.Nabaviš običnu jaku stolnu da ne trebaš ravne železne površine da bi mogao bušit sa onom na magnet.Kod ove magnetne o nekom preciznom bušenju mislim da nema šanse jer je pitanje koliko je sve razlokano i sjeb.

Gledao sam ja i stolne bušilice, ono što bi meni pasalo je 400-500€ a to mi je puno previše. Ove jeftine nisu ni za šta. A imam neku potrebu povremnu 3,4 puta godišnje za ovakvom mašinom. Kad se nešto treba izbušiti na mjestu bez dizanja okretanja i slično. A dok se ne ode i vidi ne možese ništa znati. Nešto računam ako bude ulošem stanju da bi se samo bušilica mogla jako dobro iskoristiti za mašinu za mljevenje mesa jer ima nekih 120 okretaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh