• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas kupljen i sa đamperom dopelan,razložio mi ga sa nakladačem i vilicama.Potisje radna dužina 780mm a rupa kroz glavu 42mm.Sad nema više plačanja 40eur po strojnom satu i za moje potrebe prava stvar.Sledi čiščenje,postaviti ga na pravi plac i napravit servis da se poštela sve što treba da bude u pravom radnom stanju.:(inlove):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lijepo, samo neka dugo i dobro služi. Ako nije tajna, koliko eurića je koštalo?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prvo hvala svima na zahvalama a koštao je 1100eur i prevoz za koji sam platio samo gorivo i nakladač koji ga je rastovorio je bio đabe.Tačan model je Potisje Ada tip US-1.Ima li ko da je radio ili zna kakav je jel valja nešt kakvi podatci.Ja i strug si nismo baš na ti tak da ču prvo morat skužit sve ručice kako rade i šta preklapaju i uklapaju.Kod kupnje sam gledo da slučajno uzdužna vodila ne bi bila previše potrošena no na ovom se ne primeti nikakve potrošenosti.Par sitnica če bit još za sredit i zamjena ulja te pošteno podmazat sve što treba.Preko dana sam ga kolko tolko očistio i sa tomom zguro u malu radionu gde če mu bit mesto.Sad več malo pristojnije izgleda a i priključio sam ga da vidim dal još radi il je krepo med prevozom :icon_lol:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Čestitke i od mene,dobar stroj za malo para.Vidim ima obe linete,plansku ploču i dosta zupčanika za kombiniranje navoja.Sad u nabavu noževa,predlažem sinter pločice s nosačima.Ne bi bilo loše dok se malo ne uhodaš raditi s jeftinijim alatima da bude manja šteta kod loma.Malo upozorenje,nikad ne ostavljaj ključ u amerikaneru jer pri uključivanju može vrlo lako završiti na glavi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Šteta što su tako loše slike ali inače izgleda ok. Za neke sitne popravke će bit ok, na tome bi se dalo provesti sate i sate.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
Nije. To je kabelske stopice (samo to ni oni ne znaju). Pitanje je ima li toga na stanju?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tako već bolje zvuči. Bilo bi pre dobro da može crijeva za te novce.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
Za crijeva mora biti ona izvedba s konusom i više zubi. Crijeva se nemru prešati na takav način (premala je sila).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ta kliješta sam i ja gledal bila su nekaj jeftinija ali mi Puknuti objasnil da su za kablove a meni bi bila idealna za omotač skratit crijevo koje slini na kraju a ima ga 5 metri i svukud provučeno :^): ZJ a jel ima negdje konusnih završetaka kak je 60-tih imal Atlas ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako se ne varam, ima ih za kupiri u trgoagenciji ili sam ja krivo videl! Misliš na one kaj se ušrajfljuju bez prešanja?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da one kaj imaju dugački konus samo našarafiš , Atlas je 1960 god a još ima dosta svojih crijeva . Ima hidraulična glava pokretna mogel bi posuditi ali nemam pumpu za nju.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I mene zanima dali toga ima za kupiti gdje? Sad sam gledal malo bolje i nema u agenciji.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Čudno da se Zj ili Muha ne javljaju. Oni su bar ljudi od struke pa bi mogli znat de ima toga za nabavit, mada kopka me Željko nešt u uhu od prije skoro dvije godine dok je meni pukel šlau od stabilizatora na atlasu. Juril sam k ujaku ako ima kakav šlau u rezervi jer mi je bilo sila i onda je on samo odšrajfil taj konus, skratil, složil nazad i znam da je nekaj promrmljal da se to više ne proizvodi, a kao bila je super stvar jer si mogel nasred polja, šume složit.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
čekaj da zguglaju , budu se javili , xd

prizvodi se , samo ne za današnja crijvea koja se rade od starih škornji
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zguglal bi i ja samo da znam točan naziv! [emoji27] [emoji27]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
JA ne koristim guglo, pa neznam :)
Moram prvo videti o čemu govorite.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Hidrauličke spojnice su u pitanju, za cevi gumene, ali ne ove koje se prešaju, nego one nekadašnje kaj su imale onaj navojni konus koji si zašrajfil u šlauh i drugi dio sa vanjske strane na njega. Neznam kak bi drugačije objasnil. Na starim atlasima i kamionima su sve čurke imale takve spojnice.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh