• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma puknuti rad pomogne , samo , znaš ..ja se bojim sad kad dođu google meštri budu mi to popljuvali jer oni bruse svrdlo iz ruke ..ali bože moj ja ti sve to mogu podnesti ..

jet ti znaš da se pravi muškarci u životu posrame samo dva puta ?


znači ..dio na koji legne svrdlo je pod tim jedinstveno optimalnim kutem ...i taj dio klizi po stolu brusilice ljevo desno .
Več svrdla ..recimo od 8 nadalje okrečem a manja samo naslonim ..ako je ploča preuska ko u ovom slučaju veči promjer svrdla bi moral obavezno pomicati ljevo- desno ..sve ostalo je praksa








free upload pictures
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega vudreni,vidim da si stari mester i razmes se valat,kut ti je za brusenje v redu negdi 120 stupnji,jedino ak se ne varam te motori od el kosilici imaju cudaj obrtaji al ti znas kuliko treba stisnuti i pritisnuti tam di treba.

ps.mislim ce bi biskupa ili papu frenkija zaprosil bi razmotril tvoju zelju:icon_pidu:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To do fi 70 nemaš kaj v šablonu metati! [emoji12] [emoji12]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
danas sam si od jada moral napraviti jednu stolnu brusilicu ..bila je opcija to ili popizidi sterat sve u 3pm
Ideš :(clap):
Sad znam gde bum svrdla brusil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajd da i puknuti oce nekom pomoč,inače samo fekta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir , Puknuti hoče pomoči čak i poklone nosi možda ima čudan (Puknuti) smisao za humor ali ok pajdaš .:(clap):!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ajd da i puknuti oce nekom pomoč,inače samo fekta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Moja praksa u stvarnosti govori totalno drugaćije riječi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako vi tak kažete onda valjda je tak...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ako vi tak kažete onda valjda je tak...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Nemrem odoleti i amen.

Kak pričati (pisati) o onom koga u oči nisam pogledal več sam samo čul?

Ja osobno sam za mnoge forumaše čul svašta ( o nekima dobro, o nekima bolje, o nekima loše)... svoje mišljenje ostavljam za sebe, kog sam upoznal i s kim sam si dobar, dobar sam (pa dok traje), a koji mi nije sjel, nije.
Moje mišljenje nebudu promjenili ni svi uragani svijeta dok se ne uvjerim u drugačije.

Ovaj tvoj post je ko i google majstoriranje, čula, rekla, kazala.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako vi tak kažete onda valjda je tak...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Puknuti je, kak bi to Bora čorba rekel, pijesnik rascvetalog maja njegova inspiracija dolazi iz ja...! Ugl, tko ga zna čitati, taj i kuži da u svakom svom " bedastom" odgovoru, ustvari dade koristan savjet ili smjernicu, Ma da iskreno i meni više nekad paše dok mi se "nacrta" odgovor, nego da moram dešifrirati! [emoji4] [emoji4]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zna ko šta je ovo,dal je neki alat i za što se treba?Kad se pritisne izađe ova igla kao za prebadanje nečeg,dobio gratis.
080520161809.jpg
[/url] [/IMG]
Niko nije bio u pravu kad sam pito šta je ovo,saznao danas slučajno preko oglasa na Bolhi.Ovo čudo od kirnera se upotrebljava kod pikada za vadenje slomljenih špica iz sača table.U oglasu hoče 39eur za ovo bez cenkanja a ja ga dobio gratis-prodam odma u pola cene:icon_rofl:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo i ja danas bio na buvljaku pa ubo malu Iskrinu bušilicu za 50kn, kaže čovjek radi, al' nije baš nešto. Iskrine mi se sviđaju jer imaju full malu brzinu vrtnje i to mi odgovara kad stavim na stalak za stolnu za lagano bušenje metala.

Kad sam stigao doma, probam i radi ona, ali kad se da full gas baš jako iskri i čuje se onaj zvuk kao kod varenja na četkicama i dimi od tamo gdje je ventilator.
Odmah ja nju rastavim, počistim rotor i stator, sredim kabl da ne bude ovako gadan, a i krpan je na sto mjesta i vidim da je kučište jedne četkice polomljeno, al' uredno stoji četkica. Sastavim i probam... I dalje iskri na četkicama(sada manje), al' to je moguće jer je netko čistio sa grubim šmirglom pa ima brazdi na rotoru.

Najgore što se dešava je to dimljenje i grijanje, al' to je nešto u rotoru ili statoru jer se ugrije nakon što 5 puta dam full gas i držim ga par sekundi. isto sam primjetio kad sam rastavio da je stator poprilici vruć...

E sad pošto ja baš nisam puno šarafao po bušilicama i tome, baš se i ne razmem kako da ispitam što je prdeknilo.

Podmazana je, svi ležajevi su dobri tako da ostaje samo rotor/stator. Sad jel to možda probio koji namotaj ili šta, ne znam. Nadam se da mi kolega Abarth može tu pomoći nekim savjetima.
 

Prilozi

  • 20160814_182104[1].jpg
    20160814_182104[1].jpg
    43.5 KB · Pregleda: 105
  • 20160814_193713[1].jpg
    20160814_193713[1].jpg
    41.8 KB · Pregleda: 102
  • 20160814_193729[1].jpg
    20160814_193729[1].jpg
    41.3 KB · Pregleda: 110
  • 20160814_193753[1].jpg
    20160814_193753[1].jpg
    29.8 KB · Pregleda: 97

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Obično kad jako iskri na četkicama je proboj na rotoru što je neisplativo za popravljati.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tak je,otišo stator ili rotor a moguče i obadvoje.Imam dve takvi sa buvljaka,pod sasvim malim gasom skoro da ništ ne iskri a pod gasom počnu iskrit i dimit od statora.Popravit se ne isplati jedino dobit potpuno isti model sa dobrim srcem.Ja sam probo kombinirat od delova sa takve bez menjača ali djabe-ne radi kak treba.Razlike su u rotorima,spirale na rotoru su leve i desne,kolektori brojevi lamela,statori se razlikuju po snazi i po broju izlaznih žica.Kak sam več napiso različit smer vrtnje rotora,zavisi dal ima menjač ili nema a ova kak vidim ima i obadva smjera vrtnje tak da češ težko nač delove da bi radila.Na buvljaku se nadje najviše onih bez menjača ispravnih a ove sa menjačem su skoro sve spaljene.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E jbg... Ništa, sljedeći puta idem pa tražim jel ima takvih da su u solidnom stanju ili neku drugu, al' velim baš si hoću neku Iskru jer imaju super sporu vrtnju, a to mi odgovara.

Ako ništa nisam puno platio pa se ne sekiram, nek' stoji, možda jednom nešto uleti pa je složim.

U svakom slučaju hvala vam na odgovorima :)

EDIT:
Evo nađoh u ogalsu rotor za VV458L samo što nije kao moj, tako da ne vjerujem da paše.

http://www.njuskalo.hr/elektronski-uredaji/rotor-iskrinu-busilicu-oglas-18887200
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kupi iskra ero 710w sa mjenjačem, ja je imam i jako sam zadovoljan.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh