• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nevjerojatno... siromašnija zemlja a cijene veće.... nema još uvijek dovoljno u Hr konkurencije pa se ima koga za šišat....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo ja zaj.bo lidla i uzeo od konkurencije.:icon_fU:Elegantnija,lakša i lepši glas ima a i jeftinija je.Stvarno baš lepo radi i dobro legne u ruku.Sve crno oko nje je gumirano a bitno isto ima 3 leta garancije.:icon_thumright:

Zj šta ti treba,koji delovi ili KPL.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako ti sad znaš više od onoga koji ga je napravio?Lepo na bateriji piše 16 volti i 2000mAh i u papirima je isto.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Makita mala aku je stroj 14.4V i dvije baterije po 2.0ah i brzi punjač...ovi drugi joj nisu do koljena...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Brzo punjenje je najpogubnije za bateriju. Ali .... takvi su kakvi su. Bateriji je zdravije i kvalitetnije sporo punjenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Kako ti sad znaš više od onoga koji ga je napravio?Lepo na bateriji piše 16 volti i 2000mAh i u papirima je isto.
Neznam, no to ti je isto kak da se reče da je napon na vozilima 14,4 V, a ne više 12 V.
Napon Li članka je 3,6 V i ak ima 4 članka, računaj sam.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Podatci iz prve ruke bez gugla.Juče napunjena baterija ima danas 15,78 volti.Tip baterije WB 16-2.0/2,----4x aku čelije INR18650,punjač izlaz 16,8 volti i 2,5 ampera.Zato nemojte navodit krive podatce jer ima nas koji to u praksi možemo proverit.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Taj gugl izgleda opasna stvar..... samo izaziva nemire u duši :icon_eek:

A meni dobro dojde.... pa i jutjub.... evo sam sam napravil servis na megane-u 2008 godina, ulje, filteri x3. 1.5 dci motor


Da nije jubitoa, nebi nikad skužil di mu je recimo filter kabine, kako doći do njega niti kako se mijenja filter zraka a da se ne vadi računalo :drink:

Na taj način umjesto cca 1100 kn ja potrošil 414 kn. Samo dijelovi kupljeni kod Tokića.

PS: čak sam i poništil grešku SERVICE DUE

Ovo je bilo malo off, ali viš koliko protiv toliko za...

Isto bum sad napravil i s autom od žene. Nebuju oni mene van iz servisa slali da nebi ja videl da i nije neki kunšt to napraviti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Tehnologija ide naprijed, a marketing puno brže :)

18650 Članci su na većini. Koliki napon piše na njima? Piše 3,6 ili 3,7V.

Kad me već trpaš u gugle meštre...evo ti nekoliko primjera.
Mali šarafciger, s jednim člankom:
SC1_zpsdrsimpal.jpg


SC2_zpsiixw1rxt.jpg


SC3_zpsh8pywpmj.jpg


Baterija od multitool-a (nazivni napon piše 12V, a članci su nazivno 3,7V):
Multi%20bat_zpslvcymbjy.jpg


i primjer NiCd baterije:
Puna:
NiCd1_zps5ysdlszi.jpg


polupuna:
NiCd2_zpskiujlcbw.jpg


Zanimljivo, nisam nikad videl Makitu ni Boscha koji ima deklarirano 16 ili 20V, već je to 10,8 V, 14,4 V, 18 V ili 20,8V. Na svima njima je napon neopterećene baterije oko 4 V po članku, no to nije nazivni napon baterije.
Zato na kutiji piše 12 V max ili 20 V max, no to je samo marketinški trik.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kupi svoju pa je rasturi,ja svoje neču jer je nova i u garanciji.Mjereno je sa multimetrom koji je tačan.Imam i boša 14,4 i još par makita tako da vrlo dobro vidim razliku koju pokaže multimetar.Ne mešaj kruške i jabuke,ove ak su tvoje su sve ni cd baterije a ove su litijeve i to je veelika razlika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Pa jesam rastavil baterije na svoja dva alata.
Na ovoj maloj je baterija mijenjana u garanciji, neposredno prije isteka treće godine.

Nije mi cilj pobijati tvoje tvrdnje, već pokazati koliko se laže s nazivnim podacima alata.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa več sam ti napiso da multimetar ne laže a i ja stojim iza svega što napišem.Meni je svejedno šta piše važno mi je ono što ja sa mjerenjem dokažem.Kad je kod mjerenja tolika razlika u voltaži između baterija onda ne mogu bit iste jačine čelije i nema boga da me uvjeri u suprotno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Mjeriš napon neopterećene baterije i zato misliš da je to ispravno.
Pogledaj na sliki moje mjerenje: jedna ćelija pokazuje 4V, ali na stroju i na bateriji piše 3,6V.

To je važeći podatak, koji pokazuje količinu spremljene energije, a ne vršni napon na koji se baterija napuni.
Zato i velim da je 4V po ćeliji marketinški trik.

Olovne i NiCd baterije imaju puno manju razliku (u stacionarnom stanju) vršnog i nazivnog napona (vidi se na zadnje dvije slike).
 

Najnoviji postovi

Na vrh