• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Brgude, koliko je koštala? jel to kupljena sa škripcem u kompletu?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Ajde mi onda dajte neki link ili neku sličnu bušilicu (sličnih karekteristika i snage), a da je malo jeftinija od ove.:icon_pray:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Pa dal ti je Abarth cijenu za vrlo sličan proizvod.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
130 W jači, 12 brzina, ručka za podizanje stola, da i ima bolje ručke. :icon_super:
Raspon brzina od 220 - 2450 okr.

Čekam neku bolju usporedbu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
I njegova nova ima 12 brzina, koliko vidim. Razlika u sanzi motor nije vrijedna razlike novaca. Bolje ručke...n, da.

Einhellovu sličnu ovoj platil sam oko 200€.
Kasnije sam ju prodal (sad mi je žal, jer takvih više nema) i kupil jednu manju (ovakva Mister Tool kakvu je Abarth prodal) i jednu veću s MK4 prihvatom i 1,5kW motorom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Gledo sam i ja u Merkuru einhelovu i ne vredi toliko.Isto kinesko sranje ko workzone pa za mišji k.... veči i dvaput skuplji:icon_butt:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
abarth je kupil i prodal najbolju i najeftiniju , Zj je prodal dobru i kupil jeftinu , pa je onda brzo kupil još bolju .
mrgi i mradersonu je uvjek sve skupo
jedino je brgud zvlekel deblji kraj
abartthova nema 12 nego 9 brzina , jedino ako ima drugi remen koji preskoči pomočnu remenicu
a da se malo pogledate u ogledalo?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ogledalo ogledalce, da li je puknuti najljepši na svijetu? :icon_jook:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za zamjenu bušilice je bila kriva farba stare ružna zelena a ova ima tak lepu plavu farbu i još ljepši napis na haubi,brzine uopšte nisu važne:icon_rofl::icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Puknuti, nemam se kaj opravdavati, no tu "srednju" sam prodal da bi kupil ovu veliku, jer mi je bila taman malo premala.
Malu sam kupil sa sitne poslove, forboranje i sl. Njezin je problem (meni) preslab motor, jer prek 10 mm ima problema, a i prebrza je prva brzina.
Ova s 9 brzina, za kakvu je Abarth zamijenil malu, je nekakav optimum: nije prevelika ni preteška, aopet je bolja od male.

Samo velim da mi je na neki način žal kaj sam ju prodal, jer te klase više nema (ni Einhell ni Ferm) za pristojne novce. Sad takve koštaju po nekoliko tisuća kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
To ti je mala bušilica, s borfuterom 16 (na većini takvih je 13).
Za sitne poslove OK, ali ima premali raspon brzina, odnosno 580 je prebrzo.
Mane:
- nema dovoljno momenta da vrti 16mm borer
- premali je stup, jer je 16mm borer dug, hod pinole kratak, pa moraš maknuti pomični stol, a onda nema dovoljno hoda do donjeg stola.

Ovakve poput Abarthove i Brgudove su malo veće i puno su upotrebljivije, ponajviše zbog napol sporije prve brzine od ove za koju pitaš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jednu veću s MK4 prihvatom i 1,5kW motorom.
ovakva radijalka u mopjoj firmi ima MK4 ..pa malo sumnjam da ti imaš takvu za po doma
a i da imaš mk 4 ti na njoj vrijedi samo za forumaše
https://www.machineseeker.hr/Radijalna-bu-ilica-MAS-VR-4-A/i-1806124

i sad vi to uspoređujete s brgudovom :mur::mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Pa mislim da si ju videl.
Radijalka nije, ali je puno upotrebljivija od ovih prije navedenih.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Joj Bože, nekad se zapitam čemu služi ovaj forum?! Da bi se tko imao hvaliti kako ima ovo ili ono i kako može probušiti ovo ili ono, kako mu traktor ide kao novi, a raspada se, kako je moje ovo bolje od tvoga... Bla, bla, bla. Osnovni razlog zašto više ni ne posjećujem forum preveć', niti išta puno komentiram.

Dajte ljudi probudite se. Svi smo skupa u kur*u baš zbog te hebene zavisti i ljubomore, ponižavanja i kur*enja.

Umjesto da jedni drugima pomognete savjetima, nekada i kritikama, Vi samo pljujete jedni druge u nedogled... "Tvoje ništa ne vrijedi, a moje je zlatno." Pa dokada više majku mu milenu, Svi nešto prdimo, a prvi smo koji sprdaju druge i nešto kenjaju, pa kako očekujemo da nam ikada bude bolje, ako smo stalno nezadovoljni.

Prepirete se tu zbog hebenih bušilica, moš mislit', vau. Za onoga tko radi kod kuće bravariju da mu donosi pare, uredu, kupi si šta oćeš, a vjerujem da kod većine vas stupna bušilica stoji 320 dana u godini bez da ju pogledate i skinete prašinu s nje. Zato ako će si netko kupiti onu ručnu sa ručkom sa strane, to nije vaš problem, ili mu ne treba tu neka svemirska da može burgijat dijamante kod kuće, mada ih nije nikad vidio, a vjerojatno nit neće, onda mu je dovoljna i obična bušilica.

Za ovo zadnje polazim od sebe. Htio sam si kupit stupnu, kad sam bolje razmislio, kojeg će mi vraga kad sve što radim mogu i sa običnom.

Kome nije skupo, nek' si kupi einhell za 15.000kn, a kome je nek' si kupi malu ručnu i dobro.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Mislim da si malo pomiješal lončiće.
Nitko se ne hvali, već iznosi iskustva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh