• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Puknuti, ova Mas je ista TRB-jka kojom ja radim samo kaj je mk5, a imamo i jednu istu takvu mk4 i to su zverine od radijalki. Moja je 67' godište i još navek radi ko doksa, a one kineske iz metal kovisa su 2009g i već su groblje Isusovo. Te nebi kupil niti da mi ih dade netko kunu po kili.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Svaki alat je dobro došel, ako se koristi .... a ako stoji žali bože. .. Nekome je sprava mala ali je tehničar a nekome koristi samo za pišanje....
Ja bi si rado takvu stolnu priuštil ali nemam više potrebe za njom pa ako kad i zatreba odem kod čovjeka, platim i ne hodam oko nje ostatak godine.

A opet, ako se mešter zna snajti i bez alata bu čuda napravil.
Naprimjer Puknuti kad je onu pločicu brusilicom otokaril na mjeru kod Mrkog :(handshake):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Paa nebi se bas slozio u potpunosti. 80% alata rijetko koristim, a opet ne mogu bez njih. Npr radapciger. Platio ga 100€ treba mi jednom ili ni jednom godisnje ali opet ne mogu bez njega.
Kemija se sa svime kad nemas, no neke stvari su potrebne makar rijetko koristene. Stavio sam sliku kako je tata sredio zupcanik starim rel aparatom i brusilicom, eno ga i sad ide.
Kad mi zatreba stolna busilica uzet cu je makar je 5 puta godisnje koristio.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo dokaza za hvaljenje-ko ima veču staru grdosiju:icon_rofl:Tek je stigla doma tak da jedino znam da radi,sutra malo čiščenje,pregled utrobe,zamjena kabla i u stalažu.Komentar ne treba bit previše ozbiljan.:eek::
jpg images
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kad se svi qrče, da se i ja ubacim na temu. :)

Ručni rad, napravljena za nekih pola sata dok sam išao u srednju. Do sada izbušio dvadesetak hiljada rupa, najviše sa burgijom 0.7 mm (inače hvata 0.3-3.2 mm).

Sve otpadni materijal sem stezne glave koju sam kupio novu za 6 evrića. Motor od ventilacije zastave 101, amortizeri od gorenje veš mašine sa skraćenim oprugama, nosač sa polomljene antene, veza motora i glave je skinuta sa nekog starog kompresora.

7b71e08d76491192f7830f12ee4a48de.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Svaka cast zemo,cista balkanska kreativnost:(handshake):,zato su i trazeni nasi strucnjaci na zapadu.Ja takodjer kupio prosle zime stolnu trofaznu busilicu u Austriji(nadje se dosta jeftinog kvalitetnog alata) i dosad je nekoristio,al nek ima ak zatreba.
Namjeravam ove zime konacno zavrsit radionu i sve poslozit,jeebiga patim na alat i razmisljam mozda ce dobit sinovi:icon_blackeye: ili zet volju za nesto ceprkat.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Ako do sad nisu ništa čeprkali bolje to prodaj sam jer bude sigurno ošlo kad ti više nebuš videl. :(handshake):
ZJ me malo pretekel.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Prije buju oni leteli zgrunta:icon_axe: neg busiljic,sparam na sebi(povremeno idem v krcmu) da nekaj priskrbim,nebudu se oni zmenom zbrckavali, kak presvetli veli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Paa nebi se bas slozio u potpunosti. 80% alata rijetko koristim, a opet ne mogu bez njih. Npr radapciger. Platio ga 100€ treba mi jednom ili ni jednom godisnje ali opet ne mogu bez njega.
Kemija se sa svime kad nemas, no neke stvari su potrebne makar rijetko koristene. Stavio sam sliku kako je tata sredio zupcanik starim rel aparatom i brusilicom, eno ga i sad ide.
Kad mi zatreba stolna busilica uzet cu je makar je 5 puta godisnje koristio.

Ja sam istk tak nekad razmišljal, sve sam htel imati a kaj si nisam mogel priuštiti sam si složil i poslužil se time alatom.
Ja se slažem da osnovni alat čovek mora doma imati ali ovaj skuplji po mojem razmišljanju nema računice kupovati ako ga nemaš potrebu iskoristiti i u konačnici otplatiti.
Danas je alat jeftin i nije problem do njega dojti ali kad imaš dosta alata imaš i dobrih prijatelja, susjeda koji bi se poslužili (tvojim ili mojim alatom) i vratili zamaskirano..... kaj ne prose (moj ili tvoj)alat za druge poslove :eek::

@ Abarth, ja tebe vidim kao kolekcionara starog kvalitetnog alata i divim ti se.

Edit, ZJ, se sječaš kaj sam ti rekel za kalač?
Ide na moje???
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Ja sam se do sada mučio sa ovom Bosch bušilicom (na ovom nazovimo ga stalku), i da ga je*eš nisam mogao izbušiti okomitu rupu. Tako da se nadam da ću sa ovom malo lakše raditi. Za sad još je i nisam koristio (osim za probu). Malo više dojmova kad bude došlo na red neko malo ozbiljnije bušenje.

63062826987585484249.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak što mrzim kod elekt.stroj. su priključni kabeli povijeni izolir trakom.Ja na svakom strojčeku kojem je barem malo oštečen kabal obavezno stavim drugog.Prvo zbog sigurnosti pa i kod rada sa njim več tako se kabal zatiče ob stvari svud gde ne treba a kad je još šalabajzerski povijen...... Svi koji imaju ozemljenje takvim isto provjerim da je dobro spojeno jer sa elektrikom se baš nije za igrat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad se svi qrče, da se i ja ubacim na temu. :)

Ručni rad, napravljena za nekih pola sata dok sam išao u srednju. Do sada izbušio dvadesetak hiljada rupa, najviše sa burgijom 0.7 mm (inače hvata 0.3-3.2 mm).

Sve otpadni materijal sem stezne glave koju sam kupio novu za 6 evrića. Motor od ventilacije zastave 101, amortizeri od gorenje veš mašine sa skraćenim oprugama, nosač sa polomljene antene, veza motora i glave je skinuta sa nekog starog kompresora.
znači išlo se prema spordskom štihu , šteta da nije bilo niskoprofilnih guma
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Prije svega zbog stabilnosti da ne trza na svaki dodir.

U planu je da se nabaci brži motor, ali nikako da se i to završi. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Muha, daj me podsjeti?

Pa znaš, ona oka za kopčanje na traktor. Rekel sam ti čemu budu služila jer tvoj alat po selu nejde.

Ili je gore utičnica kakvu niko nema ili je kopčanje koje samo kod tebe paše ili je natovareno pa da se ne istovariva ili treba dva dana odmetati da se do toga dojde .... kak god ali ti se buš snašel da ne posudiš :(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Aha, na to si mislil.
Paaa, ponudil sam da ti ga dopeljam ak ti treba :)


Istina, ne volim posuditi (niti zeti niti dati), zato i kupujem sve (dostupne mi) alate. Razlog znaš.
I sam si napisal na jednom uređaju: išel je po selu - dobil je po čelu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Jesi, svaka čast :icon_pidu:

Ali više mi se dopala ponuda od Puknutog.
On mi je ponudil svoj novi "mali" kalač, upute za kalanje i sebe kao pomoćnika u poslu :)

A gle, ja sam to napisal od jada u onom trenu. Ali nakon toga je taj punjač više struje potrošil u selu nego doma.... meni nije žal posuditi alat ali trudim se voditi računa kome ga bum posudil, mada večina mojeg alata ako je prošla moju torturu ..... ja alat ne štedim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh