• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Slike sam jedva otvorio - no to sad nije bitno, ali nisam skužio da je palava fleka zapravo guzica drške šarafcigera.

Nije mi poznato zakaj treba skidati uteg, ali ako je frka i crni scenarij, onda mu priđi s druge strane s brenerom i bude opal, poslije saniraj rupu, ubaci novi navoj i to je to...
Nemoj se sad odmah prešaltati u nekakvo filozofiranje jer oko mene i dalje svaki dan na poslu hoda 19 različitih viličara / viljuškara, dakle znam kaj ti tu baljezgam.

Znaš onu frazu: Dok se mi tu dogovorimo moj kolega ga već skine :icon_mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa nije baš tak , ovdje je uteg na utegu , dakle ne može se s donje strane prič vijku

a mora se skidati , zapravo ne mora ali ja imam 125 kila i kad radim gledam da mi je komotno .
Zapravo dečki kresali viličar a stoji brat bratu 4 mj vani a da nije radio
glupi velečasni skine acu prije nego je krenulo inje bacat po drveču i ostavi na toplom , dopuni ga , bla,bla,bla
predlaže da prvo malo odzrače jer je tank niže od pumpe i nema šanse da nije "povuklo nazad" , ispraznili jedan acu , pa i drugi ..sprejali na gljivu usisa a gljiva uopče nije spojena na filter nego je samo za ukras ..pa sprejali po filtru , pa napokon skinuli uložak filtera ..ali ni to nije pomoglo pa su otpustili šelnu i odvojili spoj usisa filter /usisna grana .

I naravno kad je ugrijalo velečasni odzračil , grijal , i bam ..viličar zadimi i zaprdi ko u pol ljeta .

Ajde reko ovaj kaj pali gledaj koja to svjetli lampica da nije ulje , sve su crvene ..govori nije ulje nego akumulator , drugi viče kak ne bi svjetlio akumulator kad remeni stoje , u pi čku materinu okine treči , kratku ali jasnu .

Ugasimo mašinu remeni ko nožem odrezani , ona šelna je pala na remenicu radilice i odrezala remene .

Ne bi bil problem da ispred remenice nije neka pumpa od 35 - 50 kila , pa treba odvojiti njezin nosač i lajtunge da bi se provukli novi remeni .
evo to je cjela priča , da bi se došlo do te pumpe može se zaroniti na glavu ali ne preko 80 kila ili skinuti uteg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sad na lapatopu videl slike! uzmi takav imbus, odreži komad, nabi ga u neku dovoljno dugu cijev, zavari, s druge strane zavari staru gedoru i na pištolj. prije toga nasoli sa wd-om da malo proradi ako može!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma ti si pijan , xd ....bilo je na pištolju , hx 17 nastavak pol cola , dugi produžetak opet pol cola i na to CP (pol cola) pištolj ali ništa od toga , grije , skače , lupa ,vibrira ali ne otpušta


jedino da CP-u pustim 25-30 bara s kisične boce ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ma ti si pijan , xd ....bilo je na pištolju , hx 17 nastavak pol cola , dugi produžetak opet pol cola i na to CP (pol cola) pištolj ali ništa od toga , grije , skače , lupa ,vibrira ali ne otpušta


jedino da CP-u pustim 25-30 bara s kisične boce ?

Sorry, ja sam te krivo razumio, mislil sam da nemožeš sa klasićnim nastavkom za pištolj do glave! Probaj ga s brenerom dobro zagrijat šaraf i poli sa vodom!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ponekad bi velečasnom mogle i kletve pomoći, a ne samo molitve... jer znam da ste vi u tom čoporu sigurno bili dobri dečki i samo molili dok ste se s tim igrali :icon_pidu::D::D:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sorry, ja sam te krivo razumio, mislil sam da nemožeš sa klasićnim nastavkom za pištolj do glave! Probaj ga s brenerom dobro zagrijat šaraf i poli sa vodom!
e to je dobra ideja , prvo ga može biti zakaliti ako dođemo do operacije bušenje da si i tu zakopliciram stvar

grijal bi ja njega , ali kak grijati u rupi fi 30 i nešto dubine oko 15 cm a da se brener ne rastopi?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jednostavno slika neema. Doskočio ja drukčije problemu i eto ga.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a ti baš znaš zagolicati maštu

tri kralja drže uteg , obilježena strelicom , uteg je iz dva djela
 

Prilozi

  • HPIM0427.jpg
    HPIM0427.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 102
  • HPIM0428.JPG
    HPIM0428.JPG
    35.4 KB · Pregleda: 117
  • HPIM0426.jpg
    HPIM0426.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 104

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To je linde u pitanju? Barem mi tak izgleda po obliku utega. Gle a tko ti garantira da ti na dubinu od 30 cm plus dužina šarafa znabi min. 40cm nebu puknulo svrdlo nutra? Onda si si tek posla napravil a prostora nema da kaj bi išel bušit novu rupu sastrane, znaći opet ti ne gine brener i spaljivanje šarafa. Kaj da ti velim? Sretno!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koliko ja vidim ovde bi probušio samo glave šrafova da odpadnu a uteg se nekak podigne preko stabala šrafa.Malo muka isusovih ali sve se napravi,ak ne ovog leta onda drugo leto:icon_rofl:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
a ti baš znaš zagolicati maštu

tri kralja drže uteg , obilježena strelicom , uteg je iz dva djela

Puknuti, ovoga modela i tipa ti rastave u Velikom Trgovišću gratis. to samo tam otpelji. :icon_jook:

Šalu na stranu, ali ja stvarno ne kužim zakaj s dugim gedorama to nemreš uhvatiti i odvrnuti? barem da glavu strgaš ako ne otpusti pa onda kad skineš uteg izbušiš šaraf van.

I mi imamo Linde mrcine na utovaru robe i koliko vidim naši mehaničari to s jačim gedorama uredno odšarafljuju....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mrga, veli puknuti da niti sa pištoljem nemože otpustit znaći da je dobro zapeklo. Ova abarthova ideja mi se iskreno još naj više dopada. Zbušit glave van, uteg dolje i poslje se sa ostatkom šarafa igrat.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Neznam o kojem je pištolju riječ, ali mišići na žgance i dobra momentna poluga čine čuda. ak niš drugo bu glavu šarafa strgal, pa nebu trebalo bušenja glave da otpadne prema abathovom principu. ostatak igranja sa šarafom nakon skidanja utega je slatka briga.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak je dosta žgancov, nekaj bu strgal. Ali tko je pametniji, alat ili šrauf? :icon_scratch:
Abarthova ideja mi se više dopada, sigurnija je. :icon_super:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako vec neide sa pistoljem mozda ovo pomogne, ako nikaj drugo nekaj strgati,,,:icon_rofl:

ruski-kljuc-slika-12076440.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ak je dosta žgancov, nekaj bu strgal. Ali tko je pametniji, alat ili šrauf? :icon_scratch:
Abarthova ideja mi se više dopada, sigurnija je. :icon_super:

Ako strga kamionsku polugu i onu gedoru, onda je stvarno car. Kod mene dva mehaničara skakala po njoj, sličan problem samo šarafi na felgi od traktorske gume

Jasno strgali šaraf jer ak treba takva sila, otac bog ne otpusti u navoju, već će doći do loma.

A ovo mi osobno čak i nije jasno kak bi zagrijal? kroz rupu? od ispod?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Naravno Bobić.. i ja koristim taj ruski ključ. nema da nešto ne odvrne... ili strga glavu. Ali u ovom slučaju nepomaže, nema se gdje zaglavit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh