• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Tak ti je i moj punjač išel par put po selu.
Pri pokojnom F nije bilo problema, ali od nekud se je vrnul neispravan. Takav je i dalje (nema više automatskog isključivanja), ali više nejde po selu.

S ovim se slažem: može se posuditi ali ne svakome.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja uvijek posudim i obično se vrati jedanput sem posudil dvije gume sa felgama od moje prikolice čovjeku pukle obje . Kak nisem poznal čovjeka a nije ih vratil dva dana mislil sem da ih ni nebude . Treči dan ih vratil i htel dati novaca naravno nisem uzel .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Na koji alat misliš ??:(giggle):

Na svaki, pa ni onaj na kojeg ti misliš. I nijedan posel ne delam u rukavicama.

Trenutno sam u fazi preinake preše. Došlo vreme da napokonnn ugradim onaj cilindar :icon_redface:.
Bojim se da mi je dobro prijatelj rekel da bu mi to rasturilo konstrukciju......
A onda bum ju opet parkiral na staro mjesto i stajala bu godinama i smetala.
Hmmm, sad mi je sinula ideja, ako paleta paše pod nju ide na paletu pa bu ju lakše pomakivati :icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
...Hmmm, sad mi je sinula ideja, ako paleta paše pod nju ide na paletu pa bu ju lakše pomakivati :icon_pidu:
...a možada i lakše utovariti za Zentu :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Nemaš ti brige, sad bu dobila i pojačanja pa bu teža. Od kakvog je materijala more i vani stajati, nikad nebu propala, netreba ju pokrivati.
Sad si sve nekaj mislim jel bi ja od toga na kraju sebi kalač za kratka drva složil :icon_scratch::icon_scratch:
Razvodnik imam, motor imam, znači fali samo pumpica da ju nasadim na motor.
Najprije bum probal s ovom ručnom kaj more zdržati.

Bolje da kalač složim nego da mi smeta preša.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ponestalo vremena pa je samo rasturena danas.Ima duplu redukciju okretaja rotora,male okretaje a snage za ruke lomit.Čudno mi je samo to jer ima mk1 prihvat,za tu snagu bi mogo bit veči,bar mk 2.
image url
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Muha, može biti i jedno i drugo. Složi tak da moreš maknuti sjekiru i eto ti preše.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Složil sam, tak da konstrukcija nije izdržala zadatak. Frče se kak žvakaća.

Najbolje da ja to tebi prodam pa se ti zabavljaj time. Za kalač bu dobro ali za prešu u ovoj kombinaciji prenježna konstrukcija. Meni netreba ni jedno ni drugo. To bu za tržište.
Moral bum gore nasaditi manometar jer na ručku nemreš osjetiti kad je teško pa da vidim tlak ili bum ugradil sigurnjak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:x:Nemoj prodati . Kome bedem nosil ravnati osovine i prešati ležaje ??:mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Nebum, jutro je pametnije od večeri a i našel sam joj mjesto. Ti samo frči a kad dopeljaš sam buš radil s njom.
Dobila je drugu pumpu na kojoj mogu poštelati sigurnjak tak da od manometra odustajem ali bum joj zmeril pritisak a znam ko bu mi proračunal kolko bi to tona davalo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
abarth,evo imam nekakvog oldtajmera od bušilice,marka neka vanzemaljska,moramo srediti dostavu pa ti ju ja poklonim je nema steznu glavu ali motor radi, ,imam rođaka u Celju pa budemo to nekako odradili ako se hoćeš zajebavati sa tim.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Hvala na ponudi,nije baš da ih zbiram ali kad vidim na buvljaku priliku za par eura uzmem.Mislim da bi bio koji član bliže tebe isto zahvalan ak je dobije na poklon,pa da je ima za radit kad stavi glavu.Zahvalan sam ti isto ko da si mi ju poklonio.:drink:Duže vremena sam več gledo za pravom kružnom pilom i danas se pojavila na oglasu za prave pare.Napravio 220km i sad je imam,luftova nema,škripac dobar,motor ima 2 brzine i pumpu za emulziju.Radi ok. samo je malo zanemarena od stajanja ali ja sam več naviko na takve stvari i tak če i ova zasijat posle remonta.Ima i donji stalak origi samo nije na sliki.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
trebam savjet , u rupi je vijak M 20 s hx glavom , dubina je veča za "normalni" savinuti hx ključ , zrak + produžetak je gubljenje vremena , kako to srediti bez bušenja ?
radi se u utegu na viličaru





windows screenshot
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Sa tornaxom (udarni), ili ako ne pušta baš nikako onda mu zavariti na glavu "alat", tijekom varenja temperatura se prenese na vijak i tada mora popustiti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sa tornaxom (udarni), ili ako ne pušta baš nikako onda mu zavariti na glavu "alat", tijekom varenja temperatura se prenese na vijak i tada mora popustiti...
izgleda da ni ti ne vidiš slike :drink:

sliko sma odvijač unutra i vani da se vidi dubina na kojoj je glava
 

Najnoviji postovi

Na vrh