• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
LUX... ma ima ih još jako puno...

LUX basic - plavi
LUX profi - crveni
LUX profi plus - žuti

Plavi je dosta loš, crveni je solidan, a dok je žuti u biti jako kvalitetan...

Unior je ok, ali najbolji unior je onaj stari u žutim kutijama, nakon toga u plavim kutijama s crnim drškama... A ovaj današnji ... Kakav je...

Samo sumnjam da se uniorovi nasadni ključevi 1/4" proizvode u tajvanu a 1/2" u sloveniji...
Previše su slični ...
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Ne znam, meni se cini totalno drukcije proizvodnje [emoji16] Budem poslal mail u unior da vidim kaj oni vele o tome :D
Al kolko me sjecanje sluzi, na pakiranju je pisalo da su iz tajvana, ne iskljucujem opciju da sam zamijenil s necim drugim...

LUX profi plus klijesta stanca NWS i odlicna su ;)
d8f47ef3a648d957af7acc2564075750.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Što se Uniora tiče, ja sretan s njim (novim), ali isto mislim da kod nas igra dosta ulogu i sama upotreba alata, bez uvrede ikome... a ne da se na račnu od 1/2" stavi poluga od metra i onda se čudi dok zubi popucaju...
Pa dobro, metar je malo preveč, ali pol metra podnosi bez brige. Mada sam i ja jedan od onih koji je stavljal metričnu cijev na svoju uniorovu račnu pa i dan danas bez greške radi.
Naravno da nisam ljubitelj takvog postupka (pol metra cijev može uvjek, ako ne smeta) ali to me podsječa na priče starih. S račnom se ne otpušta ni ne zateže. prvo se otpusti pa se onda nastavi račnom ..... Meni je to moj učitelj samo jednom rekel, nakon toga sam svoju na praksu zel.
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Trebalo bi onda Unioru poslat da naprave cijevčugu s 1/2" prihvatom i metar dužine :D
Vjerojatno bi se dobro prodavala :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Puca firkant na metar dužine, ali pol metra nije problem. Imam ja i takvu Uniorovu.

Ja sam vlasnik Unior račne koja je stara minimalno 30 let, koja je dnevno napravila minimalno 30 krugova, koja je probala cjev više tisuča puta, po kojoj se udaralo rukama, gazilo nogama, pokisla je mnogo puta (čak se u moru kupala), prošla bivšu yugu i zemlje u njenom okruženju. A imam i takvu ispod čekića.

Još malo i ovu bum dal uramiti pa nek me zakopaju s njom. Prije toga bu dobila zadnje podmazivanje i zadnju rezervnu dršku koju još imam na skladištu :(happy):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lako vama kad imate pravi alat meni za teže slučajeve posluži gedora zavarena za metar kvadratne cijevi ako treba dobi cijev za produžetak takva šklopocija trgla na rusu šaraf na kotaču dužina kraka je bila 2 metra .:(giggle):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Lako vama kad imate pravi alat meni za teže slučajeve posluži gedora zavarena za metar kvadratne cijevi ako treba dobi cijev za produžetak takva šklopocija trgla na rusu šaraf na kotaču dužina kraka je bila 2 metra .:(giggle):

Kaka si krenul, traktor bu u tvom, a ti u tuđem dvorištu sa tom štangom :icon_eyes:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
da , da ..majstori i majstori se razlikuju .
https://www.youtube.com/watch?v=BbtWf-Pqc18
jedni se zovu majstori , kupuju skupi alat i drže ga u koferu a drugi si napravi alat i smije se ovim drugim

Hahaha I taj mastor treba nekakav alat da napravi svoj alat :p

Da je meni vidit sa čime drug puknuti radi kad nas sve podhebava da smo kicoši i da samo kupujemo da imamo u kutiji neš'. Dam se kladit da generalku u najmanju ruku radi s kamenom. Hahah xD :p
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Uz svu zajeb,,, od Puknutog kao majstoru skidam kapu (odličan majstor) . No njegov čudan smisao za humor uvijek ima veliku dozu ozbiljnosti ali ga treba shvatiti :icon_super:.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uhh da, zaboravio sam napisati da moj post nije nikavog podrugljivog sadržaja, naprotiv i ja cijenim kolegu puknutog, ali ga moram malo pozitvno "podbost". :icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam jednu šaku , šaka je osnova poimanja večine rada kojeg odradimo , i jeidino ga je šaka kao dio tjela sposobna odraditi na svijetu ,Znam sad mislite na onu stvar među nogama ali bez brige , i šaka može dosta fino zamjenit tu stvar .....dakle ta ruka ima 5 prstiju
onda digneš palac , asocira na broj jedna , dodaš još jedan prst , asocira na broj dva .itd
Pa krenimo , diži jedan po jedan prst
jedna je mama
dvaje je vjerovanje , vjerujem samo u mamu i Boga
tri su discipline u poslu , prvo paziš na sebe , drugo na alat a na zadnjem mjestu je ono kaj radiš
četiri je objedinjen odnos prema tome ,prema tome ne posuđujem četiri grupe stvari alat , novac, ženu i auto
pet je zadnje u nizu jer nema više prstiju , tj, pošalješ sve u pet piz,di materini kad se rokneš po prstu

Najbitnije je da znaš kaj koji alat može , a najvažnija je inprovizacija ..Inprovizacija je opčenito važna u životu , jer ako se malo zamislite i okrenete oko sebe vidjeli budete jako puno inproizacija .Isto tak je i s alatom , zato ne smatram majstorima koji za svaki posao imaju poseban alat , čak su i umjetnici na cjeni koji slikaju prstima ,a mogli bi u današnje doba imati kist za svaku crtu tj potez .I čin križanja u katolika se radi onim gore prstima tj šakom a ne nekim alatom .

S tim u vezi ima jedna anegdota iz Petrinje , došli smo na teren i ubrzo shvatili da nema naprave za savijanje cjevi , u dvorištu se kao spasenje našla jedna suha šljiva ili marelica .

Hoču reč airbox , ako treba kamenom i može se i kamenom ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
da , da ..majstori i majstori se razlikuju .
https://www.youtube.com/watch?v=BbtWf-Pqc18
jedni se zovu majstori , kupuju skupi alat i drže ga u koferu a drugi si napravi alat i smije se ovim drugim
Danas nisam imal vremena (bil sam naručen) ali sutra rastavljam elektropokretač i vadim bendix.... Baš me zanima kak je s tim delati, na videu mi baš ne izgleda spretan alat.
Ali zato onaj video u kojem je lik upotrebil dvoredni lanac, pa brušenje noževa i još par videa :icon_super::icon_super: mrak, moram to imati. Imam sličan alat s takvim lancom ali njegov je bolji :icon_super::icon_super:
Da je meni vidit sa čime drug puknuti radi kad nas sve podhebava da smo kicoši i da samo kupujemo da imamo u kutiji neš'. Dam se kladit da generalku u najmanju ruku radi s kamenom. Hahah xD :p
Nebi vjeroval ali on svoj alat ima u drvenoj kutiji :icon_eyes: Zakaj, nek ti onobjasni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
S tim u vezi ima jedna anegdota iz Petrinje , došli smo na teren i ubrzo shvatili da nema naprave za savijanje cjevi , u dvorištu se kao spasenje našla jedna suha šljiva ili marelica .
Ah te cijevi, se sječaš cjevi iz Kutine kak je legla na terenu u kombinaciji s brusilicom :eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh