• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ima li tih GWS brusilica većih snaga?
Imam ja 1000 W, a imal sam i 1400 W, kupil sam ju rabljenu, ali se prvo zdrobil prenos, a malo kasnije razletel rotor.
Ta 1400 je stvarno bila stroj, samo kaj je bila teža pa se osjeti ogromna razlika u težini i lakše mi je fine posliče s ovom manjom raditi. Ni jedna od obje se ne boji šajbe i posustaje kad ju stisneš.

Ja inače nemam ni na jednoj maloj štitnik i svaki put kad mi se razleti šajba stavim ga gore pa onda kad šajba dođe kraju ga skinem i do sljedečeg raspadanja šajbe ne vratim. Znam da to ne valja i sad odmah ga bum metnul gore, a kak bu dugo gore bumo vidli. Žal mi baciti šajbu koju nisam do kraja potrošil.
Ja kad bi uzimal bi također uzel ovu kaj ima veči štitnik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Nisam dobro pital, jer i sam imam nekoliko GWS14 i 15, već ima li jačih od 700W ovih s tankim tijelom.
Da, ove veće su teške. Model 14 mi se više sviđa i ugodnija je za držati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ne kontam kaj znači model 14 ili 15?
Ova moja ima oznaku GWS 1000, u koji model onda pripada ta, a u koji ova za koju iwanho pita?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Oznaka snage.
Te s dugim oznakama su neka zasebna serija, za siromašnija tržišta (nema AV ručku), iako su u osnovi iste kao i ove s kratkim oznakama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
MUHA,
vjerojatno je ruski Bosch. S obzirom na 3 godine jamstva i cijenu uspoređujem je s Parkside iz Lidla. Jel bolja ili nije?
[/QUOTE]

Ova plava Bosch i ova koja će biti u Lidlu (slijedeći četvrtak), nisu za usporedbu (sasvim su drugačiji tipovi brusliica).
Naručio sam ovu GWS7 -125 a i imam ovu iz Lidla (kupljenu pred cca 4 godine), pa budem mogao malo više opisati jednu i drugu (kad stigne Boschovica).:rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Evo, ukompletiral sam ju. Jedva sam štitnik našel.
Ali sam našel novi pa ako iwanho kupi s malim štitnikom ja mu ovog poklanjam, a mogu mu pokloniti i av ručku, meni ostaje ova obična koja isto nikad nije gore.
A dokle bu ona ovak izgledala ko na slici nemam pojma, mislim da kratko.

20200807_113709.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
hvala na prijedlozima. Slažem se da je stariji alat kvalitetniji, ali je opet bitno tko jr i kak s njim radil. Kod tak niske cijene i jamstva od 3 godine

Brgud,
mislil sam na cjenovnu usporedbu, a kvalitet bi ipak trebal biti na strani Boscha, makar ruskog.

Muha,
jel AV ručka znači da je antivibracijska?
Hvala na ponudi, ali mislim da ju nebum trebal. Par put sam delal s bratovom 115 i to je taman za držati u jednoj ruki.

Danas bi mi kod heftanja dobro došli oni kutni magneti iz Lidla. Nažalost nisam ih kupil kad su ih imali. :( . No, kupil sam neke gluposti koje sad skupljaju prašinu. (n)

Kupljenec,
po kojoj cijeni se more kupiti takva mala poput Boshg GWS 7-125 ili 7-115? Ti si rekel da imaš neku vezu, ako je razumna cijena kupujem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Metabo brusilice dečki 😉
Sljedeča najvjerojatnije i bude Metabo. Boš više kod mene ne prolazi.


Muha,
jel AV ručka znači da je antivibracijska?
Hvala na ponudi, ali mislim da ju nebum trebal. Par put sam delal s bratovom 115 i to je taman za držati u jednoj ruki.
Da antivibracijska i morem ti reči da kad treba nekaj ravno odrezati baš lepo onakva debela sedi u ruci.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bosch : Metabo = 390 : 545 kn. Preporuke za povremenu (jako rijetku) upotrebu?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Kupio sam ovu Metabo u Pevecu na akciji 450 kuna prije mjesec dva.
Zvuk mi je kao od ovih brusilica jeftinih. Nisam zadovoljan.
Probaj Boš kakva je u radu ako možeš.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
1. Metabo,
2. Bosch (plavi),
3. Makita
Jesam li dobro razmel poredak po kvaliteti (osim @drazehonda)?
Vrijedi li dodatnih 2 godine jamstva (ukupno 5 godina) 50 - 100 kn, koliko su cijene više?

Ima li smisla kod tak malih brusilica uopće razmišljati o regulaciji broja okretaja?

Prilažem pregled osnovnih karakteristika i najpovoljnijih cijena koje sam pronašel na netu.
 

Prilozi

  • Male brusilice - pregled.jpg
    Male brusilice - pregled.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 23

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Opet se ponavljam, imam taj bosch, kupljen prije 5-6g i najdraži mi je komad alata, kvalitetan, jednostavan i ono kaj me je za njega vuklo je to da ima najuže tijelo, te sam s njime spretan. Mogu još reći da je to komad alata kojeg koristim najčešće, i ja i otac, radila je svašta od rezanja metala, brušenja metala, rezanja pločica, rezanja porfido kamena za coklin cijele kuće, intenzivno radi sa četkom, jednom je 4-5 sati u komadu, radila sa brusom za beton. Susreo sam se sa dvojim obrtnicima koji koriste iste takve brusilice i zadovoljni su s njima. Meni je svejedno što ćeš ti kupiti, ovo je samo moje iskustvo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Radio sam sa par malih brusilica u zadnje vrijeme(tuđih) i nikad ne bi uzeo brusilicu sa prekidacem sa strane nego od gore. Mozda je do mene i stvar navike...
Vidim da sve nove imaju sa strane.
Moj glas ide za metabo. 10 godina je ubijam al ne posustaje. Prije nje dvije bosch sprzene u par godina.

Zadnjih pola godine se druzim s ovom

IMG_20200109_131516_9.jpg

Zgodna stvarcica, malu na struju skoro vise ne koristim osim za cetku i brusne ploce.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
"dajc" koji model je to, isto i NEWHOLAND koji je model, ako su sa regulacijom broja okretaja, one su pravljene robusnije čini mi se.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Meni je kod male brusilice bitno da ju morem s jednom rukom držati i delati.
Imam veliku Makitu za 230 šajbu (znam da je brojčana oznaka 9050) malu kitu (ne znam broja) 115 šajba i staru Boschovu (isto ne znam koju) 125 šajba.

Ta mala Makita mi je najviše u ruci😆.
Z njom napravim 85% posla kojega delam s fleksom. Plaćena oko 600kn u Pevecu i dura oko 4 lete koje kakvih poslova.
Šogor je kupil to čudo iz Lidel-a prošle godine.
Meni za jedini fleks nikad nebi prešel (ali ja sam trdi i nedokazani, kak sam već negde napisal).
Meni taj fleks nikak ne leži u ruci. Jedino mi je ok kaj ima regulaciju brzine, a sad, kolko to netko koristi...
Za to imam polirku.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima na mišljenjima. :ppozdrav:
Ne znam jel nitko nije primijetil ili se ne želi komentirati razlika između dvije Bosh: 7-125 i 750-125. 750-125 ima 4% veću ulaznu snagu (zanemarivo), ali 26% veću predanu snagu.
Koliku to ima ulogu u praksi?

Jurek,
jel Makitu više voliš upotrebljavati zbog bolje izbalansiranosti i oblika kućišta ili zbog manje šajbe? Jel postoji razlika u težini?
Ako je zbog oblika i izbalansiranosti, onda mi nepreostaje nego put pod noge i prije kupnje provjeriti u živo kak koja leži v ruki.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Meni je bitno d mi lijepo leži u ruci ida mogu s jednom rukom baratati s njom.
A ta mala kita mi je super. Još mi veličina šajbe ne igra tolku ulogu. Lakše je raditi sa s jednom rukom s tom Makitom. Bosch mi nikak ne leži u jednoj ruci.
Čim sam ju kupil štitnik i ručka su skinuti dole i niti ne znam kam sam jih del.
Za rezanja i brušenja debljih materijala koristim i veće mašine za koje trebaju dvije ruke.
Ti možda imaš veću ili manju šaku od mene i možda bi ti neki drugi stroj bolje odgovaral.😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh