• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
A logički je da ja mislim da bum ja sa svojim odšarafil.
A ako nisu jako zahrđali otpustili bumo obojica, još ak skupa upremo.... ima da se znoje od straha.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Moj bi odma postal 33😂mekani su jako, stari unior zlata valja.
Kak imaš doma alat posložen, u kolicima ili na zidu? Ili svikud po malo😂🔧🛠️ja bum nekaj del na zid nekaj u kolica.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Do ove godine je alat bil u kutijama. Imam negde slike, ako te zanima mogu potražiti.
Ove godine je napokon došlo vreme na koje se spremam več dugo. Alat je na klinu.
Nije baš na klinu ali je na tabli na zidu i to je postal radionički alat.
Isto negde imam sliku, a ako nemam nije mi problem poslikati.
Jedna kutija alata je složena i ta se koristi jako rijetko. Kad me stvarno nekaj natera ili za jako dobrog prijatelja.
Kolica bum najvjerojatnije doma složil, ali ta budu samo da imaš kam alat odložiti.
Prava radionička kolica su jako skupa ako su pregledna, a ako je alat unutra nahitan onda mi takva ni ne trebaju.
Ustvari, meni radioničkih kolica više ne treba ali bum zato svoj radionički stolec dal pretapecirati i ugradil bum na njega kotače.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
A kaj bu metal slike pa nam je sam napisal da je alat i alatku metmnul na klin.
Stavil bi ja kojeg smiješka ali su nestali sa mobitela.
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Ak želiš kupovati skupe neuniverzalne šajbe, kupi.
Ja bi se radije držal stare matrice i kupil onu automatsku, ak već nećeš ključ.
Nisam naručil baš zbog tih šajbi, ali fora mi je ono otključavanje. To bi mi bilo fora dok se nebi pokvarilo a onda bi bil lud.

Automatsku maticu imam na velikoj brisilici a za malu mi nikad ne treba ključ, ja to uvijek savladam rukom jedino ako se šajba potroši do onog lima pa ju nemam za kaj primiti ili mi slučajno negde poskoči pa zacvika i stegne šajbu luđaćki ali to mi se rijetko dogodi.

Zakon je to bilo nekad. Nema nigde ključa pa sekač ili kirner u ruke pa ti se zmakne, pa se po prstu klepiš...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Imal sam to u rukama na Wuerthovoj (Bosch) bruslici.
Fora je, brzo je, ali ima i nekih nedostataka.
Npr, nemreš postaviti brusni tanjur sa šmirglom koji se priteže konusnom maticom, nemreš postaviti tanju maticu i odmaknuti šajbu van da nekaj obrusiš/odrežeš u kutu itd.
Najveća je mana da nema adaptera za standardne rezne materijale itd.

Mislim da si pametno odlučil kupnjom standardne.

...Zakon je to bilo nekad. Nema nigde ključa pa sekač ili kirner u ruke pa ti se zmakne, pa se po prstu klepiš...
Nekad je više imalo smisla neg danas :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
A ne ne, nisam još kupil nikakvu jer stare još uvijek rade. Ovo sam se samo htel malo počastiti s jednom novotarijom koja mi je izgledala interesantna.

Drago mi je kaj smo mi dva usuglasili mišljenja, viš da več neki na forumu misliju da smo se zakrvili ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nismo se posvadili, samo puno put imamo različite poglede na iste stvari ;)

Usput, sutra ide vodna pumpa na remont u Vin-Prom. Nova nema čepove za vanjsku cirkulaciju, pa nemremo dodati hladnjak ulja, koji treba za za ugradnju turbine ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
A ništ, ak ti bum turbinu ugrađival onda ti bum i pumpu vode prepakiral. Nebuš ju od sramote nosil svetom Brcku.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
..
Ove godine je napokon došlo vreme na koje se spremam več dugo. Alat je na klinu.
.....
Jedna kutija alata je složena i ta se koristi jako rijetko. Kad me stvarno nekaj natera ili za jako dobrog prijatelja.
..........
ali bum zato svoj radionički stolec dal pretapecirati i ugradil bum na njega kotače.
Kad nešto radim onda mi je alat svugdje pa neki i ne mogu odmah naći. Onda ga obrišem i vratim na "zid" i ponovo uzimam.
A stolac sam slagal od:
- 4 kotačića neke kancelarijske kopirke
- hidraulike zubarskog stolca
- limenog sjedala od 533.
Iako je sve kupljeno na otpadu koštalo me oko 200 kuna!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Terenski rad je dost teški, kad si negde celu noć vani na parkingu nekaj delaš i onda kad si gotov sve nahičeš u auto i alat i sve, e onda neznaš di kaj stoji više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Muha, moram kupiti i osovinu, odnosno lager. Koji i gdje da pakung kupim? Treba li novi rotor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Osovinu i peraju bum probal spasiti. Lagere neznam točno na pamet koji idu u tu pumpu. Gledaj u katalog, vjerujem da tam piše.
Pakung zemi kod Miljenka ili kod Hubzina. Svejedno gde zemeš, isti su danas svi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Osovina i lager su vjerojatno isti komad. Budeš slikal kad rastaviš ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Ne vjerujem, na traktorskim pumpama vode ja nisam srel takav sistem.
Na auto programu da.

Evo ti slika nove i stare
20201003_124539.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Susjed je mijenjal na svojoj i bilo je tak, pa možda je i ova takva. Ne bumo znali dok ne rastavimo.
Vodna pumpa.jpg
Mislim da Vin Prom ima svoju modifikaciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh