• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Nažalost ne. Poznam ZJ- a jako dobro i siguran sam da je on antifriz miješal sa destiliranom vodom, ili je plesal ples kiše nebi li natočil vodu po regulama.

Neznam jel ima još te sode za kupiti ali ja sam točil one današnje preparate za otapanje kamenca i to je bila kamilica za kamenac.

To kolko je kod njega kamenca je nula kaj sam znal videti, a kaj se narodnog antifriza tiče, i ja sam takav
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
a kaj se narodnog antifriza tiče, i ja sam takav
Oooo, pa onda mi je jasno zakaj koji put pilite naopak :hahah: , na vodeni pogon.
(Oprostite, ali nisam se mogel suzdržati od ovog komentara)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
To je gedora 12 kutna ili 6?
Daj poslikaj ju od sprijeda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nažalost ne. Poznam ZJ- a jako dobro i siguran sam da je on antifriz miješal sa destiliranom vodom, ili je plesal ples kiše nebi li natočil vodu po regulama.
Kupovanje uvijek gotovi INA AL40.
Jedino je prvu zimu bil suh bez vode, jer nismo bili sigurni jel unutra antifriz. I ispiran je bil vodom i Vizakorom.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
:unsure: Kolega Kupljenec, shvati na brzaka da nije fora strgati dobar alat, nego je bitno i s lošijim alatom napraviti jako dobar posao. "Imena" alata ne rade posao, radi ga tvoja glava, pamet, vještina. Šteta da ovak ružno i tužno uništavaš "dobar alat".
Nemam namjeru da te povrijedim, jer jako si mi drag kao virtualni kolega na forumu, zaista. Ali, lakše je strgati bilo kakav alat, nego napraviti dobar posao. Pa koga vraga siluješ taj alat?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kaj silujem? Pa gedore su mi pukle ko da su od repe,sa lošijim alatom ja nemam vremena delati, i sa lošim alatom ni nemrem ja delat, a ni niko drugi vjerujem ko se bavi tim poslom. Neznam po čemu je tužno i ružno ak pukne alat.? Kaj ti imaš cajta npr altenator delat 6 dana sa lošim alatom, oprosti ja nemam. A da vidiš kolke sam danas količine antifriza spustil koji je variral od minus 18 do minus 28 tebi bi zlo došlo, jer se nema vremena spuštat malo pa se dotoči novi nego sve van i novi nutra. Gle svako ima svoje kak ko dela. Ko kak zna i more.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,707
Kupljenec smijem se, pa mi zlo bude od smijeha, radi ovih tvojih tvrdnji :hahah:. Da pojasnim:

Vjerujem da sada ti radiš, puno radiš, zato sam ja onda ipak bil maher i pravi cirkusant na poslu kad sam do penzije dobival plaču, a nisam nikaj delal.
Moram te još malo zezati: kak god sam v penziji dok ti izgovoriš a-l-t-e-r-n-a-t-or ja ti ga bogami več skinem.

Bez brige znali smo se mi negda na poslu kladiti za Pater kletera (vino), tko bude strgal z križnim ključem više šarafa na kotaču autobusa, ali "nekad bilo sad se spominjalo". Znali smo i "anjcigati šarafe" z 2 meternim štangama, onak kolegijalno, skupa i mehaničari i ja, pomagali smo si navek. Nismo baš sam tak mogli strgati te prilično velike ključeve, toga se baš i ne zmislim.

Imel sam privilegiju delati s prekrasnim ljudima, velikim majstorima njihove struke, biti u respektabilnim radionama i bome me nigdar ni bilo sram mojih radnih rezultata.
Unior alat, Gedore alat, Stahlwille alat su solidni alati i dan danas, to bome treba strgati.

Oprosti ako sam te razljutio, nebum više.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Unior alat, Gedore alat, Stahlwille alat su solidni alati i dan danas, to bome treba strgati.
Kaj jednog, kupljeni je u jednom danu slomil dve gedore , a neki dan redukciju 🤭

Ma je*eš alat, bitno da pački nisu zguljeni i nokti plavi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Plus, ti meni djeluješ ko neki cirkusant, obožavam takve ljude koji uveseljavaju druge😉da je bar takvih više bilo bi nam bolje, a muha veli kak je.
A ja alat memam da ga gledam i imam zaključanog u vetrini😉nek puca kaj oće, ima alata na sve strane.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Gedore, stahlwile unior nisu ni približno kvalitetni danas kao što su bili prije 20 a kamoli prije 30 i više godina...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Za doma je sve dobro, za to malo kaj se doma dela, ili ovak za penzionere ko za našega plusa, koji ima celi dan cajta razmišljati kak i kaj bi i na koji način altifriz dotočil, al za neki ozbiljan posel alat mora biti kak Bog zapoveda, istina košta, al kad kupiš imaš ga. 😊Japanski alati su top, ali opet kod njih je kaj nisu tak zastupani ko europski kod nas i teško dobavljivi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ovakvih 14 imbusa gedore se strgalo u godini dana sigurno 3, nije to ni nešto puno kolko se dnevno koristi. Ovaj več godinu dana šarafi bez problema.
 

Prilozi

  • 20201130_153728.jpg
    20201130_153728.jpg
    22.4 KB · Pregleda: 26
  • 20201130_153735.jpg
    20201130_153735.jpg
    22.4 KB · Pregleda: 26

Najnoviji postovi

Na vrh