• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aee, zato su buvljaci majka ako hoćeš "kvalitetniji" alat. Uvijek se da naći nekog uniora, hazeta, štalskevile (stahlwille) čak i stare gedore, sve u godinama, a još služi.
Već kad trabunjamo malo o ručnom alatu. Trenutno radim sa Intercarsom i Imam dobar deal na TOPTUL, zasada se pokazao kao solidan alat. U planu je nabavka još stvari od njih jerbo je dobra marža, a alat je bolji od stvari koje mogu ovako negdje tipa Pevec i te trgovine mogu naći. Također je tu i hrpa specijaliziranog alata cijnom kud i kamo pristupačniji nego hazet kojeg isto imaju u ponudi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Toptul u mojim rukama ne, a ni u rukama lokalnog mehanicara.
Ne velim da alat ne valja, kak veli AirBox. Solidan alat za cijenu koju kosta i odrađuje svoj posel kak treba.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Kad je čeljust skinuta, 3/4" imbus 14 ak nejde sa 3/4" pištoljem onda ide redukcija sa 1" na 3/4" i onda neke mora popustiti a obično je to redukcija.Kak sam jučer napisal prije su imbusi pucali al sad je onaj već skoro godinu al redukcija su već jednu riješili dečki.
Sampa :poop::)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nema otpor na filteru mjerio sam.
Onda probaj na opisani način. Pripazi na polarizaciju statorskog namota. Početci moraju biti spojeni serijski.
Znači, išlo bi ovak:
2 - početak 1. statorskog namota - kraj 1.namota - 1. četkica (gornja lijeva - gornja desna - gornja četkica)
2a - početak 2. st. namota - kraj 2. st. namota - 2.četkica (donja lijeva - donja desna - donja četkica).

Sa slike ne mogu odrediti koje su žice koje ne statoru. To ispitaj ommetrom.
Uglavnom, na većini strojeva, dvije dijagonalno nasuprotne su početci a druge dvije nasuprotne krajevi namota. Uglavnom četkice bi išle na sredinu između oba namota.

Pogledaj kak je to spojeno na brusilici kojoj sam mijenjal rotor. Tam su, srećom, početci i krajevi označeni plavom i crvenom bojom.




Kak vidi, filter je spojen paralelno namotu:

Tvoj ima srednju točku, koja se spaja na stator.
 

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Onda probaj na opisani način. Pripazi na polarizaciju statorskog namota. Početci moraju biti spojeni serijski.
Znači, išlo bi ovak:
2 - početak 1. statorskog namota - kraj 1.namota - 1. četkica (gornja lijeva - gornja desna - gornja četkica)
2a - početak 2. st. namota - kraj 2. st. namota - 2.četkica (donja lijeva - donja desna - donja četkica).

Sa slike ne mogu odrediti koje su žice koje ne statoru. To ispitaj ommetrom.
Uglavnom, na većini strojeva, dvije dijagonalno nasuprotne su početci a druge dvije nasuprotne krajevi namota. Uglavnom četkice bi išle na sredinu između oba namota.

Pogledaj kak je to spojeno na brusilici kojoj sam mijenjal rotor. Tam su, srećom, početci i krajevi označeni plavom i crvenom bojom.




Kak vidi, filter je spojen paralelno namotu:

Tvoj ima srednju točku, koja se spaja na stator.

Dali su to dva početka ili su početak i kraj

Ovako izgleda prekidač iz nutra
 

Prilozi

  • 20201202_135854.jpg
    20201202_135854.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 12
  • 20201202_141123.jpg
    20201202_141123.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 10

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Evo nekaj lijepo za ljubitelje Parksidea:


A da vam malo porastu zazubice, imam po dvije baterije za svaku, te, dva brza i jedan sporiji punjač :)
ZJ, gdje si nabavio navedenu crnu akku bušilicu ?
Imao sam takvu model PABSP 20-Li A1, koja je tvoja model ?
Trenutno je više nemam ali pokazala se odličnom !

Eh, kad bi znao kad će ponovno bit u Lidlu....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
@aag14v ,
Kupljena je prošlog siječnja.
20201205_165727.jpg
Nisam primijetil problem s temperaturom. Na originalnoj bateriji piše max +45°C.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Hoće li biti i ovog siječnja u ponudi :D ??? Na stranici lidl.de pišu da je tvoj model problematičan na niskim temperaturama - ne radi... Dok se ugrije na sobnu temp. bude sve ok...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja upravo delam sa ovim alatom, i usput testiram, jer je prilika da se sad pokaže jel prolazi test ili je samo ime, za sad ide sve ko po špagi, jer za ozbiljne poslove mora biti i alat kak spada.






Šasija od kamiona koja se spigala u sudaru, i sve mora dole snje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Hoće li biti i ovog siječnja u ponudi :D ??? Na stranici lidl.de pišu da je tvoj model problematičan na niskim temperaturama - ne radi... Dok se ugrije na sobnu temp. bude sve ok...
Mislim da je bilo riječ o problemu na onom prethodnom modelu, A1, koji je imal vlastite baterije, a ne ove iz X20 familije. Na ovom piše 4...40C radno područje. Gdje si našel da je problem temperature?
Obično ti je ova familija u prodaji tijekom prvog tjednu u siječnju.
Trebala je biti ovih dana u Slo, ali su zabranili prodaju alata:
 
Na vrh