• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Plus ja sve što sam kupio od Parkside alata u zadnjih godinu dana kupujem bez baterija, imam 3 2Ah i 2 4Ah otprije ( 2 Ah su kupljene s alatom a 4 Ah posebno). tako da mi baterija ne treba, a ovo što je danas bilo imam, doduše zeleno ali za moje potrebe dovoljno. Imam još neke želje pa ako mi uleti škare za živicu i teleskopski rezač grana.
 
Posljednje uređivanje:

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
LAKI, sad pišeš, samo da te ne povrijedim - gluposti, novoga je vijeka izmišljotina da se aku alat prodaje bez baterije. Uđi malo u specijalizirane prodavaonice s takvim alatima. A što s onim aku alatima koji imaju u kompletu i po 2 baterije i punjač itd.?






Da ti ne kopiram ostale stranice od Boscha, ista stvar ti i sa Dewaltom i Milwaukee

Milwaukee

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Kolege, nemam se namjeru svađati. Ja sam isto kupio ponešto aku alata, ne samo za sebe nego i na poslu, za radne kolege, evo samo jedne slike od tih kupovina:
Lidl alat je hobi. A brojni ljudi tamo kupuju na vrat na nos i nisu tak pametni kak si umišljaju...
 

Prilozi

  • WP_20160513_08_25_16_Pro.jpg
    WP_20160513_08_25_16_Pro.jpg
    18.4 KB · Pregleda: 40

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Da, ali ne dolazi sve tako, naravno da ima setova sa baterijama, a isto tako prodaje se i odvojeno. Milwaukee set odvijač sa dvije baterije i punjačem košta oko 5000 kn, a može se uzet samo pištolj za oko 2300-2500 kn. Sve stvar šta kome treba. Ti iz Lidla neki su uzeli za preprodat, neki imaju baterije već doma..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Kvalitetan i robusan aku alat uvijek ima i odgovarajuču cijenu.
(I ja koristim neke Lidlove alate, ali ne tražim od njih da budu profi. Dobri su i može se puno dobrog s njima napraviti.)
Ustrajem na činjenici da je ljudska glupost odjednom kupiti 3 istovrsna aku alata u Lidlu bez ijedne baterije, za mene je, a za Vas kako Vam drago. Ako je i za preprodaju, malo tko bude kupio alat bez baterije, ja prvi ne bi. :)
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ja sebi alat kupujem prema potrebi ono kaj znam da budem puno koristil kupujem kvalitetno makita, bosch, AEG, i stara Iskra ERO dok je bila, a ono kaj mi treba tu i tam kupujem hobi i po svemu mi se od tog hobi alata najbolje pokazal je taj alat iz lidla ne da je kvalitetan nego dvije stvari koje su mi crkle odnesel sam tam i dobio povrat novca bez ikakvih pitanja i podpitanja.

A ove koji kupuju po tri ista alata pa onda na njuškalu prodaju po 50% pa ča i 100% većoj cijeni nemrem smisliti pa ih radije ignoriram, jedino mi je žal kaj lidl ne otpre i kod nas web shop pa da si onda ljudi kupuju na miru za svoje potrebe. Pola njihovog alata kaj imam je kupljeno online u njemačkoj.


.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Da to stoji, vi nebi bez baterije, ali eto primjer kolega kupio odvijač sa dvije baterije i punjačem te još jednu bateriju. Sad je dokupio mazalicu, bušilicu, puhač, a sve bez baterije kad ih već ima. Naravno to je sve stvar da se takvi alati kupuju jednog branda i nema problema.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
AntonioJD, sve to stoji, kupuješ cijelu paletu različitih alata, ne kupuješ tri istovrsna - nadam se da je sad priči oko toga kraj. Ja sam ukazao na kupovanje 2-3 istovrsna alata odjednom bez baterije. Za mene je to glupost.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
kupuješ cijelu paletu različitih alata, ne kupuješ tri istovrsna - nadam se da je sad priči oko toga kraj. Ja sam ukazao na kupovanje 2-3 istovrsna alata odjednom bez baterije. Za mene je to glupost.
Ne kontaš.
Crni Lidel alati su rijetko dostupni, a ljudi ih kupuju zato kaj su crni (valjda je to oznaka kvalitete).

I sad lik ima doma crnu bušilicu s baterijom, a htel bi imati i bušilicu ili neki drugi alat i nemre ga ufatiti kad je šansa.

Neki drugi kupi više komada po, karikiram, 500 kuna i nada se prodati ju putem oglasa za koju kunu više nebi li zaradil.

A onaj lik iz priče s bušilicom več ima bateriju i punjač pa kupi samo alat od ovog drugog.

I na kraju svi sretni. Lidl je prodal svoj top alat, prvi lik je kompletiral svoj crni aku alat, a onaj drugi lik je zaradil koju kunu zato kaj se raneše zbudil.
Za par let ih budu puni kontejneri ali to je manje bitno...
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Upravo tako! Kad krene ljepo vrijeme i zamjena krovnih pokrova sa trapezom ili imitacijom , slobodno moze svaki drugi dan nova aku iz lidla. Stara u kontejner! S obzirom na cijenu ugrađenog materijala i kolicinu obavljenog posla potpuno realno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Eno moja makita u smecu jer su dvije baterije skuplje od svog ovog alata na slici. Ne osjecam se nista losije jer nisam potrosio 10000kn. I nisam krovopokrivac da udaram tisucu vijaka na dan da mi treba top marka. Elektro je druga stvar...
 
  • Like
Reactions: ZJ

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Htio sam reci da aku iz lidla obavlja posao kao najskuplja i isplati sebe u par dana, plus ak padne s krova nema stete.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Brat je pred jedno 3 godine možda i više kupio tu aku bušilicu iz Lidla. Dan danas radi bez i jednog kvara. On sa njom radi stvarno puno.
Ja sam pred nešto više od godinu dana isto uzeo takvu aku bušilicu i za sad nikakvih problema. Kad sve sagledaš i staviš na papir uloženo = dobiveno, definitivno se isplati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Aku alat iz Lidla se najviše isplati onima koji ga puno trebaju, a nemaju problema ak im rikne (imaju drugi). Taj se u tri godine jamstva višekratno isplati. Ja nemam ništa od aku alata, pri meni bi baterije dotrajale od stajanja. :LOL:
Doma potegnem kabel i nemam problema, a za na polju bi mi eventualno (možda jemput u 5 godina) dobro došel neki kojeg bi mogel napajati prek akumulatora od traktora (ako uopće postoji takva mogućnost).
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Aku alat iz Lidla se najviše isplati onima koji ga puno trebaju, a nemaju problema ak im rikne (imaju drugi). Taj se u tri godine jamstva višekratno isplati. Ja nemam ništa od aku alata, pri meni bi baterije dotrajale od stajanja. :LOL:
Doma potegnem kabel i nemam problema, a za na polju bi mi eventualno (možda jemput u 5 godina) dobro došel neki kojeg bi mogel napajati prek akumulatora od traktora (ako uopće postoji takva mogućnost).
Tebi je bolja investicija onda jedan kvalitetniji pretvarač od barem 1000W
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Njega spojil na akumulator i u njega uštekal bušilicu ili fleksa koje doma u struju štekaš.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Pozdrav, nisam ljubitelj Parkside alata. Imam iskustva i s puno boljim markama. Prvi tip crne Parkside performance bušilice (s performance baterijom -tada nije još bilo X20 team) je kod mene 3 godine, došla je kao zamjena za zelenu Parkside aku bušilicu koja je otišla nakon par sati uporabe.
Dan danas radi, naradila se pošteno završila je kod brata pa sam odlučio uzeti i sebi jednu.
IMG_20210114_184914.jpg
Zeleni udarni odvijač je za manje stvari, mislim da ću uzeti CP 3/4" za veće vijke.
IMG_20210114_184457.jpg
Sabljasta pila je uzeta najviše za piljenje svinjskih polovica i za nedostupna mjesta brusilicu i povremeno korištenje u drvu.
IMG_20210114_203120.jpg

Sa zelenim Parkside alatom nisam pretjerano zadovoljan, ali crni je jako dobra stvar.

Još jednom napominjem da imam dosta plavog Bosch, Fein, Flex, starog ISKRA i Stanley alata i vidi se razlika ali ja sam jako zadovoljan i s crnim Parksideom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

martinv1,​

hvala. :ppozdrav:

mikula,​

bilo bi to u mojem slučaju sigurno bolje rješenje nego akumulatorski alati, ali opet mi se čini neisplativo. U svakom slučaju, hvala na prijedlogu. :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh