• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Kod mene je ovak upravo i navek, znači brusna zub dole, rezna gore.
Vrag nek nosi taj vaš zub :hahah: .
Ako sam ja njega dobro skužio dajc1 je pitao kako se treba okrenuti reznu ploču, sa tiskanim dijelom, obojanim dijelom s tekstom, ili slikom, ma kako god to nazvali - okrenuto prema van da se to vidi, ili prema brusilici da se ne vidi.
Ako sad ja griješim onda neka me dajc1 ispravi. Ispravno bi bilo obojani dio s natpisima okrenut prema brusilici.
(A ovaj vražji zub probajte okrenuti prema nutra i stegnuti na taj način "tanku, reznu" ploču i rezati. Napišite iza toga zapažanje.)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Ja isprobao (ali samo za test i potrebe ove ) rasprave, da ne bude dosadno!
Sa nekom reznom pločom je išlo dok sa nekom drugom nije. Zašto? 🤭

Ovo nemojte raditi doma! 🤞

Već odavno (oh ho ho), od kada radim sa brusilicom, primjenjujem način (opisani ) u mom prethodnom postu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Koliko ljepljenje takvim pištoljem drži i postoje li kruti materijali koje ne može lijepiti?
Kao i kod Kupljenca je kod mene, stara radi adventske vijence, aranžmane i sitnice. U poljoprivredi to nema mjesta jer se u principu sve zagrije i onda tu nema nekog efekta, mada ne vidim ni di bi u poljoprivredi kaj ljepil z vrućim ljepilom😅eventualno neke sitnice u kabini ali se isto prije ili kasnije uvreli sve i otpadne.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Nisam baš siguran da je vruće ljepilo baš tako neupotrebljivo. Imam u svakoj kutiji sa alatom koju patronu ljepila. Pištolj za ljepilo dosta slabo koristim ali patrone se mogu i sa upaljačem otopiti manji dio i nešto na brzaka zaljepiti. Nije baš da svaki put koristite neka ljepila kaj marsovski rover drže na hrpi. Za maštovitog majstora nađe se i tome primjena.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Najde se da, ali jako malo, ja znam nekad nekaj oko struje na kamionima stim zalijat, kutije razvodne neke i tak, stopice kaj su izložene vodi.
Ali kak velim, više alat za žene, cvječarke i decu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Dok se treba upotrijebit mašta tu dolazi do izražaja dobri stari drot, čelična žica jelte.
Vruće ljepivo na nezaštičene električne spojeve da, nisam se sjetio na prvu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja sam s tim zalijal ledice kad sam si obrtaljku delal i drži ih bez brige.
Kak veli Kupljenec neku rupu zakrpati da voda nejde i tak nekaj.
Nije los alat za koje kaj zaljepiti, ili začepiti ali ne drži ništ ili drži jako slabo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Imao sam dobra iskustva s njom, koristio sam ju više od 2 godine, ali ostao sam radi gluposti bez solidne lidlove Parkside "hoby" šprice za lakiranje:
View attachment 32240
Pretražio sam oglasnike i osim jedne na Njuškalu više od dva put skupje od stvarne cijene u Lidlu, nigdje ju više nisam našao.

U petak sam naletio na oglasniku, na jednu iz Kauflanda, na cca 60% cijene. Danas sam otišao s autom svega 10-tak km i kupio sam tu kauflandovu robnu marku "hoby" šprice za lakiranje:
View attachment 32241
Ima li netko od ovdje aktivnih forumaša bilo kakvih iskustava s ovom električnom špricom iz Kauflanda? Ako netko ima lijepo molim da ih opiše.

Unaprijed hvala.
Jučer sam tražil neke cijevi po podrumu i naletjeh na kutiju.
Negdje je i šprica koja je samo jednom špricala, bolje reči krečila Jupolom zid.
Zainteresiralo me to kaj ti velis da si zadovoljan s njom pa bum ju potražil i isprobal prvom prilikom kad bum nekaj lakiral.

Kutija je tu, a kad najdem špricu slikam ju.

20210125_185501.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Ni me bilo doma. Valjda sutra.
TProblem kaj se nije imalo z čim izmjeriti, pa zato nije pasalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Je danas bil popravni? Ili si zgubil volju?
Tu treba popravni s polirkom.
Tokaru je nož bil tup jer su risine ko da je navoj tokaril na materijalu ostale ;)

Normalno da nije išlo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Nije išlo radi 5 centli preklopa. U praksi je glađe nego kaj izgleda, osi onog čela natučenog za probu.
Sutra bu popravljeno...a možda i ušlo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nije išlo radi 5 centli preklopa. U praksi je glađe nego kaj izgleda, osi onog čela natučenog za probu.
Sutra bu popravljeno...a možda i ušlo.
Centl je slovenska mjerna jedinica?

Ja držim fige da ti ne uđe, jer ako ti uđe o_O😭 ;)(y)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
MUHA samo me srdite s njom. (y)
Ja vam rado vrnem peneze kolko ste ju v Lidlu platili, može? ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja ti s tim nemam ništ, to nije moje.
Ja sam ju samo slucajno uočil u carstvu Lidel alata kojeg moj buraz ima. Ja ni neznam kaj sve ima. Samo posvud vidi koferčiće i kutijice parkside.....
Ali morem ga pitati, to me ništ ne košta.

Pitam sutra pa javim
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki jel ima možda ko ovakave škare za živicu?
To danas punica išla pa kupila, mislim išla upisat u auto školu pa je prerano došla pa je imala cajta pa do nekog dućana prešla i kupila škare.
Po meni dobro zgledaju, a kvalitetu nemrem znat dok ih ne probam.


 

Najnoviji postovi

Na vrh