• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima. (y) :ppozdrav:
Nije baš da nenren bez njega, ali razmišljam da je to možda dobra prilika za dojti do punjača i 4 Ah baterije pa kad bu prilika kupiti još nekaj aku. Do sad nemam nikaj. Znači za sad uglavnom kotači na autima i možda nekaj na traktordkim priključcima (uglavnom do M16). Za zadnje kotače na traktoru imam veliki križ ključ, ali mislim da bi dobro došel za odšrafljivanje otpuštenih šrafa kao i za pritezanje, a do kraja križ ključem.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Onaj Parkside aku pištolj za šarafe vrijedi svaku paru. Već par godina koristim, jedan sam i saranio. Tako reći dosta stvari bi se dosta teže uradile bez njega. Nije to snaga kao recimo Milwauke ali za to para odličan. Velike šarafe popustimo pa odvrćemo, a manje tipa m10 m12 nema uopšte potrebe dotezati nakon njega
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Pomoccccc!!! Valja li ovo ista zna ki neko?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-23-20-00-57-674_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2021-11-23-20-00-57-674_com.mi.globalbrowser.jpg
    22 KB · Pregleda: 53

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
I ne baš. To je više za šarafljenje u drvo.
Taj ima 6-kutni prihvat od 1/4", a tebi bi trebal 4-kutni prihvat od 1/2" za udarne nastavke (Gedore).
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
I ne baš. To je više za šarafljenje u drvo.
Taj ima 6-kutni prihvat od 1/4", a tebi bi trebal 4-kutni prihvat od 1/2" za udarne nastavke (Gedore).
HVALA... slaba je ponuda kod nas ovih aku udar.odvijača....skoro i da nema, a i to sto ima kosta po 350 - pa na više...ne mogu da shvatim da Lidl kod nas ne otvori nesto, imao bi, siguran sam dobru prodju...
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
To je više za šarafljenje u drvo.
Ako je odvijac udarni, onda nije za drvo. Sarafi se u drvo stezu samo momentom okretanja i ne udarcima jer oni trgaju vijce za drvo. Ja imam takvoga makita, sestkotnoga 1/4" i adapter za 1/2" gedore i ide do M12 cisto normalno. Preporucuje se do M16, gedora 24 mm.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
O kojem modelu pričaš? U zadnje vrijeme su bila 3 modela u prodaji.
Parkside Passk 20-li A1
Vrh za 1/2 gedore, snage 400Nm

A volio bih nabaviti Crni Parkside Performance
PASSP 20-Li A1, on je snage 1350Nm

 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ovaj Black&deker je odradio svoje , ne prima baterija više. A i natrajao se je već nekih 17 godina . Danas kupio ovo u Lidlu, Aku bušilicu / odvijač sa baterijom, punjačem za bateriju, bitovi za odvijač, 8 komada svrdla (u praktičnoj kutiji za pohranjivanje) da i naravno sve to u kovčegu.🤗 Sve to za samo 269,00 kn.

Ali nije to sve i Aku brusilicu (bez baterije), sa jednom reznom pločom, ključem za stezanje, sa koferom 229,00 kn. Baterija odgovara za obe.:hahah:
IMG_20211125_124025[1].jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
I ja sam danas naletio na akciju u lidlu :hahah:
Samo sam kupio još jednu dodatnu bateriju za 129kn....
Baterije od 4Ah nije bilo na stanju, inače bi ih kupio.

WP_20211125_001.jpg
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Kakva je ta "fleksa" parkside....ima li snage, ima li brzinu, kako lezi u ruci teska za raditi naredna ili???
Thx
P.s.danas je gledao ali nisam imao hrabrosti uzeti....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Za te pare mislim ni da ne možeš dobiti bolje. Brzinu ima, čak i dugme brzine 1-6, sa baterijom 2Ah teška oko 2 kg, Možda malo baterija smeta, ali treba se naviknuti.
Snage mislim da nema dovoljno, makar za sitnice je ok.
Garancija 3 godine :unsure:
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Baterija od 2Ah je dobra samo za bušilicu, za brusilicu ju ne buš mogel baš iskoristiti, radi premalo energije koju sadrži, tak da je 4Ah minimum.
Brusilica može poslužiti, ali nije ni približno jaka kao Performance.
20211021_115821.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Samo ti je za brusilicu preporuka 4ah baterija, ovu od 2 ah nemoj dugo koristiti na brusilici jer ju budeš ubil

Na ovoj brusilici će biti samo rezna ploča (za sitne potrebe), pošto je to peta brusilica u ergeli , (neće se preopterećivati). I ako računam onu stolnu (sa diskom za rezanje), onda je šesta.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja imam obadve ali zelenom više radim.
Crna me nervira mjenjanje okretaja kad opteretiš.
Odlična za tu lovu ali imam 4 ampera baterije.
Danas uzeo još i bušilicu crnu dve sad imam crne top.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
... Crna me nervira mjenjanje okretaja kad opteretiš...
Kak to misliš? Pa Performance praktički uopće ne gubi brzinu pri rezanju, sve dok ne pretjeraš s pritiskom tak da stane.
 
Na vrh