• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Postavil sam upit u temu o visokotlačnim peračima, ali nisam siguran koliko vas prati tu temu pa evo copy-paste i u ovoj temi. Znam da na forumu ima odličnih majstora, dobrih ljudi pa se nadam korisnom odgovoru.

"Počeo me zafrkavati Boschov perač,preciznije koplje s podešavajučim mlazom. Samo kod korištenja tog koplja, pumpa prekida i pomovno se uključuje iako ručku držim stalno pritisnutu. S obzirom na to da s drugim kopljima radi nprmalno, vjerujem da je nekaj u tom koplju. Ili je nekako ušla prljavština, ili se nataložilo kamenca. Koristim izrazito tvrdu vodu.
Na koji način pristupiti otklanjanju kvara? Postoje li neke cake da se izvadi dizna i sve pročisti? Nisam se nikad susretal s tim, a ne bih htel neakj potrgati. Koplje je ovo:
https://www.mall.hr/i/17268543/550/550"
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Vjerojatno ti zaštopana dizna jer je preveliki tlak u sistemu pa ga sklopka stalno isključuje i uključuje.
Nekad se dobivala igla za čišćenje dizne, tak da nebi smio biti problem to pročačkati. Namakanje u octu
nebi bilo naodmet ako je kamenac u pitanju.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Tlačni prekidač radi ispravno i prekida jer nema dovoljno protoka vode. Cijev je nečim djelimično zaštopana, možda samo kamenac od vode. Treba jednostavno očistiti tu cijev. Kako ju rastaviti e tu je problem, od prilike do prilike. Svaka cijev je svoje umjetničko djelo, majstor mora biti kod rastavljanja domišljat. Zato i nemam savjet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
One dvije plastike sa strane raširiš da izvadiš poklopac.
Unutra bi trebal biti jedan štiftič kojeg izvadiš i onda diza ide van.

Mislim da bi bilo dovoljno rastaviti na sredini i pročačkati komadom žice dizu pa propuhati u kontra smjeru da ispušeš.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Kao što je muha napisao,pročačkaj u sredini i ispuši u kontra smjer sa kompresorom,ušla ti je prljavština i u sistemu dolazi do povećanog pritiska jer nema dovljno protoka i zato tlačna sklopka isključuje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima, a posebno @MUHA na detaljnom opisu rastavljanja. :ppozdrav:
Kad uhvatim vremena bum se malo pozabavil tim kopljem. Sad ste sigurno pomislili: gle, evo još jednog koji nema vremena. 🤭

@MUHA,​

kojom debljinom žice slobodno čačkam dizu?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ja koristim 0,8 žicu od co2 aparata pri čišćenju dizne. Većinom mi se nabije ko komadić kamena, njega trknem, puhnem u kontra stranu i opet ide..
Samo meni ne isključuje sklopku, nego mi nabija pritisak, pa malo voda ide, malo ne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
kojom debljinom žice slobodno čačkam dizu?
Ja koristim komadič čelične sajle koja je nekad služila za otvaranje haube na golfu.
Upravo sam ju izmjeril, na vrhu je zašiljena a debela ravno 1mm
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima. :ppozdrav:
Bum našel nekaj tak debeloga. ak nemam doma, bum posudil komadić žice za CO2.
 

pavel.7206

Novi član
Tu od
15 Svi 2022
Poruka
1
Dobar dan. Potrebna mi je pomoć oko ključeva. Naime, imam u ponudi nove uniorove ključeve, nove ključeve marke BGS ili nove ključeve marke Gedore red. Zanima me šta je kvalitetnije i bolje? I da napomenem Bgs ključeve prodavac nudi navodno u dve varijante vruće kovane i hladno kovane. Hvala unapred svima na informacijama.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Da li netko prodaje ovakve adaptere za parkside baterije.
Znam da se mogu 3D printati,pa me zanima kolkiko bi mogli koštati?
Da li je netko na aliexspresu naletio na takvo nešto?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
A koliko ti treba takvih?
Imam ja par...samo treba postaviti kontakte...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Imam pitanje ,znači obični kompresor sa bocom 25l ,kupljen nov ,snage 1,5ks nakon rada 10-ak minuta baš se ugrije glava. Vaša iskustva koliko smije-treba se grijati i hoce li biti kakav hakenpuc od grijanja ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh