• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
8Neki se greju, neki malo ili nikako. Na tvom je vjerovatno kompresor i motor na istoj osovini. Zavisno od brzine motora, ako je motor 2900 o/m onda se brzo grije, što je manji broj obrtaja kompresora manje proizvodi toplote. To je za neke hobi poslove. Za ozbiljne poslove idu kompresori sa velikom glavom a manjim obrtajima I dodatno imaju sisteme hlađenja glave i cijevi za komprimirani zrak. Ako bude povremeno korišten može služiti.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Jest ,piše na njemu direct drive ,sto ti kazes na istoj osovini sve. To je REM-ov kompresor ,kupio baš za garaze i nekih sitnih poslova nece on raditi svaki dan.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Normalna pojava, to nije kompresor koji voli velika opterecenja i forsiranja....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Imam pitanje ,znači obični kompresor sa bocom 25l ,kupljen nov ,snage 1,5ks nakon rada 10-ak minuta baš se ugrije glava. Vaša iskustva koliko smije-treba se grijati i hoce li biti kakav hakenpuc od grijanja ?
To je normalno kod takvih kompresora kak je Smilan več i napisal.
Par takvih pregrijavanja i

To su strojevi kad napumpa 10 minuta odmora do sljedečeg pumpanja i onda ga imaš zauvijek.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
Ja sam to raspertlao. Bolje kupi na Hreljiću jeftinu bušilicu s dobrim borfuterom i prebaci na svoju. Ima novih jeftinih borfutera Pevex i Bauhaus. Nemoj gubiti vrijeme na pokvareni.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Do sad meni su se najbolji pokazali Bosch samostezni borfuteri, jest da košta 200 kn al ovi po 30-40 kn mu nisu ni sluge a traje stvarno godinama.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Di god gledal, nema borfutera s mk prihvatom, zato me i zanima. Ili ak ko ima viška?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
To je nestandardna mjera, odnosno (meni) nepoznat navoj.
Postoje UNC 1/4-20TPI ili UNF 1/4-28TPI.

Ureznike UNC 1/4 imam, pa ako ti nije daleko...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Američki fini navoj (threads per inch) , 24 koraka na col. Slabo ko to koristi kod nas.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Standardno nestandarni navoj.Jedno vrijeme su ga koristili na alatima za zabijanje zakovica rinčica i takvih obućarsko galanterijskih kvačica. Sad su prešli na M6
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Američki fini navoj (threads per inch) , 24 koraka na col. Slabo ko to koristi kod nas.
Da, ali samo UNF 5/16 i 3/8 imaju 24tpi
a UNF 1/4" ima 28tpi ;)
 
Posljednje uređivanje:

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ide u normalnim uvjetima ,ali ovo je specijalni navoj UNS ,ugao 60 stepeni nije 55 .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pa svaki UNF/UNC navoj je 60°.
Samo Withworthov (cijevni) navoj je 55°.

UNS je stvarno egzotika i teško da ih ima lokalno za nabaviti.

Srećom, tu je e-bay, ali nije jeftino:
 
Posljednje uređivanje:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Riješićemo nešto , makar sve skinem i ulovim u tokarski . Mada mrzim ove sitne navoje
 
Na vrh