• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,377
Ali cigel štopa šrajbu bolje neg beton. Kak se i topola teže pili od bukve,pogotovo mokra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Ti si koristil 33% veću šajbu. U mojem slučaju je povećanje 28%.
Jutros sam malo pregledal kaj od reznih ploča imam doma i pronašel i dvije stare dijamntne za kamen. Našel sam jednu fi180 do kraja potrošenu i više nije upotrebljiva i jednu fi 230x22,23x5 (neka austrijska) koja još ima dijamantnog sloja. Dakle, sigurno sam koristil obje.
Kaj se tiče opterećenja brusilice, držim da je tu najvažnije koliko se brusilica pritisne. Ide dosta sporije, ali treba se prilagoditi mogućnostima stroja.
Vjerojatno bum kupil fi 180 i zarezal s njom koliko ide u dubinu, a nakon toga produbil rez za 25 mm sa starom fi 230. U kutu bu sigurno bolje došla mala, ali ne znam bi li bilo bolje fi 125 ili fi 115, makar nije velika razlika u promjeru.

Edit:
Kaj bi se dogodilo kad bi netko, da se smanji prašenje, lagano zalijeval vodom za vrijema rezanja? Jesu li te ploče za rezanje na suho uopće prikladne za rezanje na mokro?
Ja sam rezal cca 5 cm u dubinu a nakon toga je beton pukel ravno poslje laganog udarca čekičem.
Bitno ga je zapiliti.
Isto sam rezal sa nekom najobičnijom brusilicom s nekom najjeftinijom šajbom.
Bez ikakvih problema uz dosta prašine, ali ide.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Kupio sam prije par godina jednu udarnu busilicu, nije profesionalna, ali zavrsava mi posao. E sad, zanima me, koliko masti treba da stavim gore dje je onaj cep za podmazivanje?
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Rastavit cu danas,ima zamjenski set ali ne znam dali pase na moju račnu.
Poglodali su se zubi unutra vjerojatno pa preskace.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Ja bi sebi kupil Unior, ali jedna Proxxonka je izdržala godinama tešku torturu.
A uz to ova Uniorka je 1901A a takvu jednu sam sahranil, doduše svojom nepažnjom.
Pošto znam da današnji Unior nije ni sluga starom moj glas bi išel Proxxonu ako ti je svejedno.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Ma svejedno mi je a gledam da je taj Proxxon i dosta jeftiniji a po komentarima koji su na netu mozda i bolji.
Uglavnom zamjenski set za Unior račnu je 123 kune ako i pase na moju a za 210 imam komppet novu Proxxon.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Nedavno kupio wisent račnu u bauhausu i već sam ju uspio slomiti, nije baš neka kvaliteta, preporučam da ju izbjegavate. Mislim da bi proxxon bila najbolji odabir.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima netko iskustva s brušenjem stropa ili nekim drugim načinom poravnanja prije ponovnog bojanja (ljušti se boja)? Koji alat nabaviti za taj posel?

@dajc1,
da nabaviš ovakvu.
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Predjes ga jednom sa malo redjom poludisperzijom i onda odmah spahtlu i skidas, ide kao po loju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možeš malo dodatno pojasniti (meni ponekad treba nacrtati :( 🤭 ).
Poludisperzija???
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
753
Jupol, krec,farba za zidove,dobro ga natopis valjkom I onda ogulis spahtom dok je jos vlazno ide lepo I lako
Pa nije valjda da se špahtlom od 5-10 cm širine treba strugati cijeli strop? Mene isto to muči, susjed napravio poplavu i neće okrečiti o svom trošku, a slobodnog molera ni za lijek, radije sam naučim i kad završim, završim. Treba li na to poslije glet i koja je procedura s tim?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ima netko iskustva s brušenjem stropa ili nekim drugim načinom poravnanja prije ponovnog bojanja (ljušti se boja)? Koji alat nabaviti za taj posel?

@dajc1,
da nabaviš ovakvu.
E ta bi bila super, samo di ju kupiti i koliko bi to novčića bilo?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jupol, krec,farba za zidove,dobro ga natopis valjkom I onda ogulis spahtom dok je jos vlazno ide lepo I lako
A kad bih natopil valjak samo vodom i njime dobro navlažil strop? Bi li onda stara boja koja loše drži toliko otpustila da se može skinuti špahtlom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh