• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da nije gumica bila kontra okrenuta? Zna i to biti. Inače to podmazano ide ko v kuminu
Nije. Pazil sam na to.

Isti problem sam i ja imao s cijevima različitih proizvođača, neke spojiš bez pardona a na nekima dušu ispustiš, naravno i mast je pomogla, inače bez nje nije išlo.
Danas sam imal još spajanja i ušlo ko v kuminu. A već sam se pripremil za muku jer je bez gumice išlo bez nekog značajnijeg lokera. Danas su bili različiti proizvođači (koljeno staro 30+ godina, a cijev nova). Izgleda da utori za gumicu nisu jednake dubine.

Uglavnom posel završen.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,366
Poslikaj kak si to posložil. Ak je to ona situacija o kojoj smo prije dosta vremena razglabali.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
One gumice s kojima nije išlo su kupljene u tim koljenima. Nekak mi sve diši na to da se taj proizvođač malo zaigral s mjerama, ili je on nabavil neodgovarajuče gumice za svoja koljena.

Poslikaj kak si to posložil. Ak je to ona situacija o kojoj smo prije dosta vremena razglabali.
Nemrem više, zatrpano u zemlji. Kod spajanja jedne vertikale žlijeba u postoječi pvc odvod 2 koljena pod 90 su taman dala mjeru koliko su cijevi zamaknute. Kod druge vertikale žlijeba, dvije kratke pvc cijevi i jedno koljeno 90. Spoj na vertikalnom dijelu sam ostavil bez gumice.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Pozdrav, ima neko iskustva sa kraft and dele alatima? Točnije me zanima njihov set ureznica i nareznica, njihov košta 45€ sa finim i grubim navojem, a gledam bgs koji je prije godine dana bio 120€ sad je 190€. Ili imate neke druge prijedloge do tu negdje 150€.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,958
Nemoj zaboraviti da postoji set za narezivanje/urezivanje navoja - znači sve na novo i set za popravak navoja!
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Beži od toga, došli topliji dani, skokni na Jakuševac ili na lokalni plac i gledaj kaj se nudi pa pomalo skupljaj dok ne skupiš kaj ti treba.
Najde se svašta po oglasnicima i placvima.

Možda da uzmeš komplet sa ovim da možeš izmjeriti vrijeme kak dugo buš zadovoljan 🤭



Koliko vidim to je set za popravak navoja!
Je, samo ako koristiš ureznicu za popravak moraš i nareznicom vijak prejti jer inače opet nije popravljeno.
Dobil sam na poklon sličan set iz lidla.....
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Ne, klasični set ureznica i nareznica, samo što nije 123 nego jedan prolaz, i zato su više pogodne za prolazne rupe, a na slijepom navoju nemogu napravit kompletan navoj kao 123.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
na slijepom navoju nemogu napravit kompletan navoj kao 123.
Kak nemreš, 3 na vrhu ima rezni dio možda i bliže dnu nego ovaj.
To je problem sa onima strojnim svrdlima.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Imam ja stari set ali su svi grubi navoj i m6 mi je pukao 2 kom od 3, sad bi trebao uzet set m6 i fini navoj m10-16.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Kak nemreš, 3 na vrhu ima rezni dio možda i bliže dnu nego ovaj.
To je problem sa onima strojnim svrdlima.
Pa to i govorim ovaj jedan prolaz je velik konus i moraš skoro cijelu ureznicu protjerat kroz rupu da je navoj kak spada.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Nisam ja ništa odlučio nego pitam ako netko ima iskustva. Jer gle čuda ,ako je nešto jeftino nemora značit da nevalja. Nemislim pljunut 1500€ za facom set. A tebe sam ispravio jer me očito nisi skužio šta sam napisao.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,790
Imam ja stari set ali su svi grubi navoj i m6 mi je pukao 2 kom od 3, sad bi trebao uzet set m6 i fini navoj m10-16.
Ne razumijem ove tvoje fraze grubi navoj, fini navoj.

Nešto malo se kužim u nareznice i "gevint borere", a ovaj komplet smatram da obična igračka.
Kolege ti pokušavaju dati ispravne smjernice.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,958
To je tzv. reparaturni set, za popravak navoja i eventualno narezivanje novog na nekom aluminiju, mesingu i to nježno, vrlo nježno!
Imam nešto slično za colovske navoje!
 

Najnoviji postovi

Na vrh