• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ispitivanje potrošnje goriva traktora - Hana Koška 11.07.

P

Picek

Guest
Ispitivanje potrošnje goriva traktora - Hana Koška 11.07.

Za početak evo par slikica:
DSC02396.jpg

DSC02397.jpg

DSC02398.jpg

DSC02399.jpg

DSC02400.jpg

DSC02401.jpg

DSC02402.jpg

DSC02403.jpg

DSC02404.jpg

DSC02405.jpg

DSC02406.jpg

DSC02407.jpg

DSC02408.jpg

DSC02409.jpg

DSC02410.jpg

DSC02411.jpg

DSC02412.jpg

DSC02413.jpg

DSC02414.jpg

DSC02417.jpg

DSC02424.jpg

DSC02425.jpg

DSC02426.jpg
 
P

Picek

Guest
tako, bilo je svega i svačega..
bio je i dr. Čuljat koji i nije baš bio zadovoljan načinom usporedbe jer je stvarno bilo svačega..
kasnije popodne kad dođem kuči skeniram i tablicu sa potrošnjama i radovima..
uglavnom, za početak da zaključim..
Valtra troši najmanje... 8) :p
 
R

robert

Guest
e,pa to tu nije bila uopce ni valjana usporedba.vidim da ima svakakvih plugova,i traktora razlicite snage....svi traktori bi trebali bit iste snage sa istim plugovima....da je tako,razlike u potrosnji bi bile minimalne,osim onog starog jd-a,jer svi su novi i dobri traktori
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
e,pa to tu nije bila uopce ni valjana usporedba.vidim da ima svakakvih plugova,i traktora razlicite snage....svi traktori bi trebali bit iste snage sa istim plugovima....da je tako,razlike u potrosnji bi bile minimalne,osim onog starog jd-a,jer svi su novi i dobri traktori
zato i velim da je bilo svega.. :lol:
ali tu usporedbu nismo radili mi nego se radilo po njihovom nalogu..
zato i rekoh da usporedba ne može biti mjerodavna te da je dr. Čuljat okretao očima..
bilo je tu još svega...
ali vidjeti če te tablicu..
a što se tiče podjednake razlike u potrošnji.. nema šanse..
Fendt od 300 KS troši sa 7 brazdnim Lemken plugom 2% više goriva od JD-a sa tim plugom..
to su nakon službene usporedbe pokušali sa istim plugom i tih podataka nema u tablici..
a tu je onda bilo i Fendtovo zapadanje u brazdi, proklizavanje itd...
doduše po onome što su nam ljudi iz tog kraja rekli ta tabla gdje se radila ta usporedba je tabla sa najtežom zemljom za obrađivanje u okolici..

edit: bilo je ukupno 9 traktora
Valtre T 120 i T 170
JD 6520, 4755, 8200, 8520
Fendt 716, 930
Steyr 170
trebao je biti i MF 7490 ali je Oro odustao
 
R

robert

Guest
he,mene bi bila sramota.... :roll: pa onomu jd 8200 sa 4 grazde regentom,plug uopce nije ni ustiman... :shock: pogledajte prvu i zadnju brazdu,isto tako i fendtu sa lemkenovim okretacem,a cini mi se da i ona valtra sa VN-4,zadnja ide dublje od prednje.i pri takvom oranju se mjerila potrosnja...?? :? ...i sad bi tu mjerili potrosnju goriva sa neustimanim plugovima...kao da su albanci radili taj test...svabe da ovo vide smijale bi se.. :lol: :lol: ..katastrofa...naucnici,doktori,serviseri,inzinjeri,a ne znaju :oops: .dok ne dodje seljak i ne pokaze kako se ore,nema posla.
picek,tu tablicu sa potrosnjom,mozes slobodno bacit....
:(
bolje sam ja orao sa imt-ovim plugom ;) ,neg ovi ovdje :lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
koji je to Fendt 930 vukao rabewerk plug sa 4 br. a usporedba traktora i plugova je cista 0
 
P

Picek

Guest
zvona kaže:
koji je to Fendt 930 vukao rabewerk plug sa 4 br. a usporedba traktora i plugova je cista 0
to im je pogreška u tablici..
rabeov plug je 7 brazdni..
ima još grešaka..točna potrošnja Valtre je T 120 je 23,6 litre...
imam čak i sliku originalnog zapisnika koji to potvrđuje..
nažalost ja ne znam što se htjelo dobiti ovakvim načinom usporedbe..
da se radila usporeda na svim traktorima sa istim plugom onda več nekako ajde ali ovako :?
ali dobro, to nije na nama..
mi smo napravili što se od nas tražilo, kako če to dalje iči nemam pojma.. :?
 
B

Bobo

Guest
Ovo nije usporedba potrosnje, nego bih ja to nazvao upropastavanje njive reklamiranjem traktora i plugova, te uzaludno trosenje goriva...

Ako se radi usporedba, onda idu traktori iste ili priblizne snage, s istim prikljuckom, na istoj zemlji, pri istoj dubini rada, na istim okretajima motora, ali ovo je cista lakrdija i ne pokusavam niti gledati u tablicu, jer to nije nista...
 
K

krx pozega

Guest
Opet bravo Bobo...znamo kakvi se ljudi skupljaju na takvim "pozivaju"na takovim sastancima...a dobro netko može netko nemože... :cry:
 
B

Bobo

Guest
Ajd da izvucem malo iz konteksta:

Picek kaže:
Valtra troši najmanje... 8) :p

Trosi najmanje jer je to jedan od dva traktora koji su tamo bili ispod 150Ks. posto je drugi od ta dva traktora JD, naravno da vlatra trosi manje od njega...

Eto, tako su mogli i staviti neki traktor od 40KS i 2x10" plug na njega i mislim da bi trosio daleko najmanjeod svih ovdje... Ucinak nije bio na ovom "testu" bio od presudne vaznosti, jer nisu svi imali isti zahvat i istu povrsinu zemlje koja se obradjivala, tako da to ne mozete usporediti...

Toliko o usporedjivanju potrosnje.


Ovo nije vrijedno spomena, pogotovo ako nije bio kakav sator na uvratini, pa da se moglo dobro pojest i popit i malo gledat lijepih traktora... A ovi "doktori" i statijaznam su tu napravili smijuriju od dobre ideje, pogotovo time sto su zastupnici posudjivali svoje traktore pa da se vidi koji je zbilja bolji, te da se mogu prema ispitivanju i ravnati, kad neki kupac pita: "kolika je potrosnja?"...
Ovako imaju frisku figu.
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Ajd da izvucem malo iz konteksta:



Trosi najmanje jer je to jedan od dva traktora koji su tamo bili ispod 150Ks. posto je drugi od ta dva traktora JD, naravno da vlatra trosi manje od njega...

.
je da, slažem se..
ali usporedi Valtru od 175 KS sa Fendtom od 165 konja..
oba su radila sa 4 brazdnim plugom...
Valtra na zadanih 30 cm dubine, Fendt umjesto zadanih 30 na 27 cm dubine i svejedno Valtra troši manje iako je 10 KS jača i 3 cm dublje ore..
recimo da se to donekle može usporediti (makar ne može ali dobro) iako Lemkenov plug ima čak 60 cm veči radni zahvat..
sa JD-om iste snage je glupo uspoređivati jel je opčepoznato da troše 15-20% više od konkurencije...
sa Steyrom niti ne vrijedi uspoređivati s obzirom na to da je kao pijavica..

velim najbolje su to napravili sa JD i Fendtom od 300 KS kad su koristili isti plug na istoj dubini..
Fendt je trošio daleko više...
a kakti Deutzov motor malo troši :?
 
K

krx pozega

Guest
Naravno da nije sve od traktora do traktora..jačine po klasama traktora su u potrošnji uvijek davale različite rezultate..mislim da bi večina nas zažmirila na jedno oko zbog potrošnje jer ako su u pitanju toliki novci u igri za traktor tu samo naši favoriti odnose pobjedu ;)
 
B

Bobo

Guest
A je li se to meni samo cini ili su zadnja cetiri reda u tablici nesto uzmuvana...

JD je u oba slucaja imao zahvat 180cm, dok je fendt imao zahvat 320cm... A tu mi nesto smrdi... Fendt mora potrositi vise, pa da nece, jer ima skoro pa duplo veci zahvat...

Deutz je poznat po niskoj potrosnji, i sadovi "doktori" idu dokazat da trosi vise od JD-a... Pa to nema nigdje!
 
R

robert

Guest
valtra je manje trosila kad je vukla vogela,to je los plug,koji je lose zaoravao,i manje snage trosio jer lose radi-a to se vidi i po ocjeni iz oranja.mada da sam ja bio tamo svi bi dobili dvojke,eventualno koja trojka,sudeci po slikama oranja i tim ''ustelovanim''plugovima.oterali bi me odande kad bi im poceo nabrajat ;) he he
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Dali če u narednih dva tjedna biti neka slična manifestacija?

Toliko vremena ču boraviti u Baranji i rado bi tako što pogledao,u ovom slučaju bi traktori trebali biti podijeljeni u nekim kategorijama i sl.
 
Na vrh