• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
moje je misljenje,,da se cekaju zavrsni racuni od prosle godine,sto traju do konca mjeseca,nemora bit,moje misljenje,,da ulove duznike,na krivoj nozi,
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
dečki hvala vam na podršci malo ste me prosvjetlili pa se baš ne osjećam tako glupa kao do sada, jer se valjda tješim da je i drugima tako pa ti bude malo lakše. Na onom drugom forumu isto ovako prepirke između sebe samo što su malo žešći i netko je napisao da je brlošić rekao da će svima isplatiti poticaj samo ne zna se kada .Sada se sjetih da je prošli mjesec išlo oko 25 ,pa ajmo se još uhvatiti za tu slamku:icon_hang:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Treba li ili ne treba poticaja-naravno da treba.U ovakvim uvjetima proizvodnje svakako.Moj je stav,ako ih države EU,pa onda i naša ne mogu više isplačivati,neka ih ukinu.Na nivou cijele EU.Neka se opet uvedu međudržavne carine. Ali,onda će i prodajne cijene naših proizvoda biti bitno drugačije.I sve dotle dok ne bude tako,ne samo da poticaje u HR treba isplačivati,oni su i zakonska obaveza države isplatiti ih.Kraj priče.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Bolje da nema poticaja i da se uredi poljoprivreda tako da se uvozi samo ono što se ne može proizvesti, da se sredi tržište, da se zna ako nešto radiš da ćeš i zaraditi, ovo sada su sve same manipulacije.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Žao mi je ljudi kojima je suša napravila dugove.inače sam Slavonac i idem često u Đakovo kod rodbine,i stvarno sam svakakve kuruze vidio prošle godine tamo i tim ljudima je stvarno trebala drržava pomoči po mome mišljenju a što se tiče poticaja normalno da nam svima treba,bez obzira koliko dobro sam prošao prošlu godinu svijedno hoču poticaj.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
1. Ovdje ima i provokatora.
2. Ima i ljudi koji su plaćeni da pišu u interesu nekih grupacija.
3. Ima i onih koji su za kunu dobili i hektare i traktore i silose itd.
4. Ako ovaj narod ikad dođe pameti sve će se to posložit, ako, ako!?:confused::mur::icon_super:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
1. Ovdje ima i provokatora.
2. Ima i ljudi koji su plaćeni da pišu u interesu nekih grupacija.
3. Ima i onih koji su za kunu dobili i hektare i traktore i silose itd.
4. Ako ovaj narod ikad dođe pameti sve će se to posložit, ako, ako!?:confused::mur::icon_super:

Evo ja se slažem sa prve tri točke a ona četvrta ti je bez veze. Ovaj narod nikad neće doći pameti.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
:icon_scratch:Naravno da treba poticaj,zato sam ja napisao DA JE LANI TREBALO IMATI SRECE...
Svacam ja i svi vi skupa vjerujem da je kriza i totalna besparica i da je neka druga opcija na vlasti bila bi ista situacija ALI MENE NAJVISE LJUTI KAKO TO DA SE NEMOGU NASI PREDSTAVNICI SVI SKUPA SASTAT SA MINISTROM I DA NESTO DOGOVORE PA DA NA 3 RATE PUSTE VJERUJEM DA BI VECINA PRISTALA
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
:icon_scratch:Naravno da treba poticaj,zato sam ja napisao DA JE LANI TREBALO IMATI SRECE...
Svacam ja i svi vi skupa vjerujem da je kriza i totalna besparica i da je neka druga opcija na vlasti bila bi ista situacija ALI MENE NAJVISE LJUTI KAKO TO DA SE NEMOGU NASI PREDSTAVNICI SVI SKUPA SASTAT SA MINISTROM I DA NESTO DOGOVORE PA DA NA 3 RATE PUSTE VJERUJEM DA BI VECINA PRISTALA



Sjeća li se itko dok je čoban bio ministar kad su u Zagrebu prosvjedovali zajedno stočari i ratari. Pa se stočari dogovoriše pokupiše se i odoše kući a vas ratare ko jebe. Eto vidiš da je nemoguće da se svi zajedno okupe i dogovore.
 
M

MF8120

Guest
je,ali u to doba je čoban,naš ministar,nakon svega došao u Đakovo,u pol noći....,i tražio rješenja....!
da se razumijemo,ja ne navijam za nikoga,ali bitna je volja,oni su imali volju sjest i razgovarat,a ovi nas ne jebu,mi smo paraziti za njih....!
ja osobno živim od poljoprivrede,i normalno da čekam poticaj,kao i svi poput mene,
a ovi što mogu sami,ili su paraziti,ičli su već na vrijeme pokrali,pa mogu....!
mene zanima tko danas može ima 50ha zemlje vlastite,ako do prije 20g,to nije ni mogao imat po zakonu,
pa nismo mi baš tolike budale!
POZDRAV
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
je,ali u to doba je čoban,naš ministar,nakon svega došao u Đakovo,u pol noći....,i tražio rješenja....!
da se razumijemo,ja ne navijam za nikoga,ali bitna je volja,oni su imali volju sjest i razgovarat,a ovi nas ne jebu,mi smo paraziti za njih....!
ja osobno živim od poljoprivrede,i normalno da čekam poticaj,kao i svi poput mene,
a ovi što mogu sami,ili su paraziti,ičli su već na vrijeme pokrali,pa mogu....!
mene zanima tko danas može ima 50ha zemlje vlastite,ako do prije 20g,to nije ni mogao imat po zakonu,
pa nismo mi baš tolike budale!
POZDRAV
badava ti sad imaš i 100 hektara kad si prije bolje živil sa 20(možda ne baš ti,ali tvoj otac,djed)...samo sad moraš više raditi i ulagati,a manja ti je zarada,,, :icon_hang:
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Dok je Čobanković bil ministar mislili smo da ne valja.Dok je on rekel da neka isplata ide išla je,uvijek je razgovaral i dogovaral se sa nama.Pokazival je razumijevanje za naše probleme i navek smo našli neko riješenje.Jednostavno bil je miliun puta bolji ministar nego je ovaj jadnik koji ima obraza gledati nas u oči i lagati.Normalan čovijek bi v zemlju prepal od srama ali ovaj je cijepljen od srama.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dok je Čobanković bil ministar mislili smo da ne valja.Dok je on rekel da neka isplata ide išla je,uvijek je razgovaral i dogovaral se sa nama.Pokazival je razumijevanje za naše probleme i navek smo našli neko riješenje.Jednostavno bil je miliun puta bolji ministar nego je ovaj jadnik koji ima obraza gledati nas u oči i lagati.Normalan čovijek bi v zemlju prepal od srama ali ovaj je cijepljen od srama.


Ajde ljudi malo razmišljajte. Dok je čoban bio ministar moglo se i zaduživat, zadži se i smiri narod, a kako vratit neznam. Sad je došlo vrijeme nema više zaduživanja a ni lopovina nije nimalo zainteresiran da rješava probleme i to je to. Da nebi bilo zabune nisam stranački opredjeljen i baš me briga za sve njih.
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
Ajde ljudi malo razmišljajte. Dok je čoban bio ministar moglo se i zaduživat, zadži se i smiri narod, a kako vratit neznam. Sad je došlo vrijeme nema više zaduživanja a ni lopovina nije nimalo zainteresiran da rješava probleme i to je to. Da nebi bilo zabune nisam stranački opredjeljen i baš me briga za sve njih.

Zaduživanja ima,otišao lina po pare u inozenstvo kod stranih banaka prošli mjesec¸već bi mogle i sjesti:icon_idea:
Poluinformacija je da do 01,03 nema ništa,a onda tek nekih 20 posto puštaju,nadam se da oni koji nisu dobili ni za pretprošlu godinu ,budu prvi na isplatama:(
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zaduživanja ima,otišao lina po pare u inozenstvo kod stranih banaka prošli mjesec¸već bi mogle i sjesti:icon_idea:
Poluinformacija je da do 01,03 nema ništa,a onda tek nekih 20 posto puštaju,nadam se da oni koji nisu dobili ni za pretprošlu godinu ,budu prvi na isplatama:(


Ma nek isplate bilo šta zbilja ima ljudi kojima je to itekako potrebno.
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
je,ali u to doba je čoban,naš ministar,nakon svega došao u Đakovo,u pol noći....,i tražio rješenja....!
da se razumijemo,ja ne navijam za nikoga,ali bitna je volja,oni su imali volju sjest i razgovarat,a ovi nas ne jebu,mi smo paraziti za njih....!
ja osobno živim od poljoprivrede,i normalno da čekam poticaj,kao i svi poput mene,
a ovi što mogu sami,ili su paraziti,ičli su već na vrijeme pokrali,pa mogu....!
mene zanima tko danas može ima 50ha zemlje vlastite,ako do prije 20g,to nije ni mogao imat po zakonu,
pa nismo mi baš tolike budale!
POZDRAV

U našoj županiji su bili raspisani natječaji za kupnju koja je iznosila od 50 do 100 ha po gospodarstvu,pa je sve po zakonu kolega,a ono drugo nebi komentirao:(blush):
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
evo današnjih vijesti vezanih uz poticaje iz EU-"ropske" unije
HRVATSKI će poljoprivrednici ove godine prvi put potpore dobivati iz europskog, a ne više iz hrvatskog proračuna. Na raspolaganju su im 373 milijuna eura. Kako bi konkurirali za taj novac moraju podnijeti zahtjev za potporu putem elektroničke aplikacije. Za naše seljake ništa novo, tako funkcioniraju već tri godine...
Zajednička poljoprivredna politika najvažniji je dio europskog proračuna i sve one velike polemike koje su u Bruxellesu vode, najčešće su zbog raspodjele upravo tog dijela kolača. Gotovo polovica tog ogromnog, 960 milijardi eura teškog budžeta, odvaja se za poljoprivredu i ruralni razvoj. Ovaj posljednji, teško mukom u veljači dogovoren proračun, povećan je jednim dijelom kako bi iz njega potporu mogli dobivati i hrvatski farmeri. Što će im se promijeniti od 1. srpnja?

"Onaj gro novca koji oni dobivaju, a to je potpora dohotku kroz izravna plaćanja, se ne mijenja. Dakle unatrag zadnje tri godine poljoprivrednici podnose jedinstven zahtjev za potporu. Prije ste imali 200 različitih vrsta potpora koje su se podnosile u različitim terminima, na različitim obrascima. Danas imate potporu po hektaru zemlje, a državu ne zanima što na njoj raste", pojašnjava Leticija Hrenković iz Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, koja je dobila akreditaciju za rad s financijskim sredstvima iz europskog fonda za jamstva u poljoprivredi. Osim iz ovog, za poljoprivrednike je osiguran novac i iz drugog EU fonda, onog za ruralni razvoj.

"Sredstva iz tog fonda se dodjeljuju na principu natječaja, znači isti princip kao i u dodjeli pretpristupnih sredstava za IPARD program koji se provodimo zadnjih nekoliko godina".

Taj financijski plan na razini unije još nije donesen, a Hrvatska će ga koristiti od 2014. godine. Iz Agenciju pozivaju poljoprivrednike da se jave i iskoriste poticaje. Prijave se podnose od 1.ožujka do 15. svibnja. Jesu li naši seljaci na toj razini da bez pomoći na internetu ispunjavaju ove formulare?

"Neki jesu, neki ne. Otprilike četvrtina, od ukupno 100 tisuća korisnika poljoprivrednih potpora, je u stanju samostalno popuniti zahtjev. Svim drugima, znamo da ih je puno, u suradnji sa svoje dvije partnerske institucije pomažemo ispuniti taj zahtjev", kaže Hrenković. Na više od 90 lokacija diljem zemlje poljoprivrednicima je na raspolaganju 300 djelatnika nadležnih Agnecija.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Što mi vrijedi što znam online popuniti zahtjev kad moram svejedno u agenciju nosit i kupit biljege, zašto ne naprave aplikaciju da online popunim i ne moram nigdje i ta lova za ruralni razvoj, meni tu ništa nije jasno čemu i kome će ići ta lova.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh