• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e to knjiženje njih muči ,jer zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano,evo danas sam se uvjerio koji su birokrati,imao sam blokiran račun od porezne za doprinose za zadnjih 4 mjeseca prošle godine,nešto sam uplatio a razlika otišla prije nekoliko dana sa uplatom od mlijeka,danas ja nazovem referenta i on kaže da ništa ne vidi,gas u grad u banku,uzmi izvod na kojem se vidi kud je fina uplatila,dođem do porezne i to mu pokažem ,on ide mene dalje uvjeravat da to nije to,uz moje prigovaranje i loš stav uspio je progledati kroz sustav i vidjeti da je sve ok,i sad kao on sutra mora vidjeti kod šefice dali ona bude poslala neku potvrdu prema Zagrebu da sam čist po obavezama da ova gospoda to vide u agenciji za plačanje
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
e to knjiženje njih muči ,jer zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano,evo danas sam se uvjerio koji su birokrati,imao sam blokiran račun od porezne za doprinose za zadnjih 4 mjeseca prošle godine,nešto sam uplatio a razlika otišla prije nekoliko dana sa uplatom od mlijeka,danas ja nazovem referenta i on kaže da ništa ne vidi,gas u grad u banku,uzmi izvod na kojem se vidi kud je fina uplatila,dođem do porezne i to mu pokažem ,on ide mene dalje uvjeravat da to nije to,uz moje prigovaranje i loš stav uspio je progledati kroz sustav i vidjeti da je sve ok,i sad kao on sutra mora vidjeti kod šefice dali ona bude poslala neku potvrdu prema Zagrebu da sam čist po obavezama da ova gospoda to vide u agenciji za plačanje

Kužim da, al ja mislim da kad bude krenulo da bude svima išlo, mislim na dužnike. Jer vraga će ovi iz porezne za svakog slati u Zagreb jel je netko dužan ili nije.
:fiery:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
prijatelju za čega su dobili poticaje i kada:mad::

To sam pisao za prošlu godinu,stočari i ratari.Tko god da je na vlasti nebi nam bilo bolje jel para nema a sve se teže zadužujemo,dok ne dođe dan kada nam više nitko ne bude htio dati kredit.Svi znamo da kredit na kredit i tako u nedogled ne može dugo.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Tko god da je na vlasti nebi nam bilo bolje jel para nema a sve se teže zadužujemo,dok ne dođe dan kada nam više nitko ne bude htio dati kredit.Svi znamo da kredit na kredit i tako u nedogled ne može dugo.


Ovo je živa istina samo dokle će sve ovo trajat.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
evo upravo sam pročitao najnoviji pravilnik o poljoprivredi na stranicama agencije za plaćanje po linkom potpore i za 2013 g,pročitajte zanimljivo štivo i objašnjeno je sve znači prava i obaveze.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
gospodo draga i ja sam zaokružil njih na listiću ali pričati o nekakvim pošastima pa današnju vlast nazivati tako,pa prisjetimo se malo zbog čega nam je tako.pa najviše zbog onih koji su dosad dijelili sve i svašta svakome za mir u kući i glasove a zadužili su ovu državu barem za dvije tri države.budimo realni ali je tako samo kaj su ovi danas radije išli primjerom rezanja i štednje a ovi dosad su samo dizali kredite svakodnevno pod kamatama od kojih boli glava.možda će mi netko zamjeriti nešt ali mislim da se trenutno u zemlji odvijaju neke vrste uvođenja reda priznali mi to ili ne ali najveći problem je u nama jer smo tiho,vođe ko da ih nema,po nama seru svi od djeteta u vrtiću do staraca a zašto?!dal je linić kriv što u zemlji trenutno imamo 50 milijardi neplaćenog poreza,dal je linić posljednjih 5 godina bacil skoro 60 milijardi naših kuna u brodogradilište,dal je linić uzel skoro 20 milijardi kuna od EU za sanaciju brodogradnje,ima tu još puno tih stvari ali zasad toliko.svatko tko u današnje vrijeme misli da su nam oni prije donijeli nešt dobroga ili su imali koristi isto ko i oni ili su jednostavno blesavi,treće opcije nema.zato me boli kad netko veli da su ovi danas pošast,pa što su onda bili oni koji su danas po remetincima,koji su bojali tunele za cifre od kojih boli glava,koji su se ugojili za duplo otkad su došli na vlast,koji su krčili nepostojeće šume,........budimo samo realni

Sve što si naveo je točno manje više ali ako imaš malo znanja iz opče ekonomije daj mi reci koje su glavne mijere u ekonomski razvijenim zemljama za poticaj i rast gospodarstva?
Dali je to povečanje poreza, smanjivanje ekonomske moči običnog građana, neisplata poticaja u bilo kojem segmentu poljoprivrede i gospodarstva ili je baš kontra od toga?
Ja samo velim da opčenito politika ove vlade je bez glave i repa i jedan veliki gluhi telefon! Uzmi si primjer isplate poticaja za ratarske kulture!
Nemam poticaj sadim sa onim šta imam znači minimalna potrebna ulaganja ali su i takvi prinosi, daj ti meni poticaj i uložit ču maksimalno šta mogu da dobim maksimalni prinos. tak se konkurira na tržištu a ne da nemamo dovoljno ni za sebe!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nemam nist protiv toga da se prvo oni namire jer su bokci nemocni zaradit na posten nacin, znaci nek uzmu nama. Imam i ja nekog duga pa nek se namire i nek isplate ostatak.
Jos od Tahija i cara Franje ćelavog pa do danasnjih dana uvijek je seljak bio taj na cijim su se ledjima lomile i gradile drzave pa nemoze ni ova daleko utec od toga. Ovo sve ostalo je toliko propalo u popljackano da jednostavno nemaju gdje dalje uzet. Samo nek uzimaju, mom su djedu meli tavane i praznili kante sa svinjskom masti, uzimali zemlju, nekima konje a ovi to rade na finjaka uplatnicama, samo nek uzivaju dok mogu jednom ce i tomu doci kraj.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,624
dobro a sto je sa onima kojima je dug veci od poticaja npr dukuju 200kn a trebaju dobiti 100kn
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Nemam nist protiv toga da se prvo oni namire jer su bokci nemocni zaradit na posten nacin, znaci nek uzmu nama. Imam i ja nekog duga pa nek se namire i nek isplate ostatak.
Jos od Tahija i cara Franje ćelavog pa do danasnjih dana uvijek je seljak bio taj na cijim su se ledjima lomile i gradile drzave pa nemoze ni ova daleko utec od toga. Ovo sve ostalo je toliko propalo u popljackano da jednostavno nemaju gdje dalje uzet. Samo nek uzimaju, mom su djedu meli tavane i praznili kante sa svinjskom masti, uzimali zemlju, nekima konje a ovi to rade na finjaka uplatnicama, samo nek uzivaju dok mogu jednom ce i tomu doci kraj.

Bitna je ona:
mogu šta hoće,ali ne i dokle hoće.:(devil):
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
dobro a sto je sa onima kojima je dug veci od poticaja npr dukuju 200kn a trebaju dobiti 100kn

Koliko sam skužil, oni neće dobiti poticaj dok se taj dug ne podmiri, moguće da ne dobiš recimo i dvije godine ako je tako veliki dug. Al nije to 100 %
:icon_toilet:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
""Ma dajte više gamad birokratska krenite sa isplatom,tko je dužan namirite se i ostatak dajte ljudima,samo onda naplatite i drugim dužnicima ,ovako ispada da seljaka svi mogu je...i,samo gospodo nemojte zaboraviti da je taj isti seljak držao pušku u ruci i da bi mogao ponovno samo protiv domačih smradova koji isisavaju zadnju snagu iz malog seljaka""

to je jedan od komentara na clanak......
 

baler

Član
Tu od
4 Svi 2012
Poruka
37
""Ma dajte više gamad birokratska krenite sa isplatom,tko je dužan namirite se i ostatak dajte ljudima,samo onda naplatite i drugim dužnicima ,ovako ispada da seljaka svi mogu je...i,samo gospodo nemojte zaboraviti da je taj isti seljak držao pušku u ruci i da bi mogao ponovno samo protiv domačih smradova koji isisavaju zadnju snagu iz malog seljaka""

to je jedan od komentara na clanak......

I moje strpljenje pri kraju,činjenica da sam dug podmirio prije 10 mjeseci,a novce nisam dobio za 2011. dovodi me do ludila,igraju se egzistencijom moje obitelji:mad:::mad:::mad::
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
""Ma dajte više gamad birokratska krenite sa isplatom,tko je dužan namirite se i ostatak dajte ljudima,samo onda naplatite i drugim dužnicima ,ovako ispada da seljaka svi mogu je...i,samo gospodo nemojte zaboraviti da je taj isti seljak držao pušku u ruci i da bi mogao ponovno samo protiv domačih smradova koji isisavaju zadnju snagu iz malog seljaka""

to je jedan od komentara na clanak......

kolega to je moj članak potpisan imenom i prezimenom,vjeruj mi ako mi itko dođe išta pljeniti da prije mene barem dvojca moraju skviknuti,:cool::cool:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
to mi je bilo dosta zanimljiv ustvari cak jako dobar komentar zato sam ga i prekopirao...........
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
evo ovaj mjesec je pri kraju a isplaćeno samo 100 milijuna a jakovina dogovorio s linićem barem u okvirima onih 230 milijuna ali svaki tjedan a ne mjesec znači ovaj mjesec je trebalo biti uplaćeno oko 800-850 milijuna pa tako i u 3,4,5 i nešt u šestom i to bi bilo to a evo realnosti-u 1 mjesecu 230 milijuna,sada u 2 -100 milijuna pa mislim da tim tempom isplata neće biti završena ni do žetve u 2014.g pa možda ni do tada.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh