• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
opet ja nekužim jednu stvar, pol vas tu kuka kak nema novaca, nema se za sjeme, gnojivo za sjetvu kukuruza, ovo ono, i sad ak budu ti vaučeri bili, a fala bogu, i sjetva je za malo jače od mj dana, sad polovici to opet nepaše, neznam stvarno tko tu koga ebe više.

A zašto bi ti platio npr. 400 kn kad možeš 300 kn
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
A zašto bi ti platio npr. 400 kn kad možeš 300 kn

ja gledam na to tako da je to poklonjeni novac, i kako došlo i koliko i u bilo kojem obliku uvjek dobro dođe, a nitko nije dužan meni nešta da poklanja, prema tome, nemam se pravo buniti da je puno ili malo. Godinama smo bili i živili bez poticaja, tak i ove godine, što se mene tiče, može poticaj doći i u 12 mj, moja zemlja bude opet posijana i pobrana i bez tog :) Meni paše i vaučer i keš, ionak treba ići u nabavku za sijetvu, a novac koji sam namjenio za sjetvu bude otišao onda za neš drugo
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
opet ja nekužim jednu stvar, pol vas tu kuka kak nema novaca, nema se za sjeme, gnojivo za sjetvu kukuruza, ovo ono, i sad ak budu ti vaučeri bili, a fala bogu, i sjetva je za malo jače od mj dana, sad polovici to opet nepaše, neznam stvarno tko tu koga ebe više.

što se mene tiče može i vaučer ali je problem što ga moraš iskoristiti u jednoj trgovini u kojoj možda i nema sve što ti treba ili to nije ono što bi ti htio i što je roba odmah skuplja a mogao bi se kladiti da i od države uzmu neku naknadu ili kamatu
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
ja gledam na to tako da je to poklonjeni novac, i kako došlo i koliko i u bilo kojem obliku uvjek dobro dođe, a nitko nije dužan meni nešta da poklanja, prema tome, nemam se pravo buniti da je puno ili malo. Godinama smo bili i živili bez poticaja, tak i ove godine, što se mene tiče, može poticaj doći i u 12 mj, moja zemlja bude opet posijana i pobrana i bez tog :) Meni paše i vaučer i keš, ionak treba ići u nabavku za sijetvu, a novac koji sam namjenio za sjetvu bude otišao onda za neš drugo

nisu mi ipak jasni ovakvi komentari jer ako se dobro sjećam poticaje nisu tražili seljaci već ih je ponudila država kao naknadu za razliku u troškovima i prodajnoj cijeni pa prema tome to nije POKLONJEN novac već novac na kojeg se računa od samog početka
i da se razumijemo nisu svi gazde od nekada pa da imaju zalihe novaca , neki kao ja su nasjeli na razno razna obećanja pa ovise o svakoj kuni zato prijatelju ne hvali se sa svojim parama nego šuti i budi sretan što nisi jedan od nas
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Iz prve ruke, HPK, pola poticaja u cashu, u iducem tjednu od 11-15 tog, vaucheri do kraja mjeseca ,nece se moc prodati bankama, tko ne zeli vaucher ceka zadnji rok za isplatu poticaja,iznos ukupnog poticaja sa cashom i vaucherom cca 1800-1900 kn,odnosno nekih 10% manje, to je ponuda Linica i Jakovine,ukoliko ne ispostuju 15.03 koji su javno na HRT izjavili,onda prosvjed, za sad je ponuda ovakva, sutra u Gradisci ce izvjestit ostale udruge, izvor g. Mato Brlosic
nisam mogla a da ovo ne komentiram.1. ako su to samo naklapanja nemojte nam to raditi (mislim ako nije 100% provjereno) 2. ako je istina sa kojim pravom pregovaraći pristaju na 1800-1900 kn po ha .Ako smo po zakonu svi u ovoj državi isti onda vrijedi isto za sve 3% od plače državnicima 3% seljacima od poticaja jer to su naši novci i neznam kako uopće mogu pregovarati o skidanj 10%:(doh)::(doh):
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
nisam protiv vaučera jer je to opet naš novac i sa tim novcem koji je u nešto drukčijem obliku bi se trebalo moći raditi isto kao i sa kešom pa mi nije jasno zašto se ne bi moglo zamjeniti u banci ili još bolje platiti državi dugovanja ali onda bez naknade .Za sebe govorim platiti ratu zemlje koju smo kupili od države .To mi još više paše jer mi banka neće onda uzeti 5,6,10 ili već koliko % NADAM SE DA VAS IMA KOJI TAKO MISLE:(whew)::(whew)::(whew)::(whew):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
nisu mi ipak jasni ovakvi komentari jer ako se dobro sjećam poticaje nisu tražili seljaci već ih je ponudila država kao naknadu za razliku u troškovima i prodajnoj cijeni pa prema tome to nije POKLONJEN novac već novac na kojeg se računa od samog početka
i da se razumijemo nisu svi gazde od nekada pa da imaju zalihe novaca , neki kao ja su nasjeli na razno razna obećanja pa ovise o svakoj kuni zato prijatelju ne hvali se sa svojim parama nego šuti i budi sretan što nisi jedan od nas

samo sam htio reći da prije par dana svi su molili boga da dobiju išta, sad kad se može dio povuć, ovak ili onak, opet nevalja... a to šta se ja "hvalim svojim parama" 10 rali zemlje do unazad 2 godine sam obrađivao s jednim starim 533 iz 77 godine, tek sam si prije 2 godine mogao priuštiti bolji traktor, koji je samo polovicom na kredit, a dok su bila zlatna vremena i svi drugi masovono dizali traktore i strojeve, ja sam sve radio sa starim alatima od kojih i sad imam dobar dio i nisam se zaletio nigdje, zato mi i je sad tako da ne ovisim o nikome... ali nije bitno.
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
nisam mogla a da ovo ne komentiram.1. ako su to samo naklapanja nemojte nam to raditi (mislim ako nije 100% provjereno) 2. ako je istina sa kojim pravom pregovaraći pristaju na 1800-1900 kn po ha .Ako smo po zakonu svi u ovoj državi isti onda vrijedi isto za sve 3% od plače državnicima 3% seljacima od poticaja jer to su naši novci i neznam kako uopće mogu pregovarati o skidanj 10%:(doh)::(doh):

Izvor informacije je kako pise dole, g. Mato Brlosic, ako je on meni slagao onda sam i ja vama
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa Brlosic je i rekao,na televiziji,, prije isplate poticaja u 1mjesecu,,da su poticaji smanjeni 10 posto,,cuo na svoje usi,,
 
M

MF8120

Guest
nisu mi ipak jasni ovakvi komentari jer ako se dobro sjećam poticaje nisu tražili seljaci već ih je ponudila država kao naknadu za razliku u troškovima i prodajnoj cijeni pa prema tome to nije POKLONJEN novac već novac na kojeg se računa od samog početka
i da se razumijemo nisu svi gazde od nekada pa da imaju zalihe novaca , neki kao ja su nasjeli na razno razna obećanja pa ovise o svakoj kuni zato prijatelju ne hvali se sa svojim parama nego šuti i budi sretan što nisi jedan od nas

Tako i ja smatram,i slažem se sa tvojim mišljenjem! I znam da u doba juge,(do prije 25g cca) nitko nije smio raditi više od 20 kj,pa mi nije jasno i koje velike gazde,i koji su to novopečeni??? Možda sam i ja novopečeni,jer se poljoprivredom kao osnovnom djelatnošću bavim samo 8g,a sad sam 30g! A djed mi je došao u ove krajeve u mojim godinama i zaradio penziju....! Tako da ni ja nerazumijem te gazde od nekada....! ali koliko vidim još se dijelimo na te neke novopečene poljoprivrednike,i te neke od nekada(što bi ja rekao,"PAMETNE") poljoprivrednike!
PA ZAISTA JE LAKO BITI NA VLASTI U OVOJ LIJEPOJ NAŠOJ!!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kao prvo,poticaj je vlasništvo poljoprivrednika kome je odobren,i iznos koji mu je odobren mora i dobiti.Sve ostalo je krađa.Krađa je i naknada koju banka uzima za isplatu vaučera,jer ona državi uredno naplati kamate do trenutka dok joj ne sjednu državni novci na račun.Prije dvije ili tri godine,na iznos vaučera od dvije tisuće kuna,banka nam je naplatila sto dvadeset kuna,to je bila najpovoljnija opcija,jedna druga je htjela dvijesto kuna.
Kupovinom robe preko vaučera je i onda bilo moguče,ali su cijene naglo skočile,pa su oni koji su se na to odlučili loše prošli,nepovoljnije od nas koji smo vaučere unovčili.Plava nafta se nije mogla kupiti,samo kutinsko umjetno i e,ne sjećam se šta još.Ali i tome je cijena isto skočila više nego je bila naknada za gotovinu.Bio je vaučer i ranije,ali sjećam se da smo onda iskoristili mogučnost vračanja i pričekali isplatu nakon dvije godine.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Kao prvo,poticaj je vlasništvo poljoprivrednika kome je odobren,i iznos koji mu je odobren mora i dobiti.Sve ostalo je krađa.Krađa je i naknada koju banka uzima za isplatu vaučera,jer ona državi uredno naplati kamate do trenutka dok joj ne sjednu državni novci na račun.Prije dvije ili tri godine,na iznos vaučera od dvije tisuće kuna,banka nam je naplatila sto dvadeset kuna,to je bila najpovoljnija opcija,jedna druga je htjela dvijesto kuna.
Kupovinom robe preko vaučera je i onda bilo moguče,ali su cijene naglo skočile,pa su oni koji su se na to odlučili loše prošli,nepovoljnije od nas koji smo vaučere unovčili.Plava nafta se nije mogla kupiti,samo kutinsko umjetno i e,ne sjećam se šta još.Ali i tome je cijena isto skočila više nego je bila naknada za gotovinu.Bio je vaučer i ranije,ali sjećam se da smo onda iskoristili mogučnost vračanja i pričekali isplatu nakon dvije godine.

potpuno se slažem s tobom da je poticaj vlasništvo nas koji smo podnijeli zahtjeve i kojima je odobreno u određenom iznosu i nikako ne mogu prihvatiti dogovor prije par dana pogotovo ne brlošićevo izjavu jer smatram da nije dobro ispregovarano,znam da će mnogi reći bolje išta nego ništa ali zato nam je i tako.uzmimo ovakav primjer--2,8 milijardi treba za isplatu svih poticaja a 10% od tog iznosa je 280 milijuna.znači naše vođe prepustile su te milijune državi u naše ime,pa vas pitam dal je onda teško liniću ili jakovini milijun-dva pustiti nekome zauzvrat.3% jednima a 10% drugima,zar nismo svi jednaki pred zakonom,kad se reže,kad će se početi rezati i onima koji nam se smiju pred birtijama dok mi od ranog jutra idemo u polje
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Sve je i jednostavno,ali i komplicirano......kao što sam već prije napisao problem je što mi tj. naši vođe nisu složni i svako gleda svoje interese,prije par stranica spominjao sam sastanak u Gradišci.Svaka proizvodnja ima svoje specifičnosti,tu recimo spadam i ja kao proizvođač specifične kulture,gdje potpisom na ugovor sa nositeljem(organizatorom) proizvodnje automatski od njih uzimam sav potrebni repromaterijal te od vaučera baš i nemam neke koristi s obzirom da ga možeš aktivirati jednom i na jednom mjestu,vjerojatno druge kulture imaju svoje specifičnosti
........no da ne duljim....vidim da dosta vas razmišlja o unovčavanju vaučera što mi je i samom najpovoljnija varijanta.....no nažalos imam NESLUŽBENU informaciju koja i nemora biti konačna a to je da ljigavi neče ovaj puta dopustiti zamjenu vaučera u bankama,jer navodno štiti nas od prevelikih prvizija......e sad vidjet ćemo:frown:
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
ljudi evo nekih45 mil kn ako nije otišlo todoriću neka pošteni seljak koji je dobio javi za čega je sjelo:(think)::(think)::(think)::(think):
 
M

muggi

Guest
Evo nama sjelo za krave dojilje i premija za mlijeko, inače bili smo na listi dužnika. Knjigovođa mi ne zna reči dali su nam stegli dug, obavijest od Fine nismo još dobili.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
dobio sam jednu premiju za mlijeko ali mi fali 1000 kuna
na poreznoj su mi rekli na početku ovog mjeseca da sam u pretplati 1000 kuna tako da sam im ja platio ovaj mjesec samo 500 umjesto 1500 pa pretpostavljam da su si to oni sami uzeli bez obzira na tu moju pretplatu koju vjerojatno još nisu proknjižili
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
I nama isto sjelo, mislim da je to sve ono kaj nismo dobili u prvom mjesecu... premija 6 mjesec, krave dojilje, mlječne krave i specifična potpora :cool2:
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Evo nama sjelo za krave dojilje i premija za mlijeko, inače bili smo na listi dužnika. Knjigovođa mi ne zna reči dali su nam stegli dug, obavijest od Fine nismo još dobili.

SVAKA ČAST NA ODGOVORU HVALA NO MI NEMAMO KRAVE PA SMO JOŠ NA ČEKANJU:(inlove)::(inlove)::(inlove)::(inlove)::(inlove)::(inlove):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh