• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kaže netko tko zna da ide 60% do kraja mjeseca a 40% sutra ili malo sutra (nikada).
Što se tiće ovih prelamanja sa državom evo primjer:
Uložiš novce, dogodi se elementarna nepogoda, ne možeš zaradit, ne možeš platiti doprinose ništa, ne možeš kreniti ni slijedeće godine usjetvu, jedini novci koje možeš dobiti su poticaji i povrat pdv.
E sad pošto si dužan 1800 kn koje nisi uplaćivao za doprinose nekih 6 mjeseci a trebaš od države recimo dobiti 10.000 kn pravedno je (po državi) da ne dobiješ ništa, a za ostatak duga će ti država uzeti njivu!!! Ako se budeš tužio ostat ćeš bez imovine i kuće. Onda ćeš dobiti kuhani obrok (prazni grah) u kampu za seljake i nad glavom će ti biti najlon, spavat ćeš na buvari (ako imaš sreće). To je isto kao što je Moco postavio ono more plastenika u Španjolskoj.

Kako to radi kapitalist Amerikanac za koje smo uvijek mislili da su "glupi".
On dođe u osiguravajuću kuću i kaže ja sa svog hektara povrća ću imati prihod 78.000 kn. Osiguravatelj provjeri tablice i kaže da u pravu ste, premija vam je 5-8 %. Osiguranje pokriva RIZIK od neostvarivanja PRIOHDA!!! Bilo da je pušmi šuli, bilo da je požar, poplava, uragan, skakavci, svemirci, talibani ili...
Sve legalno, sve tresparentno. To će kod nas doći kad država opelješi sve nas i nastane novi socijalizam, meni sve a vi u plastiku :)
 
M

MOCO

Guest
ma tako je i kod nas, mislim ko u americi s tim osiguranjem. osiguraš sve, ma štagod oćeš dok ti ne uzmu lovu, a kad se nešto dogodi pošalju svog procjenitelja s kojim si se ti složio negdje u tom ugovoru a da nisi ni skužio i on kaže dušo draga 8% ti je šteta! ev ti pusa za kraj.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
A cijelo vrijeme je bila priča o onih 50%, odnosno da moraš isporučiti preko 50% iz referentnog razdoblja..a sad hop 95%..pa ako do sad nije stavljeno dovoljno u tov to više nije ni moguće zadovoljiti...
to nije ni za povjerovati!!!!!!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
čekaj, sad ti u referentnu godinu ulazi junad do 1,3,2012, i mi bi morali u ovih 10 mj do 31,12 popuniti tu kvotu sto je bila u onih 14mj??
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Neznam, trudim se shvatiti čitajuči pravilnik no osječam se glup dok ga čitam ili je on u mnogo članaka nedorećen..
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma nije to radjeno za nas,,taj zakon,,to radjeno za Sirjana,Raica Todorica i takve velike,,po tome rade protiv nas,,da dobijemo cim manje poticaja,,interes je da poljodjelci dobiju cim manje poticaja,,tak ja to shvatio,,ma necu se zamarat time,,samo mi tlak raste,,cim manje imat,,to je najbolje,,,,,
 
S

seljaček

Guest
Ove su okasnili onda :)

30.6.2012. institucije pravne države rade svoj posao , pa mi živimo u pravnoj državi , sukladno zakonu... , prema članku zakona... .
draga braćo seljaci, radnici i ostali pripadnici poštenog puka mislim da su u ovoj ljepoj (ne više)našoj zavladali fiškali, mutikaše i kolonizatori, crno nam se piše.U ovoj državi vlada nepoštenje nemoral sodoma i gomora i sve u skladu sa zakonom. Pljačkaju nas i uništavaju po zakonu. Gdje je ostao moral? Svi nešto pričaju obečavaju i nitko ne stoji iza svoje rijeći. Dakle poticaj u 2012 g možemo očekivati 30.6.2012. bez obzira što je seljacima novac potreban sada za sjetvu u optimalnim rokovima. poticaj se isplačuje po zakonu a ne prema stvarnim potrebama.
"BILO JE TO GODINE '903. KAD SU NAŠU HRVATSKU..."
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Nadam se da če se ostvarit obečano,jer ako ne teško bumo kaj sijali
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh