• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Jakovina u plodovima zemlje rekao da imamo 3,2 milijarde za izravna plačanja i kapitalna i nakon toga prekinuo rečenicu tako da mi to malo smrdi jer nebi bilo prvi put da nas prevesla .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
problem je u toj omotnici ,koja se spominje,tu nastaje cijela zbrka,tko ima miješano gospodarstvo debelo dobije po hektaru manje nego čisti ratar,ali ovo njihovo regionalno plačanje i specifično ,e to je več pojam i za eu stručnjake ali po naški to je legalan način pljačke nas malih,uglavnom ta naša omotnica sve tanja i manja:icon_madu::icon_madu:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Naučio se lagati odkad je postao ministar,šta mu košta obečati,a dalje ga ne pitajte ništa.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ha ha ovi bi potacaj !!Pa nema ljudi ništa Angela se srondala na skijanju i dok ne ozdravi ništa od spoticaja!
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
mislim da če dobiti ali če se prvo porezna namiriti i odblokirati račun i onda možeš trošit lovu
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
pa zavisi kolko si im dužan,ako imaš za dobit(a nikad neznaš kolko će isplatit) više nego si dužan razlika je tvoja,no nažalost znam dosta ljudi iz svoje okoline koji su toliko nakupili duga da ga sa dvije ili tri godine poticaja neče riješit....e sad jebiga....jel smo mi budale koji smo koliko-toliko plačali obaveze....:icon_scratch:
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Pa možda i jesmo budale,samo mi još nije jasno koliko i kad čemo dobiti taj poticaj? Ministar je rekao da isplata POČINJE krajem 1.mj.samo nije rekao kad završava barem ovih 50%,jer to može trajati par mjeseci,a za drugih 50% ni ne mislim jer sve sumnjam u do sad rečeno ...:icon_oak:
 

dambac72

Novi član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
25
ovo ce bit zanimljivo,28.02. rok za predaju poslovanja opg u poreznoj,poticaj ako bude krajem prvog mj,kako su obecali,razlika pdv nece se vidjeti.Oni ce sebi odbit od poticaja jel ce smatrat da postoji dug,a nece imat cijelu dokumentaciju poslovanja.Naci ce oni nacina kako da nas sje..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Čujem da su lovu za ruralni razvoj popušili jer su je htjeli dati velikim igračima, ode 1,2 milijarde kuna, na kraju će ovom politikom više uplaćivati u EU proračun nego što će dobiti.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
...prije nego se pocnete radovati...
Obratite paznju na retoriku ministra i na brojeve (sto drugo :D )
Retoriku obradite sami..no brojevi za izravna regionalna placanja su jasni...25% od EU..dodano 10-tak % iz naseg proracuna(nekako se skupilo malo...) i imate 722 mil...sto znaci sa podijeljenom povrsinom od cca 1.mil.hektara isplaceno ce biti 700 kn/ha. Ovo je , naravno, racunica po brojevima.
Po retorici ministra poljoprivrednici trebaju dobiti 0,5 milijarde vise nego prosle godine...i naravno decidirano je uvjeravao da ide 50% u prvom dijelu. Mozda nisam dovoljno istrazivao,no ovaj rezime je temeljen na ovoj :

http://www.agroklub.com/poljoprivre...lata-milijarde-kuna-poljoprivrednicima/11971/

objavi i iznesenim informacijama.
Nadalje...U jednoj emisiji sam slusao da je za poljoprivredu ove godine proracun 5 i "nesto" milijardi kn sveukupno...hmm...kada pronadem stavim link...
gdje je ostatak???


Ne zelim nista insinuirati..no..ako su sa EU dodatkom tesko uspjeli sakupiti 42%...kako ce isplatiti 58% bez EU dodatka ??! Mozda dolazi tajfun investicija :D
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
POLJOPRIVREDNICIMA

Ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina je danas, 17. siječnja 2014. godine donio odluku o početku isplate izravnih plaćanja poljoprivrednicima. Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju će u narednih 15-tak dana započeti s...(više)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I Fata se nadala pa je k... dobila!:biggrin: Bogami ako oni to isplate kak tam piše tih 42% i onda još 58% do kraja 6 mjeseca ja jim skidam kapu ali mislim da čemo opet gledati muljaže na kvadrat!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
a što je sa dugom od lani što nisu platili to je kao gratis ili

To ide tužba, raspitajte se, morate potpisati i ide tužba zbog neisplate poticaja, čini mi se da mogu odmah i ovu godinu pridodati.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
35% za obično a 100% za integriranu i ta sranja pa jebena im je racunica i ravnopravnost u isplati.
Ma ja velim da je bolje ista dobiti. Ali!!!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh